Vilniaus gatvėse dėl plikledžio fiksuotos 43 avarijos (dar papildyta)

Sostinės keliuose danga ryte buvo slidi, o važiavimo sąlygos pavojingos. Ypač pavojinga penktadienį ryte buvo važiuoti viadukais ir tiltais. Retame iš jų nebuvo užregistruota eismo įvykių.

Pavojingiausia, policijos teigimu, J.Jasinskio ir Liubarto gatvėse; Laisvės prospekte ir Oslo gatvėje; Liepkalnio ir Dunojaus gatvėse; Laisvės prospekte ir T.Narbuto gatvėje; ant viaduko Dariaus ir Girėno gatvėje.

Eismas buvo uždarytas Laisvės prospekte viaduku ties T.Narbuto gatve, Tūkstantmečio viaduku virš Savanorių prospekto žiedo. Ant Liubarto tilto susidūrus automobiliams,  sustojo centro link važiuojančių troleibusų eismas.

Liubarto gatvėje ant tilto susidūrė maždaug devyni lengvieji automobiliai ir troleibusas. Apgadintas ir į nelaimės vietą atskubėjusių policijos patrulių automobilis: į jo galą atsitrenkė sustabdyti nespėjusio vyriškio automobilis.

Avarijos viena po kitos ant Liubarto tilto pasipylė apie 7.30 val.

„Ledo išvažiavus iš namų nebuvo, bet staiga rytą spustelėjo šaltis – ant tilto buvo labai slidu“, – sakė vienas į avariją pakliuvęs vairuotojas. Jis smarkiai apgadino automobilio priekį. „Padangų žieminėmis dar nepakeičiau, juk tik spalio vidurys“, – sakė nustebęs vairuotojas, paklaustas, ar jau paruošė automobilį žiemai.

Ant Laisvės prospekto viaduko šalia Spaudos rūmų  susidūrė apie penkis automobilius. Du iš jų apgadinti labai smarkiai. Policijai teko visai stabdyti eismą viaduku Viršuliškių link.

Visiškai buvo sustabdytas eismas ir viaduku virš Savanorių prospekto žiedo. Čia susidūrė mažiausiai dvylika automobilių. Kai kurios transporto priemonės apgadintos labai smarkiai, jų neapsimokės remontuoti.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, penktadienį nuo 5 val. ryto mieste buvo užfiksuoti 43 techniniai eismo įvykiai ir 4 eismo įvykiai su nukentėjusiaisiais.

Draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ penktadienį nuo 8 iki 9 val. ryto pranešė gavusi 50 pranešimų apie eismo įvykius Lietuvoje.

Vidutinė šio ryto nuostolio vertė – 1,5–2 tūkst. Lt.

„Paprastai staiga pasikeitusios vairavimo sąlygos keliuose lemia staigų avarijų skaičiaus šuolį, ką parodė šio ryto avarijos. Raginame vairuotojus ypač rytais, būti atidesnius, nepamiršti vairavimo slidžiame kelyje įgūdžių ir pasirūpinti, kad jų automobiliai būtų tinkamai paruošti žiemai“, – sakė „Lietuvos draudimo“ kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas.

Vidutiniškai per dieną „Lietuvos draudimas“ registruoja apie 250 automobilių avarijų. Staigiai pablogėjus oro sąlygoms, šis skaičius gali išaugti dvigubai. Vėliau, vairuotojams apsipratus su naujomis vairavimo sąlygomis, avarijų skaičius nusistovi ir per dieną siekia apie 300.

„Lietuvos draudimo“ atstovas primena, kad, prasidėjus šalnoms, kelio danga greičiausiai plikledžiu pasidengia ant tiltų ir viadukų, todėl čia avarijų nutinka daugiausiai. „Šiose kelio atkarpose vairuotojai turėtų būti itin atidūs. Nors dar tik spalio vidurys, bet gamta šiemet neprognozuojama, tad raginu vairuotojus pasiruošti žiemai: pakeisti langų plovimo skystį neužšąlančiu, apsirūpinti ledo ir sniego valymo priemonėm, pakeisti padangas ir prisiminti vairavimo slidžiame kelyje įgūdžius“, – sakė G.MatiukasNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių