Komplimentas bedantei „ubagei“

Retai pasitaiko, kad valstybės tarnautoja prašytų paguodos. Šįsyk buvo taip. Neminėsiu pavardės. Ji ir jos protėviai yra tikri klaipėdiškiai. Gyvena senamiestyje ir kartu su kaimynais privatizavo kiemą.

Retai pasitaiko, kad valstybės tarnautoja prašytų paguodos. Šįsyk buvo taip. Neminėsiu pavardės. Ji ir jos protėviai yra tikri klaipėdiškiai. Gyvena senamiestyje ir kartu su kaimynais privatizavo kiemą. Manė, kad tvarkos bus daugiau. Pagaliau ir pravažiuojantieji kieme nestatys savo automobilių. Juk senamiestyje pakanka automobilių stovėjimo aikštelių.

Kai grįždama iš darbo kieme pamatė naujos laidos folksvageną ir iš jo išlipančią itin stilingą jauną moterį, valstybės tarnautoja įspėjo, kad automobilio čia negalima statyti. Paaiškino priežastį.

Reakcija buvo tokia: gražuolė išvadino valstybės tarnautoją bedante "ubage" ir paklausė, ar jai kiemo gaila?

O kai valstybės tarnautoja išsitraukė mobilųjį telefoną ir panoro nufotografuoti automobilio numerį, gražuolė griebė telefoną, trenkė į žemę ir  sutrypė.

Tarnautoja išsitraukė antrą telefoną ir išsikvietė pareigūnus. Po kurio laiko jie atvažiavo, o valstybės tarnautoja parašė pareiškimą policijai. Kol kas klaipėdietė atsakymo negavo.

Ne to žemės lopinėlio, kurio bendrasavininkė ji yra, pagailo. Tai jau nebe administracinis pažeidimas dėl ne vietoje statomo automobilio. Kai prašalaitis ištraukia svetimą mobilųjį telefoną iš rankų, gal tai jau yra epizodas, vertas gilesnių pamąstymų? Ar tai nėra plėšimas?

Kuriam tikslui leidžiami įstatymai, jeigu jų galima nepaisyti? Kas turi padėti piliečiams ginti jų interesus? Kas atsitinka, jei pilietinę brandą parodęs žmogus tampa akiplėšų patyčių objektu? Kodėl tokio piliečio negina tie, kam privalu užtikrinti rimtį ir tvarką?

Automobilyje sėdėjusi paauglė valstybės tarnautojos adresu paleido nelietuvišką keiksmažodį, prasidedantį raide s...

Tegul pedagogai, psichologai savo aplinkoje ir viešai diskutuoja auklėjimo temomis. Bet problema yra kita: akiplėšos ir nepraustaburniai yra nebaudžiami.

Kaip turi jaustis žmonės, kurie nesitaiksto su negerovėmis? Būti pilietiškam nepopuliaru. Ginti tai, kas yra tavo ir valstybės, kurioje gyveni, yra blogas tonas?

Stebina kitkas, kad mūsų valstybėje kaskart atsiranda piliečių, kurie išdrįsta kovoti už savo interesą. Dažnai neturėdami palaikymo. Į priekį juos stumia kitas žmogaus vertės suvokimas.

Atgimimo laikas tam ir buvo duotas, kad susivoktume, jog keičiasi vertybės. Vieni iš to laiko pasimokė ir padarė išvadas. Kitiems, regis, svarbu kitkas: laisvė be atsakomybės už žodžius, veiksmus. Taip nebūna.

Kai išgirstu užsienyje apie mūsų tautiečių negarbingą elgesį, manęs tai nestebina. Iš Atgimimo laikų jie nieko neišmoko. Gal todėl tie žmonės užsienyje atsiduria už grotų, nes nesupranta, jog ten, Vakaruose, demokratijos pamokos primenamos iki šiol visiems visuomenės sluoksniams.

Pamenate tą amerikiečio, išplatinusio slaptus duomenis, istoriją. Kai pasklidusi ši žinia tapo daugelio politikų rinkimų arkliuku, vienoje Vokietijos televizijos vakarinėje žinių laidoje kalbėjo šių reikalų ekspertas ir labai paprastai pasakė, jog apie visus slaptus susitarimus žinojo visi aukščiausio lygio politikai.
Demokratinėje visuomenėje viešumas yra tas ginklas, kurio nemėgsta auksaburniai.

Štai kodėl, manau, kad negalima stovėti nuošalyje, kai menkinama žmogaus savivertė, valstybė. Apie tai dažniausiai kalbama prieš rinkimus.

Ar ne todėl karta, nemačiusi sovietmečio, yra kupina agresijos, pykčio, nepakantumo? Politikai, Seimo ar miesto tarybos nariai gal rastų laiko ir noro pamąstyti apie tai, ką jie padarė, ir kad piliečiai yra ne šiaip sau rinkimų dalyviai. O jeigu taip, tai mums visiems galioja tokia pati taisyklė: ne karalius yra įstatymas, o įstatymas yra karalius.

Štai kodėl bjauriai iškeikta valstybės tarnautoja, man atrodo, yra verta komplimento.NAUJAUSI KOMENTARAI

ZENONAS

ZENONAS portretas
JANYTE, NEGI CIA PROBLEMA. IKEICIAU ZEME 9 HA, GRAZINAU SKOLA VIRS 100000LT, TAI DRG. A.SELEZNIOVAS (ANTSTOLIS)ATEME IR ZEME. BAISIAU UZ STALINA. MANO TEL.8 662 33770.

piliete

piliete portretas
Sitai autorei reiketu pradeti nuo saves mokytis bendravimo. Karta teko pabendrauti su ja, antra karta - nenoreciau. Ne, nebuvo nei dauzomu telefonu, nei keiksmazodziu. Bet arogancija, nepakantumas kito nuomonei bei pyktis talzyte talze kaip mazgote. Ji menkina ir niekina kitus nes tik ji viena yra teisi. Baisu. Ir toks zmogus raso apie bendravimo kultura?

dk

dk portretas
Sukure autore "globaline problema". Gal tai jos kokiai draugei nutiko kad tokias detales zino - jei tai aplamai tiesa
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Apie lygiadienį ir žemės šventumą
  Apie lygiadienį ir žemės šventumą

  Štai jau ir sulaukėme pavasario! Kovo 20-sios pavakare 18 val. ir 15 min. Žemė savo kasmetinėje kelionėje aplink Saulę pasieks tam tikrą orbitos tašką, pažymėtą astronomų brėžiniuose Avino žvaigždyno ragais ir vadinamą pavasario ...

 • Laimė pagal poreikį
  Laimė pagal poreikį

  Veikiausiai nesuklysiu teigdama, kad šis žvilgsnis bus vienas laimingiausių, kada nors rašytų ir skaitytų, mat žodžius "laimė", "laimingas", "laimingiausias" vartosiu ne kartą ir net ne dešimt. ...

  1
 • Fenomenas su briedžio ragais
  Fenomenas su briedžio ragais

  Lietuva, pasirodo, yra laimingiausia iš visų Baltijos šalių. Ne koks nors durnelis sugalvojo, o parašyta Jungtinių Tautų ataskaitoje. Tiesa, lenkai už mus vis tiek laimingesni, bet kas yra lenkų laimė, palyginti su amžinybe? ...

  24
 • Instrukcija abiturientams, arba Kur stoti?
  Instrukcija abiturientams, arba Kur stoti?

  Be tradicinio tėvų, tetų ir močiučių klausimo: "Tai ar turi ką nors?", iliustruojamo sąmokslišku mirktelėjimu akimi, yra ir kitas, kurį išgirdus, dar smarkiau norisi bėgti į kampą, susisukti į apkloto lavašą ir m...

  36
 • 268 puslapiai neatsakytų klausimų
  268 puslapiai neatsakytų klausimų

  Jeigu rytoj nubustumėte su viena nauja savybe, kokia ji būtų? Atsakymo reikėtų ieškoti tarp daugybės pasirinkimo galimybių, kaip nuotraukų filtrų "Instagram", kuriais gražiname kasdienybę. Kokį filtrą pritaikytume sau? ...

 • Man gėda už V. Pranckietį
  Man gėda už V. Pranckietį

  Vakar rytinio piko metu Ringauduose vairuotojų netrikdė su švyturėliais mėgstantis pralėkti Seimo pirmininkas. Po audringo pasirodymo protesto mitinge, matyt, užsiliko sostinėje. ...

  104
 • Lietuva 2118 metais: žmonės, kokybė ir šeši vaikai šeimoje
  Lietuva 2118 metais: žmonės, kokybė ir šeši vaikai šeimoje

  Šimtmetį atšventėm puikiai. Tikrai! Labai nuoširdžiai taip manau. Tiek vienybės ir pasididžiavimo savo valstybe šioje šalyje jau seniai nesu matęs. Ir nors labiau pritariu minčiai, kad Lietuva ne šimtais, o tūk...

  2
 • #MeToo. Kas gresia priekabiautojams?
  #MeToo. Kas gresia priekabiautojams?

  Žurnalas „Time“ 2017 metų žmonėmis išrinko #MeToo judėjimo moteris, prakalbusias apie seksualinį priekabiavimą. Šio judėjimo atgarsiai jau nusirito nuo Holivudo iki Lietuvos: 2017 m. pradėti net 6 ikiteisminiai tyrimai dėl k...

  9
 • Šakalo pavasaris: kovo idos
  Šakalo pavasaris: kovo idos

  Pavasaris – pozityvių pokyčių ir atgimstančios gamtos laikas. Metas, kai sugrįžta paukščiai skelbdami naują egzistencijos skyrių. Tiesa, yra dalykų, kurie nesikeičia jokiu metų laiku, pavyzdžiui, žiauraus agresyvios valstybės diktat...

  7
 • Apie „gerbiamą“ Bastį
  Apie „gerbiamą“ Bastį

  Šią žiemą Lietuvoje lankiusis socialinio darbo ekspertė iš JAV Viviane Ngwa kalbėjo, kad Amerikoje žmonės nėra tokie tylūs kaip Lietuvoje ir kad bendruomenė valdžios sprendimams ten daro didžiulę įtaką. ...

  8
Daugiau straipsnių