Komplimentas bedantei „ubagei“

Retai pasitaiko, kad valstybės tarnautoja prašytų paguodos. Šįsyk buvo taip. Neminėsiu pavardės. Ji ir jos protėviai yra tikri klaipėdiškiai. Gyvena senamiestyje ir kartu su kaimynais privatizavo kiemą.

Retai pasitaiko, kad valstybės tarnautoja prašytų paguodos. Šįsyk buvo taip. Neminėsiu pavardės. Ji ir jos protėviai yra tikri klaipėdiškiai. Gyvena senamiestyje ir kartu su kaimynais privatizavo kiemą. Manė, kad tvarkos bus daugiau. Pagaliau ir pravažiuojantieji kieme nestatys savo automobilių. Juk senamiestyje pakanka automobilių stovėjimo aikštelių.

Kai grįždama iš darbo kieme pamatė naujos laidos folksvageną ir iš jo išlipančią itin stilingą jauną moterį, valstybės tarnautoja įspėjo, kad automobilio čia negalima statyti. Paaiškino priežastį.

Reakcija buvo tokia: gražuolė išvadino valstybės tarnautoją bedante "ubage" ir paklausė, ar jai kiemo gaila?

O kai valstybės tarnautoja išsitraukė mobilųjį telefoną ir panoro nufotografuoti automobilio numerį, gražuolė griebė telefoną, trenkė į žemę ir  sutrypė.

Tarnautoja išsitraukė antrą telefoną ir išsikvietė pareigūnus. Po kurio laiko jie atvažiavo, o valstybės tarnautoja parašė pareiškimą policijai. Kol kas klaipėdietė atsakymo negavo.

Ne to žemės lopinėlio, kurio bendrasavininkė ji yra, pagailo. Tai jau nebe administracinis pažeidimas dėl ne vietoje statomo automobilio. Kai prašalaitis ištraukia svetimą mobilųjį telefoną iš rankų, gal tai jau yra epizodas, vertas gilesnių pamąstymų? Ar tai nėra plėšimas?

Kuriam tikslui leidžiami įstatymai, jeigu jų galima nepaisyti? Kas turi padėti piliečiams ginti jų interesus? Kas atsitinka, jei pilietinę brandą parodęs žmogus tampa akiplėšų patyčių objektu? Kodėl tokio piliečio negina tie, kam privalu užtikrinti rimtį ir tvarką?

Automobilyje sėdėjusi paauglė valstybės tarnautojos adresu paleido nelietuvišką keiksmažodį, prasidedantį raide s...

Tegul pedagogai, psichologai savo aplinkoje ir viešai diskutuoja auklėjimo temomis. Bet problema yra kita: akiplėšos ir nepraustaburniai yra nebaudžiami.

Kaip turi jaustis žmonės, kurie nesitaiksto su negerovėmis? Būti pilietiškam nepopuliaru. Ginti tai, kas yra tavo ir valstybės, kurioje gyveni, yra blogas tonas?

Stebina kitkas, kad mūsų valstybėje kaskart atsiranda piliečių, kurie išdrįsta kovoti už savo interesą. Dažnai neturėdami palaikymo. Į priekį juos stumia kitas žmogaus vertės suvokimas.

Atgimimo laikas tam ir buvo duotas, kad susivoktume, jog keičiasi vertybės. Vieni iš to laiko pasimokė ir padarė išvadas. Kitiems, regis, svarbu kitkas: laisvė be atsakomybės už žodžius, veiksmus. Taip nebūna.

Kai išgirstu užsienyje apie mūsų tautiečių negarbingą elgesį, manęs tai nestebina. Iš Atgimimo laikų jie nieko neišmoko. Gal todėl tie žmonės užsienyje atsiduria už grotų, nes nesupranta, jog ten, Vakaruose, demokratijos pamokos primenamos iki šiol visiems visuomenės sluoksniams.

Pamenate tą amerikiečio, išplatinusio slaptus duomenis, istoriją. Kai pasklidusi ši žinia tapo daugelio politikų rinkimų arkliuku, vienoje Vokietijos televizijos vakarinėje žinių laidoje kalbėjo šių reikalų ekspertas ir labai paprastai pasakė, jog apie visus slaptus susitarimus žinojo visi aukščiausio lygio politikai.
Demokratinėje visuomenėje viešumas yra tas ginklas, kurio nemėgsta auksaburniai.

Štai kodėl, manau, kad negalima stovėti nuošalyje, kai menkinama žmogaus savivertė, valstybė. Apie tai dažniausiai kalbama prieš rinkimus.

Ar ne todėl karta, nemačiusi sovietmečio, yra kupina agresijos, pykčio, nepakantumo? Politikai, Seimo ar miesto tarybos nariai gal rastų laiko ir noro pamąstyti apie tai, ką jie padarė, ir kad piliečiai yra ne šiaip sau rinkimų dalyviai. O jeigu taip, tai mums visiems galioja tokia pati taisyklė: ne karalius yra įstatymas, o įstatymas yra karalius.

Štai kodėl bjauriai iškeikta valstybės tarnautoja, man atrodo, yra verta komplimento.NAUJAUSI KOMENTARAI

ZENONAS

ZENONAS portretas
JANYTE, NEGI CIA PROBLEMA. IKEICIAU ZEME 9 HA, GRAZINAU SKOLA VIRS 100000LT, TAI DRG. A.SELEZNIOVAS (ANTSTOLIS)ATEME IR ZEME. BAISIAU UZ STALINA. MANO TEL.8 662 33770.

piliete

piliete portretas
Sitai autorei reiketu pradeti nuo saves mokytis bendravimo. Karta teko pabendrauti su ja, antra karta - nenoreciau. Ne, nebuvo nei dauzomu telefonu, nei keiksmazodziu. Bet arogancija, nepakantumas kito nuomonei bei pyktis talzyte talze kaip mazgote. Ji menkina ir niekina kitus nes tik ji viena yra teisi. Baisu. Ir toks zmogus raso apie bendravimo kultura?

dk

dk portretas
Sukure autore "globaline problema". Gal tai jos kokiai draugei nutiko kad tokias detales zino - jei tai aplamai tiesa
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lunaparke – pamišėlių karuselė
  Lunaparke – pamišėlių karuselė

  Kad politikai žiūri į valstybės biudžetą kaip plėšikai į banką, jau tapo labiau nei akivaizdu. Pupyčių darbinimas Seime, siekis sumažinti mokesčius dvarponiams, dailios sumos niekam nereikalingiems projektams, tūkstančiai beprasmiš...

  1
 • Dėmesio centre – Jeruzalė
  Dėmesio centre – Jeruzalė

  Kaip pranešė „BBC“, palestiniečių savivaldos prezidentas Mahmoudas Abbasas pavadino Amerikos prezidento nutarimą „apgailėtinu“, Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu – „drąsiu ir teisingu“, o...

  3
 • Aš feministė – myliu vyrus, skutuosi pažastis
  Aš feministė – myliu vyrus, skutuosi pažastis

  Pastaruoju metu žodis "feministė" apipintas tokiu kiekiu legendų, stereotipų ir išankstinių nuomonių, kad su juo galėtų konkuruoti nebent tokios sąvokos kaip "musulmonas" ar "tolerancija". Nemažai daliai žmonių,...

  14
 • Reikia Vyčio
  Reikia Vyčio

  Jeigu visuomenei reikia Vyčio, duoti jį yra kur kas svarbiau, nei paisyti kanonų – šiuolaikinio meno ar kartais absurdiškų paveldosaugininkų reikalavimų. Pats Kultūros paveldo departamento (KPD) įsikišimas, primenant, kad lyg...

  7
 • Karas ir taika
  Karas ir taika

  Donaldas Trumpas pripažino Jeruzalę Izraelio sostine. Prieštaringų sprendimų jo valdymo laikotarpiu dar bus ne vienas. Pavyzdžiui, galima įtampa dėl Irano. ...

  5
 • Gavo, ko norėjo
  Gavo, ko norėjo

  Apsiaustis baigėsi. Išorės priešų į kampą įspeista motušė Rusija nepasidavė: liko ištikima savo įsitikinimams ir stojiškai priėmė nuosprendį. O svarbiausia – iki paskutinio atodūsio neišdavė savo ta...

  1
 • Naujieji kultūros „reformatoriai“
  Naujieji kultūros „reformatoriai“

  Mindaugas Karbauskis vadovauja Maskvos Vladimiro Majakovskio teatrui ir repetuoja jo scenoje. Nuvykę į Naisius, sužinosite, kad čia veikia teartas. Ekskursijų vadovė rimtu veidu praneš, kad teatrui vadovauja jo mecenatas Ramūnas Karbauskis. Broli...

  5
 • Dirbtinis intelektas jau siaučia Lietuvoje
  Dirbtinis intelektas jau siaučia Lietuvoje

  Nepriklausomybės atkūrimo pradžioje teko darbuotis tuometėje Aukščiausiojoje Taryboje, ji dabar vadinama Atkuriamuoju Seimu. ...

  2
 • Ukrainoje dar negerai
  Ukrainoje dar negerai

  Su prestižiniu JAV dienraščiu „Boston Globe“ susijęs biuletenis „Daily Chatter“ paskelbė straipsnį su nuorodomis į daugelį kitų šaltinių apie Ukrainą, kurioje vis dar žvanga ginklai. ...

  6
 • Kalėdų senelio kelionės
  Kalėdų senelio kelionės

  Miestuose ir miesteliuose įžiebę kalėdines eglutes, o namuose vakarojant uždegę pirmąją advento žvakę, pradėjome gyventi didžiosios žiemos šventės laukimo nuotaika. ...

Daugiau straipsnių