Valstiečiai įves licencijas verslininkams, žurnalistams ir rašytojams?

Pirmadienį tratėjo valstietiški būgnai ir gaudė policijos fanfaros. Premjeras pompastiškai pasirašė nacionalinį susitarimą, kad mainais į mažus mokesčius verslininkai padidins algas. Apie tai, ar algas biudžetininkams, pavyzdžiui, mokytojams, gydytojams, bibliotekininkėms ir universitetų lektoriams įsipareigojo padidinti pati Vyriausybė, kukliai nepranešta.

Tačiau kaip visiems žinoma, blogas yra tik verslas, o valdžia yra geidžiamiausias mūsų darbdavys. Kuris visiems, o ypač gydytojams ir slaugytojoms, mokytojams ir bibliotekininkėms niekada negailėjo gerų algų.

Liko tik pasiekti, kad tokias pat geras algas, kaip bibliotekininkės, imtų gauti ir statybininkai. Pirmadienį premjero Skvernelio susitarimu su suktais verslininkais ir profsąjungų šmėklomis tai ir buvo padaryta. Dabar jau ir vargšas statybininkas, ir „Lifosos“ darbininkas uždirbs tiek pat daug, kaip kaimo bibliotekininkė ar universiteto docentas.

Ar jau galima statyti gerajam premjerui paminklą už tokią malonę?

Džiaugtis dar per anksti. Nes klausimų kyla įvairių. Pavyzdžiui, o kaip bus darbuotojams tų verslininkų, kurie nepriklauso jokioms darbdavių draugijoms? Tylite?

Taip išeina, kad tie verslininkai, kurie nepriklauso darbdavių draugijoms, su valdžia nepasirašė jokio susitarimo, ir algų didinti jie neprivalės. Ką turėtų padaryti valdžia, kad visi verslininkai būtų priversti didinti algas iki bibliotekininkių lygio?

Seimas skubos tvarka privalo išleisti įstatymą, kad visi darbdaviai, įskaitant poros žmonių uabus, privaloma tvarka taptų Pramonininkų ar kitos darbdavių draugijos nariais.

Gera pradžia jau yra. Išpartinta socialdemokratė Šalaševičiūtė pateikė net du įstatymo projektus, kuriais bus įteisinta prievarta kilnių tikslų vardan. Pirmiausia ji siūlo prievarta gydyti žmones nuo alkoholizmo, todėl jau netrukus Lietuvoj bus taip pat gerai, kaip prie ruso.

Kitu įstatymo projektu iš sveikatos apsaugos ministrės posto, patys žinot, už ką išmesta ponia siūlo įvesti prievartines licencijas visiems psichologams. O licencijas dalys Lietuvos psichologų sąjunga. Nepriklausysi sąjungai – nedirbsi psichologu, net jei būsi baigęs Harvardą ar Oksfordą. Tvarka bus.

Licencijas būtina įvesti ir visiems verslininkams. Licencijuojančia įstaiga paskirti Pramonininkų konfederaciją. Tik taip premjeras galės garantuoti, kad pusė jokioms draugijoms nepriklausančių darbdavių padidins mūsų algas.

Kadangi jau net rektoriai Lietuvoje nusirašinėja, o mes nebepasitikime ne tik savo, bet ir Vakarų universitetais, būtina įvesti licencijas visiems kas turi diplomus. Įveskime licencijas žurnalistams, o licencijas lai dalija Žurnalistų sąjunga. Kuri primena senelių prieglaudą, nes niekas į ją nebestoja.

O rašytojams ar nereikia licencijų? Kokia čia tvarka, kai bestselerius leidžia kunigas Toliatas, menotyrininkė Sabaliauskaitė ar kažkoks Užkalnis, o Rašytojų sąjunga merdi?

Darom licencijas rašytojams. Pavyzdžiui, jei rašytojas  ar žurnalistas per metus nesudalyvavo penkiuose mokamuose savo sąjungų renginiuose su Valstiečių frakcijos nariais, licencija atimama. Kaip gydytojams, kurie, nepriklausomai nuo savo lygio, privalo rinktis valandas klausydamiesi atgrubnagių ir dundukų paskaitų.

Nepalikim nė pusmetrio laisvei. Viską valdžia turi išaiškinti. Tik taip atgis merdinčios nevykėlių sąjungos. Tik taip pasieksime, kad visi žiūrėtų į valdžios burną, laukdami teisingo žodžio. Tegu tai būna mūsų dovana Lietuvos Respublikos šimtmečiui.

Sakote, kad laisvė ir prievarta nedera?

Netiesa. Jei Skverneliui su verslininkų parašais pavyko įrodyti, kad alga kyla ne dėl paklausos ir pasiūlos santykio, kaip manyta iki šiol, o tik dėl nacionalinių susitarimų, prievartos reikia. Nes vis daugiau žmonių be valdžios leidimo jau ir į tualetą negali nueiti.

Mūsų idealas – visa Lietuva kaip kelių policininkas. Kaip žinome iš patirties, kai jie tikrina įkaušusius, galima nesisegti saugos diržų, ir atvirkščiai. Darom licencijas visiems. Ir tada statybininkai uždirbs tiek pat daug, kaip bibliotekininkės ir mokytojos.NAUJAUSI KOMENTARAI

nuomone

nuomone portretas
Slykstus Valatkos tautos kirsinimas savo demagogiskais straipsniais kam pastoviai zmonem pudrinti smegenis nes tauta puikiai supranta kas yra kas .Valatka rasinedamas tokius pliurpalus tokiu budu uzsidirba sau padoru atlyginima nekreipdamas demesio skaito kas jo tuos pliurpalus ar ne.

mindė

mindė portretas
Rimvydas Valatka, be abejonės, įdomesnė ir spalvingesnė figūra. Dirbęs laikraštyje „Tarybinis pedagogas“, paskiau – komunistų oficioze „Tiesa“, įsitrynęs į Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą, virtusią Atkuriamuoju Seimu, pasirašęs Nepriklausomybės atkūrimo aktą. Pasirodo, tik tam, kad Lietuva iš Rusijos valdžios pereitų į Vakarų globalistų dispoziciją. Išpuoliai prieš lietuvybę seniai tapo jo kasdiene duona.

...

... portretas
Paprasčiausiai val'katėlė Judo sidabrinius atidirbinėja.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kybartų holivudas
  Kybartų holivudas

  Gerb. ministre Aurelijau Veryga, ar girdėjote naujausią tostą? "Į sveikatą!" Jį praėjusią savaitę internautams tiesiogiai transliavo Kybartų kolonijos holivudas. Kaip galėjo tai nutikti Lietuvoje, kurioje neparduodama be dešimtos ry...

  1
 • Nepelnęs Nobelio premijos
  Nepelnęs Nobelio premijos

  Lygiai prieš mėnesį literatūros pasaulis neteko JAV rašytojo Philipo Miltono Rotho (1933–2018). ...

  4
 • Laimė ir vasara
  Laimė ir vasara

  Vasara. Kaip reta anksti atėjusi, gausiai šilumos ir saulės dovanojusi performatuoja mūsų rutiną ir siūlo savo dienotvarkę, kurioje vis daugiau laiko atsiranda malonumams. Braškės, ežeras, kelionės, draugų vizitai, vakarojimas terasoje...

 • Sunkumai grūdina
  Sunkumai grūdina

  Lietuvos krepšinio lyga (LKL) baigė jubiliejinį, 25-ąjį, sezoną. Ketvirtis amžiaus sporto organizacijai nėra rekordinė atkarpa, bet pakankama toli siekiantiems apibendrinimams. Šį sezoną LKL jau tvirtai įrodė, kad yra geriausia sporto...

  1
 • Juodojo kirmino linksmybės
  Juodojo kirmino linksmybės

  Citata: "Kirminą juodąjį, kurs linksmas šūde gyvena/ Ir besivoliodams tas smarves giria per mierą,/ Tą kirminai kiti, darže darkydami žiedus,/ Ypačiai grikvabalis, ansai neprietelius sodų,/ Šūdvabalį, sakau, kaip girdit, kvietė ...

  6
 • Kam daryti paprastai, jei gali daryti painiai
  Kam daryti paprastai, jei gali daryti painiai

  Yra tokia banali tiesa: absoliuti dauguma sistemų geriausiai veikia tada, kai jos yra paprastos ir suprantamos vartotojams, užuot buvusios painios ir sudėtingos. Ar tai būtų internetinė bankininkystė, ar telefono programėlė, ar automobilio valdymas, a...

 • Apie vienintelę atramą oligarchiniam užvaldymui
  Apie vienintelę atramą oligarchiniam užvaldymui

  Panašu, jog dvi Rytų partnerystės valstybės – Gruzija ir Moldova – įprastai lyginamos savo pažanga Europos integracijos srityje, pradėjo gana atkakliai varžytis ir kurią apraizgė didesnis vieno milijardieriaus voratinklis. Ką turiu...

  3
 • Nevilties sausra
  Nevilties sausra

  Vilniuje itin šventiškai pristatyta naujoji, devintoji, "Renkuosi mokyti!" mokytojų karta. Liejosi džiugesys: norinčiųjų tapti mokytojais – rekordiškai daug! Nuo rugsėjo į 21 mokyklą įsilies 25 pokyčio komandos da...

 • Strateginė korupcijos karuselė
  Strateginė korupcijos karuselė

  Ar statistinis žmogus pirktų daiktą už pusę milijono, o paskui jį sandėlyje metų metus laikytų nenaudojamą? Na, jei sveiko proto, taip tikrai nedarytų. ...

  5
 • Apie švietimą dabarčiai ir ateičiai
  Apie švietimą dabarčiai ir ateičiai

  Birželio mėnuo tradiciškai ragina kalbėti apie švietimą, o šiandienės visuomeninės aktualijos – apie koncernus ir užvaldymą. Nei daugiau, nei mažiau, apie valstybės užvaldymą, palenkiant savo verslo interesams politikus. ...

  2
Daugiau straipsnių