Lietuviai prarijo amerikietišką burbulą | KaunoDiena.lt

Lietuviai prarijo amerikietišką burbulą

Kai nacionalinis radijas kas valandą transliuoja apie įvykį, kai naujienų portalai ir televizijos rašo ir rodo kelias dienas iš eilės, vadinasi, nutiko kažkas ypatingo. Triukšmas, kurį žiniasklaida sukėlė apie Ballų šeimynos atvykimą, man priminė neprilygstamo Borato atvykimą į Kazachstaną. Skirtumas tas, kad Borato Kazachstanas buvo išsigalvotas, o tikrasis Kazachstanas pasijuto įžeistas, kad iš jo šaipomasi. Lietuvoje veiksmas vyksta tikrovėje, ir žiniasklaida bėgioja paskui atvykėlius kaip laukinis paskui užjūrio mesiją, nešiną stikliniais karoliais. Bet gal aš klystu, ir Lietuvai tiesiog nusišypsojo laimė prisiliesti prie neregėtų krepšinio talentų? Pasidalinsiu tuo, ką pavyko išsiaiškinti.

Šeimos galva LaVaras Ballas bandė būti krepšininku, 1985–86 m. sezoną žaidė „Washington State“, pelnydamas vidutiniškai 2,2 taško per rungtynes. Pernai kovą LaVaras pareiškė, jog geriausiomis dienomis būtų patvarkęs krepšinio dievu vadintą Michaelą Jordaną, žaisdamas vienas prieš vieną. Esą šis buvęs nepakankamai greitas. M. Jordanas replikavo: „Nemanau, kad jis mane aploštų, net jei būčiau vienakojis.“

LaVaras dar pabandė laimę amerikietiškame futbole, o gimus sūnums rado savo kaip trenerio pašaukimą ir nuo 4–5 metų ėmė juos asmeniškai ruošti didžiajai krepšinio karjerai.

Su vyriausiuoju Lonzo ėjosi puikiai, ir 2017 m. šis pašauktas į Los Andželo „Lakers“. Šeima gyvena Kalifornijoje, ir tėvo tikslas yra įtaisyti visus sūnus į šią komandą.

Ar jie Dideli Kamuoliniai?

Jaunėlis LaMelo žaidė Chino Hills mokyklos komandoje, ir per vienas tarpmokyklines rungtynes pernai vasarį penkiolikmetis pelno 92 taškus iš 61 metimo. Tėvas ėmė skelbti, jog kitąmet toks rezultatas bus kasdien, nes sūnui tai nesunku. Rungtynes matęs legendinis krepšininkas Charlesas Barkley, žaidęs pirmojoje JAV „Svajonių komandoje“, pakomentavo, jog vaikis beveik visą žaidimą praleido aikštės viduryje, niekada negrįždamas į gynybą.

2016 m. LaVaras įkūrė sporto prekių kompaniją „Big Baller Brand“. Pernai gegužę ji pradėjo prekiauti vardiniais Lonzo sportbačiais po 495 JAV dolerius. Pasigirdus nuostabai dėl kainos už naujoko vardo batus, LaVaras ironizavo, kad tie, kas neįperka, nėra Dideli Kamuoliniai (Big Baller). Tada neapsikentė didysis Shaquille`as O`Nealas, buvęs „Svajonių komandos“ centras, ir rėžė, jog tikri Didieji Kamuoliniai neužkelia tokių kainų vaikams už sportbačius. Dar pridėjo ilgametė „Lakers“ žvaigždė Kobe Bryantas, pabrėždamas, jog jis elgiasi visiškai priešingai LaVarui ir atsideda rūpestingai, atsakingai kūrybai, ką bedarytų.

Pernai birželį ta pati Ballų trejulė, kuri dabar Lietuvoje, pasirodė Pasaulio pramoginių imtynių (WWE) televizijos šou, ir jaunasis LaMelo, matyt, pamiršęs išjungti mikrofoną, purvinu rasistiniu keiksmu išvadino tėvo priešininką. WWE dėl to paskelbė pranešimą, jog svečio kalba neatitinka WWE vertybių. Už to keiksmo pavartojimą imtynininkui ir aktoriui Hulkui Hoganui 2015 m. buvo uždrausta bet kada pasirodyti WWE TV laidose.

Rasistiniu pasisakymu yra pasižymėjęs ir tėvas, kai po sūnaus komandos pralaimėtų rungtynių pareiškė, jog neįmanoma laimėti su trimis baltaisiais penketuke, nes jų kojos esančios per lėtos.

Nafig mokykla

Rugpjūtį LaVaras išleido vardinius LaMelo sportbačius, nors mokyklų lygos taisyklės neleidžia paaugliams dalyvauti reklamoje. LaVaras tik purkštelėjo, kad lyga jam nenurodinės. Jau brendo konfliktas su naujuoju „Chino Hills“ komandos treneriu, kuris griežtai pareiškė, jog baigsis LaMelo svaidymai į krepšį po 50 kartų per rungtynes.

Jei taip, tai nafig. LaVaras atsiėmė vaiką iš mokyklos, kad šis treniruotųsi jo vadovaujamas, o mokslus baigsiąs namuose. Ta proga spalio pradžioje viename didžiausių JAV laikraščių „US Today“ pasirodė straipsnis „Blogiausias visų laikų tėvas sporto pasaulyje“.

Vyšnia ant torto – vagystė

Vyšnią ant pernykščių skandalų torto uždėjo iki tol šešėlyje buvęs vidurinėlis LiAngelo. Su paiku klausimu į jį pasikreipusi jauna lietuvių žurnalistė pasirodė arba nepasidomėjusi, ką teks kalbinti, ar tiesiog nesivaržydama paskelbė, kad ją išties žavi vagišiai. Boratas užleidžia sceną tokiems profesionalams.

LiAngelo žaidė Los Andželo Kalifornijos universiteto (UCLA) komandoje. Tai puiki aikštelė startui į NBA. Lapkričio mėnesį komanda viešėjo Kinijoje, kur turėjo sužaisti parodomąsias rungtynes su kita JAV ekipa. Vaikinai lapkričio 6 d. vakare turėjo 1,5 val. laisvalaikį. Kitą rytą į jų viešbutį užgriuvo policija ir išsivedė tris krepšininkus, apkaltinę juos vogimu. Vienas sulaikytųjų buvo LiAngelo.

Iš pradžių galvota, kad jie vogė akinius nuo saulės iš prabangios „Louis Vuitton“ parduotuvės. Vėliau paaiškėjo, kad jie sugebėjo per trumpą laiką apšvarinti net tris parduotuves. Jiems grėsė kiniškas kalėjimas. Pats Donaldas Trumpas asmeniškai paprašė Kinijos prezidento Xi Jinpingo malonės vaikinams, ir jie buvo paleisti. Grįžę visi atgailavo, atsiprašė ir padėkojo D. Trumpui. Visi, išskyrus tėvą LaVarą.

Įpykęs D. Trumpas rėžė tviteryje: „ Tik pagalvok, LaVarai, galėjai ateinančius 5 ar 10 metų Padėkos dieną leisti su sūnumi Kinijoje (...) Atmink, LaVarai, vagystė iš parduotuvės NĖRA nesvarbus dalykas. Tai išties rimtas reikalas, ypač Kinijoje. Nedėkingas kvaily!“

CNN kalbintas tėvas ir toliau užsispyręs aiškino, kad nemato už ką padėkoti prezidentui, ir davė suprasti, jog jis pats su kažkuo pašnekėjęs ir sūnų išlaisvinęs.

UCLA reagavo griežtai, pareikšdama, jog vagišiai užtraukė nešlovę visai universiteto bendruomenei, ir pašalino juos iš komandos visam sezonui. Tačiau vaikinams palikta teisė mokytis ir per mokslus užsitarnauti teisę grįžti į krepšinį.

Netikras triukšmas

LaVarui atgailos variantas aiškiai netiko. Lapkritį LiAngelo ir LaMelo pradėti siūlyti Europoje. Visi nuo jų gręžėsi. Italų aukščiausios lygos klubo „Felice Scandone“ generalinis direktorius Nicole Alberani apibendrino: „Manau, kad garsus triukšmas, keliamas LaVaro Ballo, yra netikras (fake) “.

Būtų džiugu, jei Ballų šou sekantis milijonas tam tikros klasės JAV paauglių imtų gerti „Vytautą“ ir valgyti šakotį. Su visokiais muzikiniais Ballų pasitikimais Lietuva atrodys juokinga tik tiems paaugliams, kurie vargiai žino, kur yra Europa, nes kiečiausias tėtis LaVaras juk leidžia nesimokyti.

O tikriems krepšinio mylėtojams tenka nuryti meistriškumo paniekinimą ir pripažinti burbulo triumfą. Vaikinukai iš JAV – toli gražu ne Arvydas Sabonis, kuris 16 metų pateko tarp vyrų į Kauno „Žalgirį“ dėka neeilinio talento, o ne dėl tėvo reklaminių šūkių. Linkiu, kad jis, o ne Ballai liktų įkvėpimo pavyzdžiu mūsų laikinai pritemdytiems ar šeimynėlės įkaitais tapusiems krepšininkams.

Pažiūrėsime, ar brangiai kainuos Ballų vizitas Lietuvos krepšinio ir visos šalies reputacijai. Šeimos galva nekantrus, todėl reabilitacija po to, kai JAV užsitrenkė durys, ilgai tęstis neturėtų. Didžioji intriga, kieno kantrybė bus trumpesnė.NAUJAUSI KOMENTARAI

lietuvis

lietuvis portretas
Kai pas čiukčius pirmą kartą pasirodė europiečiai, jie irgi buvo laikomi vos ne dievais. Gėda, bet juk reikia ir save vertinti kritiškai - elitas apsiperka gelažnikų butikuose, visa tauta klaupiasi prieš spuoguotus pasipūtusius paauglius vien todėl, kad jie iš AMERIKOS, visam pasauliui rėkiame, kad užpuolikai rusai jau prie Vilniaus, užsienio kapitalo įmonėse atlyginimai krenta iš kart po to, kai vadovauti paskiriamas tautietis, atsisakėme savo valstybės pinigų, sienų, įstatymų, kalbos........ Kas mes?

šiaip

šiaip portretas
tai mažiausiai antras KD straipsnis šia tema redakcijos skiltyje. žiniasklaida nuolatos kurią paklausą tokioms naujienoms, net ir tuomet, kai rašo, kokios šios naujienos bereikšmės. o juk buvo laikas, kai reporterio profesija buvo garbingas amatas. tai jau praityje.

man

man portretas
irgi jie įdomūs, bet jai blogai žais, tai baigsis ir įdomumas
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Vertingi mainai
  Vertingi mainai

  Ši vasara, vienus džiuginanti, kitus varginanti tropiniais karščiais, krepšinio gerbėjams šykšti kaip reta. Dar pernai visa Lietuva gniaužė kumščius už šalies vyrų rinktinės sėkmę Europos čempionate....

 • Apie valdžią, gyventojus ir „Orhusą“
  Apie valdžią, gyventojus ir „Orhusą“

  Mūsų miestas sparčiai keičiasi ir žengia į priekį, tačiau susidaro įspūdis, kad nors ir pagal gerą, tačiau kažkieno parengtą ir visiems primestą scenarijų, mums, miestiečiams, tenka tik statisto, galinčio džiaugtis pozityviais rezultatais, v...

  4
 • „Brexit“ ir ES: kaip baigsis skyrybos?
  „Brexit“ ir ES: kaip baigsis skyrybos?

  Rugpjūčio mėnesį Europos Sąjungos (ES) institucijų veikla paprastai sulėtėja dėl vasaros atostogų, Jungtinės Karalystės (JK) ir ES derybininkai taip pat šiuo metu daro pertrauką. Tačiau diskusijos apie „Brexit“ derybų baigtį ...

 • Naudos pitbulių šėlsmas
  Naudos pitbulių šėlsmas

  Bankų ideologų fronte – nieko naujo. Vis dar toliau įkyriai ieškoma argumentų, kuo puikus yra automobilių mokestis. Nors premjeras S.Skvernelis aiškiai pasakė: šitos prievolės nebus, tačiau užkulisiuose ant laužų vis degin...

  3
 • Graudžiai juokinga
  Graudžiai juokinga

  Retkarčiais susimąstau, ką pagalvotų žmogus iš, pavyzdžiui, karaliaus Saulės valdymo laikų, jei laiko mašina atkeliautų į 2018-uosius. Ar nesprogtų iš nuostabos įmantriomis garbanomis papuošta galva, pamačius greta va...

  10
 • Mindaugai, paklausk tėčio
  Mindaugai, paklausk tėčio

  Kol politikai kartu su dalimi Lietuvos masiškai atostogauja, viešojoje erdvėje gali sužibėti ir įprastomis aplinkybėmis įspūdingo dėmesio nesulaukiantys Seimo nariai. Vienas jų – kaunietis Mindaugas Puidokas. ...

  20
 • Ar technologijos gali padaryti mus laimingesniais?
  Ar technologijos gali padaryti mus laimingesniais?

  Nuo ko priklauso laimė? Išgirdus šį klausimą pirmiausia į galvą ateina liaudies posakis „ne piniguose laimė“. Visgi yra atliktas ne vienas tyrimas, rodantis, kad laimę galima rasti ir piniguose. ...

 • Profesionalus švonderizmas
  Profesionalus švonderizmas

  Svarbiausių šio profesionalų Seimo darbų sąrašas vis ilginamas. Greta kovos su alkoholiu (kažkodėl ne su alkoholizmu) ir balto fortepijono Seime (jei ten užsukęs pirmasis faktinis šalies vadovas skubiai užsinorėtų pirštus...

  6
 • Kaukazo taifūnas: 5 dienos
  Kaukazo taifūnas: 5 dienos

  Šią savaitę sukako lygiai dešimt metų, kai Kremliaus banderlogų gaujos ir Mordoro orkų ordos atvirai užpuolė suverenią, nepriklausomą, vakarietiškos demokratijos keliu žengti bandančią Gruziją, kuri dabar vadinama dar ir Sakar...

  6
 • Kiekvienam – savas tunelis
  Kiekvienam – savas tunelis

  Dar gegužės pirmosiomis dienomis prasidėjusi šių metų vasara jau iš pat pradžių žadėjo siurprizų. Atsargesnieji turėjo suklusti, nes taip nebūna: Baltija staiga virto Viduržemio jūra, o Lietuvos vasaros sostinė prilygsta Turkijos k...

  1
Daugiau straipsnių