Sostinėje degė mokykla, vaikai lipo per langus (papildyta 11.54 val.)

Ketvirtadienį, apie 10 val., Vilniuje, Naujosios Vilnios mikrorajone, Karklėnų g. 13, kilo gaisras Žaros vidurinėje mokykloje.

Vaikai šaukė, verkė

Sostinės Naujosios Vilnios rajone įsikūrusioje vidurinėje mokykloje „Žara“ ketvirtadienį pamokos baigėsi neįprastai – po apie pavojų pranešančio, maždaug minutę nenuilstamai čirškusio skambučio. Garsiniu signalu mokiniai įspėti kuo skubiau bėgti iš klasių. Tuo metu jos jau skendėjo dūmuose, o mokyklos rūsyje šalia rūbinės esančios pagalbinės patalpos degė atvira liepsna.

„Pastebėjus, kad klasėje atsirado dūmų, mokytoja iš pradžių atvėrė langą. Tačiau dūmų tik daugėjo, netrukus pasigirdo ilgas skambutis. Mokytoja išbėgo į koridorių, po to grįžo ir liepė mums kuo greičiau bėgti laukan“, – nelaimės įspūdžiais dalijosi penktokė Nastia.

„Koridoriuje nieko nesimatė, vaikai pradėjo šaukti. Išsigandome, nes nežinojome, į kurią pusę bėgti. Kai kas netgi verkė: mokykloje mokosi broliai ir sesės, jie vieni nuo kitų pasimetė ir kilo panika“, – sklandžiai pasakojo septintokė Karina.

„Buvo baisu“, – pridėjo su draugėmis prie mokyklos durų stovėjusi Julija.

Rūbininkė nusidegino plaštaką

Apie mokykloje kilusį gaisrą ugniagesiams praneršta 09.51 val. Įvykio vietoje gaisrininkai atsidūrė po maždaug 5–7 min.

Per tą laiką dalis mokinių iš mokyklos bėgo ne tik pro dūmuose skęstančias duris ir atidarytus avarinius išėjimus. Išsigandę moksleiviai pradėjo šokinėti ir per pirmo aukšto langus. Kad vaikai nesusižeistų, iš mokyklos aktų salės buvo atnešti ir po langais patiesti čiužiniai.

„Aš pats iššokau pro pirmame aukšte esančio lietuvių kalbos kabineto langą“, – prisipažino mokyklos direktorius Dmitrijus Popovas.

Atskubėję ugniagesiai gelbėtojai išvydo, kad patalpos smarkiai uždūmintos ir žaibiškai nusprendė mokinius iš antro aukšto nukelti kopėčiomis. „Nenorėjome, kad vaikai bėgtų per dūmais užpildytus koridorius“, – sakė gelbėjimo operacijų vadovas Andžejus Zaborovskis.

Nepaisant ugniagesių pastangų, dvi mergaitės apsinuodijo dūmais. Nesunkiai susižeidė ir savo išgalėmis iš radžių liepsną bandę sutramdyti mokyklos darbuotojai: rūbininkė nusidegino plaštaką, vienas vyras – koją.

„Visos traumos lengvos, pagalba suteikta vietoje ir žmonės paleisti namo“, – aiškino A.Zaborovskis.

Liko be striukių

Gelbėjimo operacijos metu iš viso iš pastato evakuota 618 vaikų, 210 iš jų yra pradinių klasių moksleiviai. Be to, buvo evakuoti 62 suaugusieji: 51 mokytojas ir 11 techninio personalo darbuotojų.

Kadangi gaisro židinys buvo rūbinėje, iš mokyklos žmonės bėgo be striukių. Kad nesušaltų lauke, pradinių klasių moksleivius priglaudė šalia esantis darželis, vyresniuosius „Žaros“ auklėtinius – kaimynystėje veikianti muzikos mokykla.

„Kai kuriems vaikams striukes atvežė tėvai. Tas ir blogiausia: kadangi gaisras kilo rūbinėje, vaikai negalėjo pasiimti savo daiktų, buvusių striukių kišenėse – raktų nuo namų, mobiliųjų telefonų“, – apgailestavo Dimitrijus Popovas.

Į mokyklą grįš pirmadienį

Mokyklos rūsyje kilęs gaisras didesnių nuostolių padarė tik cokolinėms patalpoms. Klasėse susitvenkę dūmų kamuoliai netrukus išsisklaidė pro atdarus langus. Tačiau rūsyje, kur buvo gaisro židinys, teks nusausinti užlietas grindis, nuplauti aprūkusias sienas. Nuostoliai dar skaičiuojami.

Į mokyklą moksleiviai grįš pirmadienį. Iki tol tikimasi pašalinti gaisro padarinius. Pagelbėti tvarkant mokyklą jau pasisiūlė ir mokinių tėvai.

„Bendromis jėgomis susitvarkysime. Niekas nenori, kad mokymo procesas sustotų“, – kalbėjo mokyklos direktorius.

Jis prasitarė girdėjęs versiją, kad gaisras jo vadovaujamoje mokymo įstaigoje galėjo kilti nuo rūpinėje susprogdintos petardos. Tačiau šios informacijos ugniagesiai nei patvirtino, nei paneigė. Tikslesni duomenys paaiškės tik po tyrimo.

Gaisrą „Žaros“ mokykloje gesino 4 autocisternos. Jis užgesintas apie 10.40 val.


Šiame straipsnyje: gaisrasmokykla

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių