Teismas aiškinasi, ar lakūnas J.Kairys nesukėlė avarinės situacijos

Teismas aiškinasi, ar prie automobilio vairo sėdęs akrobatinio skraidymo virtuozas Jurgis Kairys sukėlė avarinę situaciją.

J.Kairys į teisiamųjų suolą sėdo už tai, jog, įtariama, sužalojo Vilniaus policininką, nors lakūno vairuojamas automobilis „Honda“ ir policijos patrulio 32 metų Boguslavo Savickio motociklas „Yamaha“ nebuvo susilietę, rašo „Lietuvos rytas“.

Praėjusių metų rugpjūtį iš oro uosto S.Dariaus ir S.Girėno gatve važiuodamas J.Kairys nepastebėjo, kad ta pačia kryptimi važiavęs motociklininkas griuvo ant šono. Lakūnas nuvažiavo toliau. Po kiek laiko jis gavo policijos pranešimą, kad sukėlė avarinę situaciją – rikiuodamasis iš pirmosios eismo juostos į antrąją užkirto kelią dviem motociklams.

Tais motociklais namo po tarnybos važiavo Vilniaus policijos patruliai.

„Kai man kelią užkirto baltos spalvos “Honda„, išvengti susidūrimo nebuvo jokios galimybės, todėl verčiau motociklą ant šono“, – teisme pasakojo B.Savickis.

Susižalojęs pareigūnas gydėsi pusę metų – jam buvo sutrenkta krūtinė, skilo stuburo slankstelis.

B.Savickis tuo metu nematė, kas vairavo automobilį „Honda“. Jo valstybinį numerį užsirašė avarijos liudininkai.

J.Kairys teisme neneigė, kad prieš metus važiavo S.Dariaus ir S.Girėno gatve, tačiau neprisiėmė kaltės dėl įvykusios avarijos: „Jei esu kiek nors kaltas dėl šios situacijos, atsiprašau ir reiškiu užuojautą“.

Akrobatinio skraidymo pasaulio čempionas tikino, jog persirikiuodamas iš vienos eismo juostos į kitą, nesukėlė pavojaus motociklininkams: „Tuo metu buvau blaivus ir sveikas. Buvau įsitikinęs, kad esu saugus ir aš, ir visi kiti“.

Jis negalėjo tiksliai prisiminti, ar tąkart matė artėjančius motociklininkus.

Teisme apklaustas ekspertas buvo įsitikinęs, kad motociklininkas galėjo išvengti nelaimės, jeigu būtų stabdęs kitokiu būdu: „Ant šono verčiamo motociklo stabdymo kelias pailgėja. Jei vairuotojas motociklo nebūtų vertęs, jis būtų sustojęs greičiau“.

Šią bylą tiriantis prokuroras įsitikinęs, kad už šį pažeidimą neužtenka J.Kairio nubausti pinigine bauda, nes baudas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus jis mokėjo 24 kartus. Prokuroras įsitikinęs, kad nuolat eismo taisykles pažeidžiančiam lakūnui reikėtų uždrausti vairuoti pusantrų metų.

J.Kairys ir jo advokatas prašė neatimti vairuotojo pažymėjimo, nes automobilis jam būtinas ir kasdieniame gyvenime, ir darbe.

Nuosprendį lakūnas išgirs rugpjūčio pradžioje. Teismo sprendimo laukia ir nukentėjęs policininkas. Tuomet jis nuspręs, ar dėl kūno sužalojimo pareikšti civilinį ieškinį.NAUJAUSI KOMENTARAI

senas krienas

senas krienas portretas
nu pzd 24 kartus baustas...tokiam liocikui teises nors trims metams atimti...

Veronika

Veronika portretas
Eilinis policajų išsidirbinėjimas. Nutarė surasti atpirkimo ožį. Gal patys policajai buvo "prisilupę', bet kas dabar patikrins. Man žinomi atvejai kai policajai ar jų draugai tyčia sukelia nedideles avarijas, ir po to išreikalauja didžiules baudas ir kompensacijas. Policajai - tai viena iš bjauriausių taip vadinamos teisėsaugos grandžių. Užtenka prisiminti ginkluotus šarvuotus su kaukėmis policajus viename Garliavos kieme. Nieko baisesnio nesu mačiusi. Tarp kitko, norėčiau žinoti, kaip buvo nubausti policajai spardę ir plėšę Lietuvos vėliavą. Tikriausiai- niekaip. Va čia tai jau niekaip nesuprantu prezidentės pozicijos. Kaip neigiamai į ją nežiūrėčiau, bet į vėliavos išniekinimą ji privalėjo reaguoti. O dėl šio įvykio, tai ir šlubam arkliui aišku, kad Kairys čia nė prie ko. Policajai patys prisidirbo, aišku smarkiai viršijo greiti ir nesugebėjo sustabdyti.. Galų gale motociklininkui visada geriau matosi mašina (nebent akis užsipylęs), negu vairuotojui lekiantis neleistinu greičiu motociklas. Be jokių kalbų - tik pats policajus kaltas, be to kaltas, kad specialiai sukėlė avariją, norėdamas pasipelnyti, matyt negalvojo, kad jam tai kainuos sveikatos sutrikimais.

jk

jk portretas
dvoklys mentas tvirtina važiavęs 20km/h greičiu.Tokiu greičiu važiuojant moto stoja išsyk,sužalojimų jokių,štai premjeras virto nuo dviračio panašiam greityje-sužalojimai tik nubrozdinimai,Kai lūžta kaulai reiškia lėkė apie 80-100 km/h.valkata mentas yra reketininkas ir pars pažeidėjas.Vargšas pusę metų duoklių negalėjo rinkti gatvėje.Mūsų musorai visai nudebilėjo ir išnaglėjo.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių