Komplimentas bedantei „ubagei“

Retai pasitaiko, kad valstybės tarnautoja prašytų paguodos. Šįsyk buvo taip. Neminėsiu pavardės. Ji ir jos protėviai yra tikri klaipėdiškiai. Gyvena senamiestyje ir kartu su kaimynais privatizavo kiemą.

Retai pasitaiko, kad valstybės tarnautoja prašytų paguodos. Šįsyk buvo taip. Neminėsiu pavardės. Ji ir jos protėviai yra tikri klaipėdiškiai. Gyvena senamiestyje ir kartu su kaimynais privatizavo kiemą. Manė, kad tvarkos bus daugiau. Pagaliau ir pravažiuojantieji kieme nestatys savo automobilių. Juk senamiestyje pakanka automobilių stovėjimo aikštelių.

Kai grįždama iš darbo kieme pamatė naujos laidos folksvageną ir iš jo išlipančią itin stilingą jauną moterį, valstybės tarnautoja įspėjo, kad automobilio čia negalima statyti. Paaiškino priežastį.

Reakcija buvo tokia: gražuolė išvadino valstybės tarnautoją bedante "ubage" ir paklausė, ar jai kiemo gaila?

O kai valstybės tarnautoja išsitraukė mobilųjį telefoną ir panoro nufotografuoti automobilio numerį, gražuolė griebė telefoną, trenkė į žemę ir  sutrypė.

Tarnautoja išsitraukė antrą telefoną ir išsikvietė pareigūnus. Po kurio laiko jie atvažiavo, o valstybės tarnautoja parašė pareiškimą policijai. Kol kas klaipėdietė atsakymo negavo.

Ne to žemės lopinėlio, kurio bendrasavininkė ji yra, pagailo. Tai jau nebe administracinis pažeidimas dėl ne vietoje statomo automobilio. Kai prašalaitis ištraukia svetimą mobilųjį telefoną iš rankų, gal tai jau yra epizodas, vertas gilesnių pamąstymų? Ar tai nėra plėšimas?

Kuriam tikslui leidžiami įstatymai, jeigu jų galima nepaisyti? Kas turi padėti piliečiams ginti jų interesus? Kas atsitinka, jei pilietinę brandą parodęs žmogus tampa akiplėšų patyčių objektu? Kodėl tokio piliečio negina tie, kam privalu užtikrinti rimtį ir tvarką?

Automobilyje sėdėjusi paauglė valstybės tarnautojos adresu paleido nelietuvišką keiksmažodį, prasidedantį raide s...

Tegul pedagogai, psichologai savo aplinkoje ir viešai diskutuoja auklėjimo temomis. Bet problema yra kita: akiplėšos ir nepraustaburniai yra nebaudžiami.

Kaip turi jaustis žmonės, kurie nesitaiksto su negerovėmis? Būti pilietiškam nepopuliaru. Ginti tai, kas yra tavo ir valstybės, kurioje gyveni, yra blogas tonas?

Stebina kitkas, kad mūsų valstybėje kaskart atsiranda piliečių, kurie išdrįsta kovoti už savo interesą. Dažnai neturėdami palaikymo. Į priekį juos stumia kitas žmogaus vertės suvokimas.

Atgimimo laikas tam ir buvo duotas, kad susivoktume, jog keičiasi vertybės. Vieni iš to laiko pasimokė ir padarė išvadas. Kitiems, regis, svarbu kitkas: laisvė be atsakomybės už žodžius, veiksmus. Taip nebūna.

Kai išgirstu užsienyje apie mūsų tautiečių negarbingą elgesį, manęs tai nestebina. Iš Atgimimo laikų jie nieko neišmoko. Gal todėl tie žmonės užsienyje atsiduria už grotų, nes nesupranta, jog ten, Vakaruose, demokratijos pamokos primenamos iki šiol visiems visuomenės sluoksniams.

Pamenate tą amerikiečio, išplatinusio slaptus duomenis, istoriją. Kai pasklidusi ši žinia tapo daugelio politikų rinkimų arkliuku, vienoje Vokietijos televizijos vakarinėje žinių laidoje kalbėjo šių reikalų ekspertas ir labai paprastai pasakė, jog apie visus slaptus susitarimus žinojo visi aukščiausio lygio politikai.
Demokratinėje visuomenėje viešumas yra tas ginklas, kurio nemėgsta auksaburniai.

Štai kodėl, manau, kad negalima stovėti nuošalyje, kai menkinama žmogaus savivertė, valstybė. Apie tai dažniausiai kalbama prieš rinkimus.

Ar ne todėl karta, nemačiusi sovietmečio, yra kupina agresijos, pykčio, nepakantumo? Politikai, Seimo ar miesto tarybos nariai gal rastų laiko ir noro pamąstyti apie tai, ką jie padarė, ir kad piliečiai yra ne šiaip sau rinkimų dalyviai. O jeigu taip, tai mums visiems galioja tokia pati taisyklė: ne karalius yra įstatymas, o įstatymas yra karalius.

Štai kodėl bjauriai iškeikta valstybės tarnautoja, man atrodo, yra verta komplimento.NAUJAUSI KOMENTARAI

ZENONAS

ZENONAS portretas
JANYTE, NEGI CIA PROBLEMA. IKEICIAU ZEME 9 HA, GRAZINAU SKOLA VIRS 100000LT, TAI DRG. A.SELEZNIOVAS (ANTSTOLIS)ATEME IR ZEME. BAISIAU UZ STALINA. MANO TEL.8 662 33770.

piliete

piliete portretas
Sitai autorei reiketu pradeti nuo saves mokytis bendravimo. Karta teko pabendrauti su ja, antra karta - nenoreciau. Ne, nebuvo nei dauzomu telefonu, nei keiksmazodziu. Bet arogancija, nepakantumas kito nuomonei bei pyktis talzyte talze kaip mazgote. Ji menkina ir niekina kitus nes tik ji viena yra teisi. Baisu. Ir toks zmogus raso apie bendravimo kultura?

dk

dk portretas
Sukure autore "globaline problema". Gal tai jos kokiai draugei nutiko kad tokias detales zino - jei tai aplamai tiesa
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Iš patrankų – į šešėlius
  Iš patrankų – į šešėlius

  Ministrų kabinetas subūrė naują kovos su šešėliais kariauną. Šįsyk į kovos lauką ištrauktos stambiausio kalibro patrankos: Valstybės saugumo departamentas, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Generalinė prokuratūra, Nacionali...

 • Ne taip supratote
  Ne taip supratote

  Londono olimpinės žaidynės. 2012-ieji. Lietuvos krepšinio rinktinės sirgaliai apkaltinami, esą vienos ar dviejų rankų pakėlimas po plojimo yra nacių saliutas. Jie iškart viešai išplatina pareiškimą, kuriuo atsiriboj...

 • Žinutė „Facebook“: akimirka šlovės ar visiškas fiasko?
  Žinutė „Facebook“: akimirka šlovės ar visiškas fiasko?

  Šiuo metu „Facebook“ paskyrą turi daugiau kaip 1,6 mln. Lietuvos gyventojų. Šį socialinį tinklą naudojame labai įvairiai. Norėdami paskelbti apie naujausią savo karjeros ar sporto pasiekimą, pasidalinti patrauklia nuotrauka i...

 • Ką turi tirti R. Karbauskio tyrimų komisija Seime?
  Ką turi tirti R. Karbauskio tyrimų komisija Seime?

  Didžiausia Lietuvos bėda – korupcija, o politikoje ji turi daug veidų. Kyšių korupcija – „sukursiu jums problemą ir ją parduosiu”. Nuo šios korupcijos formos labiausiai kenčia Lietuvos žmonės ir ją labai sunku pa...

 • D. Trumpo diplomatinis vojažas verčia susimąstyti apie priemones Vakarams apsaugoti
  D. Trumpo diplomatinis vojažas verčia susimąstyti apie priemones Vakarams apsaugoti

  Kas dabar? Po savaitę trukusio chaoso atrodo viliojama pasinerti į nuostabos ir siaubo būseną. Prezidento impulsyvus, neišmanėliškas elgesys, jo panieka sąjungininkams ir meilikavimas priešininkams Vašingtone sukėlė didžiul...

 • Atlyginimų kėlimas mėtomas lyg karšta bulvė
  Atlyginimų kėlimas mėtomas lyg karšta bulvė

  Tuo metu, kai visi choru kalba, kad Lietuvoje atlyginimai auga per lėtai, matome, kaip tvankiuose diskusijų kabinetuose dusinama galimybė užtikrinti nuoseklų gyventojų pajamų didėjimą, kuris pranoktų infliacijos tempą. ...

  13
 • Politikų cirkuliacija
  Politikų cirkuliacija

  Socialinės akcijos, skatinančios empatiją, – ne naujiena. Viešojo transporto vairuotojų bandymą pabūti neįgaliųjų kailyje Lietuvos žmonių su negalia sąjungos vadovai pavadino istoriniu įvykiu, mažinančių socialiai pažeidžiamų ...

 • D. Trumpas – patikimas Lietuvos laisvės saugiklis
  D. Trumpas – patikimas Lietuvos laisvės saugiklis

  Toks pareiškimas turbūt išvers iš koto save demokratijos ir vakarietiškos orientacijos šalininkais laikančius, tačiau tarptautinės politikos situaciją naiviai ar paviršutiniškai vertinančius tautiečius. ...

  9
 • Režisierius be saulėlydžio
  Režisierius be saulėlydžio

  Atspėkite: jis mėgsta kiną ir gali jį kurti. Kas? Anaiptol ne šviesios atminties švedas Ingmaras Bergmanas. Teisingai, jis – lietuvis Ramūnas Karbauskis. ...

  9
 • Finansinio raštingumo ugdymas
  Finansinio raštingumo ugdymas

  Tenka pastebėti, kad Lietuvos jaunoji karta dažnai pervertina savo finansines galimybes – finansiniai jos poreikiai ir norai dažnai neatitinka žinių ir tikrosios padėties. Mūsų banko specialistų vidurinėse mokyklose rengiamose finansinio ra&sca...

  2
Daugiau straipsnių