Komplimentas bedantei „ubagei“

Retai pasitaiko, kad valstybės tarnautoja prašytų paguodos. Šįsyk buvo taip. Neminėsiu pavardės. Ji ir jos protėviai yra tikri klaipėdiškiai. Gyvena senamiestyje ir kartu su kaimynais privatizavo kiemą.

Retai pasitaiko, kad valstybės tarnautoja prašytų paguodos. Šįsyk buvo taip. Neminėsiu pavardės. Ji ir jos protėviai yra tikri klaipėdiškiai. Gyvena senamiestyje ir kartu su kaimynais privatizavo kiemą. Manė, kad tvarkos bus daugiau. Pagaliau ir pravažiuojantieji kieme nestatys savo automobilių. Juk senamiestyje pakanka automobilių stovėjimo aikštelių.

Kai grįždama iš darbo kieme pamatė naujos laidos folksvageną ir iš jo išlipančią itin stilingą jauną moterį, valstybės tarnautoja įspėjo, kad automobilio čia negalima statyti. Paaiškino priežastį.

Reakcija buvo tokia: gražuolė išvadino valstybės tarnautoją bedante "ubage" ir paklausė, ar jai kiemo gaila?

O kai valstybės tarnautoja išsitraukė mobilųjį telefoną ir panoro nufotografuoti automobilio numerį, gražuolė griebė telefoną, trenkė į žemę ir  sutrypė.

Tarnautoja išsitraukė antrą telefoną ir išsikvietė pareigūnus. Po kurio laiko jie atvažiavo, o valstybės tarnautoja parašė pareiškimą policijai. Kol kas klaipėdietė atsakymo negavo.

Ne to žemės lopinėlio, kurio bendrasavininkė ji yra, pagailo. Tai jau nebe administracinis pažeidimas dėl ne vietoje statomo automobilio. Kai prašalaitis ištraukia svetimą mobilųjį telefoną iš rankų, gal tai jau yra epizodas, vertas gilesnių pamąstymų? Ar tai nėra plėšimas?

Kuriam tikslui leidžiami įstatymai, jeigu jų galima nepaisyti? Kas turi padėti piliečiams ginti jų interesus? Kas atsitinka, jei pilietinę brandą parodęs žmogus tampa akiplėšų patyčių objektu? Kodėl tokio piliečio negina tie, kam privalu užtikrinti rimtį ir tvarką?

Automobilyje sėdėjusi paauglė valstybės tarnautojos adresu paleido nelietuvišką keiksmažodį, prasidedantį raide s...

Tegul pedagogai, psichologai savo aplinkoje ir viešai diskutuoja auklėjimo temomis. Bet problema yra kita: akiplėšos ir nepraustaburniai yra nebaudžiami.

Kaip turi jaustis žmonės, kurie nesitaiksto su negerovėmis? Būti pilietiškam nepopuliaru. Ginti tai, kas yra tavo ir valstybės, kurioje gyveni, yra blogas tonas?

Stebina kitkas, kad mūsų valstybėje kaskart atsiranda piliečių, kurie išdrįsta kovoti už savo interesą. Dažnai neturėdami palaikymo. Į priekį juos stumia kitas žmogaus vertės suvokimas.

Atgimimo laikas tam ir buvo duotas, kad susivoktume, jog keičiasi vertybės. Vieni iš to laiko pasimokė ir padarė išvadas. Kitiems, regis, svarbu kitkas: laisvė be atsakomybės už žodžius, veiksmus. Taip nebūna.

Kai išgirstu užsienyje apie mūsų tautiečių negarbingą elgesį, manęs tai nestebina. Iš Atgimimo laikų jie nieko neišmoko. Gal todėl tie žmonės užsienyje atsiduria už grotų, nes nesupranta, jog ten, Vakaruose, demokratijos pamokos primenamos iki šiol visiems visuomenės sluoksniams.

Pamenate tą amerikiečio, išplatinusio slaptus duomenis, istoriją. Kai pasklidusi ši žinia tapo daugelio politikų rinkimų arkliuku, vienoje Vokietijos televizijos vakarinėje žinių laidoje kalbėjo šių reikalų ekspertas ir labai paprastai pasakė, jog apie visus slaptus susitarimus žinojo visi aukščiausio lygio politikai.
Demokratinėje visuomenėje viešumas yra tas ginklas, kurio nemėgsta auksaburniai.

Štai kodėl, manau, kad negalima stovėti nuošalyje, kai menkinama žmogaus savivertė, valstybė. Apie tai dažniausiai kalbama prieš rinkimus.

Ar ne todėl karta, nemačiusi sovietmečio, yra kupina agresijos, pykčio, nepakantumo? Politikai, Seimo ar miesto tarybos nariai gal rastų laiko ir noro pamąstyti apie tai, ką jie padarė, ir kad piliečiai yra ne šiaip sau rinkimų dalyviai. O jeigu taip, tai mums visiems galioja tokia pati taisyklė: ne karalius yra įstatymas, o įstatymas yra karalius.

Štai kodėl bjauriai iškeikta valstybės tarnautoja, man atrodo, yra verta komplimento.NAUJAUSI KOMENTARAI

ZENONAS

ZENONAS portretas
JANYTE, NEGI CIA PROBLEMA. IKEICIAU ZEME 9 HA, GRAZINAU SKOLA VIRS 100000LT, TAI DRG. A.SELEZNIOVAS (ANTSTOLIS)ATEME IR ZEME. BAISIAU UZ STALINA. MANO TEL.8 662 33770.

piliete

piliete portretas
Sitai autorei reiketu pradeti nuo saves mokytis bendravimo. Karta teko pabendrauti su ja, antra karta - nenoreciau. Ne, nebuvo nei dauzomu telefonu, nei keiksmazodziu. Bet arogancija, nepakantumas kito nuomonei bei pyktis talzyte talze kaip mazgote. Ji menkina ir niekina kitus nes tik ji viena yra teisi. Baisu. Ir toks zmogus raso apie bendravimo kultura?

dk

dk portretas
Sukure autore "globaline problema". Gal tai jos kokiai draugei nutiko kad tokias detales zino - jei tai aplamai tiesa
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Teisė būti laimingam
  Teisė būti laimingam

  Septyniolikmetis, mokykloje mokęsis geriausiais pažymiais, planavęs medicinos studijas, vieną dieną nusprendė verčiau tapti rašytoju. Pykčių ir ašarų kalbantis su artimaisiais tada netrūko, o štai šiandien, jau dvide&scar...

  9
 • Apie anoniminius lojikus
  Apie anoniminius lojikus

  Vilniuje atidarytas unikalus muziejus "Mo". Unikalus tiek ekspozicija, tiek pastatu, o labiausiai tuo, kad tai dviejų žmonių dovana visuomenei. Ir, kaip neretai būna, visiems išsyk parūpo, kokia jiems iš to nauda, kas čia už viso...

  57
 • Sukurta pagal tikrus įvykius?
  Sukurta pagal tikrus įvykius?

  Vaidybinis Mariaus Markevičiaus filmas "Tarp pilkų debesų" – to paties pavadinimo rašytojos Rūtos Šepetys romano ekranizacija – pasakoja apie sovietinės okupacijos metu Lietuvoje vykdytus gyventojų trėmimus į Sibir...

  2
 • Režisieriui reikia D. Trumpo
  Režisieriui reikia D. Trumpo

  Ech, ta politika. Galima nuo jos bėgti ir slėptis, galima užsikimšti ausis, kai kas nors ima kalbėti, tarkime, apie Rusijos įvykdytą Krymo okupaciją, bet ji vis tiek suras kelią į tavo gyvenimą. Vienu ar kitu būdu ji įsėlins į tavo kasdien...

  4
 • Teisus, kol gyvas
  Teisus, kol gyvas

  Fantastai manė, kad grėsmę žmonijai kels didelės mašinos. Niekas nė neįtarė, kad žmogų įkaitu paims mažytis daikčiukas – mobilusis telefonas. Medikai jau seniai priėjo prie išvados, kad priklausomybė nuo telefono yra stipresn...

 • Kokio prezidento reikia Lietuvai?
  Kokio prezidento reikia Lietuvai?

  Mano nuomone, šiandien tai aktualiausias klausimas aktyviai mūsų visuomenės daliai. Kokiu keliu pasuks mūsų valstybė, nemažai priklausys nuo mūsų pasirinkto šalies lyderio. Koks jis bus – nuosaikus ir diplomatiškas, kaip buv...

  4
 • Dvi pensijų taupyklės: kurią pasirinkusieji laimėjo daugiau?
  Dvi pensijų taupyklės: kurią pasirinkusieji laimėjo daugiau?

  Pensijų kaupimo sistema pastarąjį kartą buvo tobulinama prieš penkerius metus. 2013 metais įgyvendinant pensijų reformą dirbantys gyventojai įgijo dvi galimybes dalyvauti pensijų kaupime: tiesiog sutikti, kad 2 proc. socialinio pensijų draudim...

  1
 • Rytų demokratijos ilgesys
  Rytų demokratijos ilgesys

  Saudo Arabijos žurnalistas J.Khashoggi buvo nužudytas ir po to sukapotas Saudo Arabijos generaliniame konsulate Stambule. Tokia štai rytietiška demokratija. ...

  10
 • Teatrą – į visus namus
  Teatrą – į visus namus

  Neužrašytos tautosakos lobynuose esama sakmės apie tai, kaip elektros tiekimo trikdžiai teritorijoje X pagerino jos demografinę situaciją. ...

  1
 • Latvijos rinkimų galvosūkis
  Latvijos rinkimų galvosūkis

  Vakarų žiniasklaidos pranešimai apie šį mėnesį įvykusius Latvijos parlamento rinkimus man buvo panašios į mėgstamą vaikystės galvosūkį „sujunk taškus“. Mano netvirta rankutė vedžiodavo linijas tarp i&scaron...

  1
Daugiau straipsnių