Teisme – karčios vyrų ašaros

Klaipėdos rajono apylinkės teismas pradėjo nagrinėti šešių žmonių gyvybes nusinešusios avarijos kaltininko bylą. Kalbėdami apie praėjusią vasarą įvykusią eismo nelaimę kaltininkas ir žuvusiųjų artimieji nesulaikė ašarų.

Atsitiesti nesugebėjo

27 metų krupjė dirbantis Artūras Klumbys vakar atgailavo neatsargiai vairavęs, sėdęs prie automobilio vairo neblaivus. Nors ir žadėjo kiek galėdamas atlyginti žalą, vaikinas stengėsi avarijos aplinkybes nupiešti taip, kad jo veiksmai, dėl kurių įvyko nelaimė, atrodytų kuo nekalčiau.

Vaikino apgailestavimas dėl pernai liepos 18-osios vakare įvykusios avarijos šešių žuvusiųjų artimiesiems netapo paguoda.

Žmonos Marijos, sūnaus Jurijaus ir dukrelės Anastasijos netekęs Viktoras Gutarenka teismo salėje nesugebėjo sutramdyti plūstelėjusių ašarų ir turėjo nutraukti liudijimą teismui, kol susitvardė. Jaunas vyras santūriai pasakojo apie savo išgyvenimus netekus brangiausių žmonių. Praėjus daugiau nei metams jis nesugebėjo atsigauti ir toliau dirbti.

Vos prieš kelias minutes po iškylos išsiskyręs su sesers Tatjanos Panovos šeima Artūras Zaiko pasakojo apie siaubingus išgyvenimus. Dar nežinojęs apie nelaimę naktį vyras buvo pakviestas atvykti į morgą atpažinti savo krikšto dukros lavoną.
Avarijos metu žuvo visa Panovų šeima - vyras Sergejus, žmona Tatjana ir jų dukra Ksenija. Mergaitė iškrito per langą ir dar kurį laiką buvo gyva, tačiau tą patį vakarą ligoninėje mirė. Kitos aukos sudegė mašinoje.

Likimas keršija

Avarijos kaltininkas A.Klumbys tvirtino tądien išgėręs du butelius alaus.
Vairuodamas automobilį jis buvo itin neatsargus - nesulėtino greičio važiuodamas keliu, kuriame dėl remonto jis buvo apribotas. Vaikinas bandė lenkti lėtai važiuojančias mašinas iš dešinės. Atsidūręs prieš pat betono atitvarą, jis nesustojo ir bandė įsisprausti tarp mašinų. Taip jis atsitrenkė į priekyje važiavusį automobilį ir pastūmė jį po priešais atvažiuojančio vilkiko ratais.

Su A.Klumbiu važiavo broliai Kęstutis ir Mindaugas Bartkai. Susidūrimo metu nesunkiai buvo sužalotas K.Bartkus. Tačiau vakar į teismą jis neatvyko. Prieš mėnesį girtaudamas kartu su broliu jis iškrito per nuomojamo buto balkoną ir žuvo.
A.Klumbys taip pat neišvengė nelaimių. Prieš keletą mėnesių jam lūžo ranka, todėl neįvyko teismo posėdis.

Milijonų neuždirbs

Žuvusiųjų artimuosius papiktino ne tik neatsakingas avarijos kaltininko elgesys, bet ir jo bei jo bendrakeleivių cinizmas. Greitoji pagalba dar tebestovėjo prie mirštančios mergaitės, kai opelio ekipažas garsiai juokėsi. Televizijos kameros užfiksavo jaunuolių repliką apie tai, kad mašinoje buvę žmonės iškepė.
Nukentėjusieji prašo priteisti iš kaltininko daugiau nei pusaštunto milijono litų neturtinės žalos atlyginimo.

Vakar teisme A.Klumbys tvirtino niekada neuždirbsiąs milijonų litų, kuriuos nukentėjusieji reikalauja iš jo priteisti. Jis žadėjo dirbti ir kaip galėdamas atlyginti netektį, nors ir suprato, kad to atpirkti neįmanoma.

Vakar teisme nepasirodė žuvusiosios M.Gutarenko močiutė. Ji gydoma ligoninėje. Tikimasi, kad moteris pasveiks iki kito teismo posėdžio lapkričio 28 dieną.
Tądien turėtų būti apklausti dar keli liudytojai bei ekspertas. Jeigu į kitą teismo posėdį atvyks visi kviestieji asmenys, nuosprendį išgirsti tikimasi dar šiemet.
Atgaila: A.Klumbio ašaros nepaguodė žuvusiųjų artimųjų.


Šiame straipsnyje: teismasavarija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių