Valstiečiai įves licencijas verslininkams, žurnalistams ir rašytojams?

Pirmadienį tratėjo valstietiški būgnai ir gaudė policijos fanfaros. Premjeras pompastiškai pasirašė nacionalinį susitarimą, kad mainais į mažus mokesčius verslininkai padidins algas. Apie tai, ar algas biudžetininkams, pavyzdžiui, mokytojams, gydytojams, bibliotekininkėms ir universitetų lektoriams įsipareigojo padidinti pati Vyriausybė, kukliai nepranešta.

Tačiau kaip visiems žinoma, blogas yra tik verslas, o valdžia yra geidžiamiausias mūsų darbdavys. Kuris visiems, o ypač gydytojams ir slaugytojoms, mokytojams ir bibliotekininkėms niekada negailėjo gerų algų.

Liko tik pasiekti, kad tokias pat geras algas, kaip bibliotekininkės, imtų gauti ir statybininkai. Pirmadienį premjero Skvernelio susitarimu su suktais verslininkais ir profsąjungų šmėklomis tai ir buvo padaryta. Dabar jau ir vargšas statybininkas, ir „Lifosos“ darbininkas uždirbs tiek pat daug, kaip kaimo bibliotekininkė ar universiteto docentas.

Ar jau galima statyti gerajam premjerui paminklą už tokią malonę?

Džiaugtis dar per anksti. Nes klausimų kyla įvairių. Pavyzdžiui, o kaip bus darbuotojams tų verslininkų, kurie nepriklauso jokioms darbdavių draugijoms? Tylite?

Taip išeina, kad tie verslininkai, kurie nepriklauso darbdavių draugijoms, su valdžia nepasirašė jokio susitarimo, ir algų didinti jie neprivalės. Ką turėtų padaryti valdžia, kad visi verslininkai būtų priversti didinti algas iki bibliotekininkių lygio?

Seimas skubos tvarka privalo išleisti įstatymą, kad visi darbdaviai, įskaitant poros žmonių uabus, privaloma tvarka taptų Pramonininkų ar kitos darbdavių draugijos nariais.

Gera pradžia jau yra. Išpartinta socialdemokratė Šalaševičiūtė pateikė net du įstatymo projektus, kuriais bus įteisinta prievarta kilnių tikslų vardan. Pirmiausia ji siūlo prievarta gydyti žmones nuo alkoholizmo, todėl jau netrukus Lietuvoj bus taip pat gerai, kaip prie ruso.

Kitu įstatymo projektu iš sveikatos apsaugos ministrės posto, patys žinot, už ką išmesta ponia siūlo įvesti prievartines licencijas visiems psichologams. O licencijas dalys Lietuvos psichologų sąjunga. Nepriklausysi sąjungai – nedirbsi psichologu, net jei būsi baigęs Harvardą ar Oksfordą. Tvarka bus.

Licencijas būtina įvesti ir visiems verslininkams. Licencijuojančia įstaiga paskirti Pramonininkų konfederaciją. Tik taip premjeras galės garantuoti, kad pusė jokioms draugijoms nepriklausančių darbdavių padidins mūsų algas.

Kadangi jau net rektoriai Lietuvoje nusirašinėja, o mes nebepasitikime ne tik savo, bet ir Vakarų universitetais, būtina įvesti licencijas visiems kas turi diplomus. Įveskime licencijas žurnalistams, o licencijas lai dalija Žurnalistų sąjunga. Kuri primena senelių prieglaudą, nes niekas į ją nebestoja.

O rašytojams ar nereikia licencijų? Kokia čia tvarka, kai bestselerius leidžia kunigas Toliatas, menotyrininkė Sabaliauskaitė ar kažkoks Užkalnis, o Rašytojų sąjunga merdi?

Darom licencijas rašytojams. Pavyzdžiui, jei rašytojas  ar žurnalistas per metus nesudalyvavo penkiuose mokamuose savo sąjungų renginiuose su Valstiečių frakcijos nariais, licencija atimama. Kaip gydytojams, kurie, nepriklausomai nuo savo lygio, privalo rinktis valandas klausydamiesi atgrubnagių ir dundukų paskaitų.

Nepalikim nė pusmetrio laisvei. Viską valdžia turi išaiškinti. Tik taip atgis merdinčios nevykėlių sąjungos. Tik taip pasieksime, kad visi žiūrėtų į valdžios burną, laukdami teisingo žodžio. Tegu tai būna mūsų dovana Lietuvos Respublikos šimtmečiui.

Sakote, kad laisvė ir prievarta nedera?

Netiesa. Jei Skverneliui su verslininkų parašais pavyko įrodyti, kad alga kyla ne dėl paklausos ir pasiūlos santykio, kaip manyta iki šiol, o tik dėl nacionalinių susitarimų, prievartos reikia. Nes vis daugiau žmonių be valdžios leidimo jau ir į tualetą negali nueiti.

Mūsų idealas – visa Lietuva kaip kelių policininkas. Kaip žinome iš patirties, kai jie tikrina įkaušusius, galima nesisegti saugos diržų, ir atvirkščiai. Darom licencijas visiems. Ir tada statybininkai uždirbs tiek pat daug, kaip bibliotekininkės ir mokytojos.NAUJAUSI KOMENTARAI

komedija

komedija portretas
P. Valatka, gal galėtumėte paviešinti kiek iš EBSW, kitų bankelių, firmelių nubyrėjo nepriklausomiems, nekorumpuotiems žurnalistams?

Licencija būtų gerai

Licencija būtų gerai portretas
Gal "žurnalistams" valatkoms ir užkalniams praeitų noras paistyti kas ant seilės užeina, o redaktoriam – publikuoti, kas papuola.

.............

............. portretas
liberalas Valatka dar turėtų savo darbdavius ir užsakovus paviešinti
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Konformizmas sparnų neaugina
  Konformizmas sparnų neaugina

  Internete perskaitęs Pauliaus Gritėno komentarą apie Seimo sprendimą šių metų Laisvės premiją skirti disidentei Nijolei Sadūnaitei pagalvojau: kartais, bandydami matyti ne tik balta ir juoda, sumaišome spalvas taip, kad lieka drumzlinai ...

  2
 • Galvos persodinimas
  Galvos persodinimas

  Garsusis italų chirurgas Sergio Canavero paskelbė apie sėkmingai atliktą žmogaus galvos persodinimo operaciją. Tiesa, kol kas tik negyvėliui. ...

  3
 • Vokietijos politinė krizė: kas toliau?
  Vokietijos politinė krizė: kas toliau?

  Stabilumas – pastaruoju metu retai sutinkamas reiškinys Europoje. Derybos dėl „Brexit“ ir artėjantys rinkimai Italijoje su populistinėmis partijomis priešakyje, nuolat drumsčia Europos Sąjungos (ES) vandenį. Nesutarimai Vo...

  1
 • Rožė ir kregždė
  Rožė ir kregždė

  Atsišviežinę Gintauto Palucko vadovaujami socialdemokratai, priimdami sprendimus, toliau elgiasi taip, tarsi jokio atsinaujinimo nebūtų. Ar ne keista? ...

  3
 • Biurokratija, per amžius, taškas
  Biurokratija, per amžius, taškas

  Technologijų amžius stipriai pakeitė mūsų gyvenimą. Galime apmokėti sąskaitas naudodamiesi elektronine bankininkyste. Galime apsipirkti internetu, ir pirkinius mums maloniai pristatys į namus. Tačiau yra sričių, kuriose vis dar karaliauja jo dideny...

  2
 • Blunkančių ribų iššūkiai
  Blunkančių ribų iššūkiai

  Prisimenate pasaulį, suskirstytą į aiškias kategorijas? Pasaulis buvo arba kapitalistinis, arba komunistinis. Karai turėjo aiškias pradžias ir pabaigas. Priešai buvo žinomi. Geografija buvo svarbu. Vyriausybės ir verslas laikėsi at...

 • Sveikatos apsaugos ministerijos receptas
  Sveikatos apsaugos ministerijos receptas

  Seimo opozicija inicijuoja interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai. Dėl keleto dalykų, tarp jų – ir dėl situacijos su receptiniais vaistais. Susidaro įspūdis, kad nuo šiol tabletės nuo galvos skausmo nebegalima nusipi...

  13
 • Patriotai: auksiniai ir eiliniai
  Patriotai: auksiniai ir eiliniai

  Seimą pasiekė nevyriausybinės Nepriklausomybės gynėjų sąjungos (NGS) iniciatyva įstatymu įtvirtinti specialųjį statusą nuo Kovo 11-osios iki Rugpjūčio pučo Maskvoje rugpjūčio 21 d. nepriklausomybę gynusiems asmenims. Idėjos autoriai tikina s...

  4
 • Ateityje kiekvienas sulauks penkiolikos minučių gėdos
  Ateityje kiekvienas sulauks penkiolikos minučių gėdos

  Kažkada garsus menininkas Andy Warholas pasakė, kad kiekvienas gali sulaukti savo penkiolikos minučių šlovės. ...

  2
 • Skurdas turi tikrą vardą ir pavardę
  Skurdas turi tikrą vardą ir pavardę

  Apie skurdą mūsų valdžia kalba tik ypatingomis progomis – spalio 17-ąją, kai minima Tarptautinė kovos su skurdu diena bei tada, kai paskelbiama skurdo statistika. Tiesa, dar reiktų įvardyti rinkimus, kai vardan populizmo žarstomi įvairiausi pa...

  19
Daugiau straipsnių