Širvintų r. sprogo dujotiekio vamzdis, kilo didžiulis gaisras (papildyta 14.30 val.)

Šeštadienio rytą Širvintų rajone prie Medžiukų kaimo sprogo dujotiekio vamzdis. Liudininkų teigimu, nuo liepsnų užsidegė ir netoliese esantis miškas. Užtverti aplinkiniai keliai.

Papildymas (14.30 val.). PAGD: gaisras užgesintas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Situacijų koordinavimo skyriuje informavo, jog avarija jau likviduota, kilęs gaisras užgesintas, tačiau iki šiol dar deginamas dujų likutis.

"Pavojaus nebėra, gaisras jau užgesintas, bet leidžiama dujoms degti, kiltų pavojus, jei dujų likutis patektų į orą, o sudegę jos visiškai nepavojingos. Sprogimas įvyko giliai miške, pelkėje, ten aplink nieko nėra, net technika sunkiai privažiuoja", - sakė budintis PAGD atstovas.

Jo teigimu, sprogo apie 75 metrus dujotiekio vamzdžio, išmušta 15 metrų skersmens ir 3 metrų gylio duobė, o aplink sprogimo vietą išdegė apie 2 hektarai miško.

Policija vis dar saugo aplinkinius kelius, bet vairuotojai jais jau praleidžiami. Ryte sprogus dujotiekiui keliai buvo uždaryti.

Papildyta (12.36 val.): aukų išvengta per plauką

Vietos gyventojai portalo pasakojo, esą sprogimas įvykęs miškingoje ir pelkėtoje teritorijoje. Greičiausiai dėl to užsidegusius medžius gaisrininkams pavyko užgesinti.

Anot liudinikų, visai šalia, beveik už 50 metrų nuo sprogimo vietos stovi sodyba su pirtimi ir kitais pastatais. "Jei dujų vamzdis būtų sprogęs kiek arčiau, aukų galėjome ir neišvengti", - portalui sakė įvykio vietą prižiūrintis pareigūnas.

Papildymas (11.20 val.): avarija Širvintų rajone lokalizuota

Avarija Širvintų rajone lokalizuota. Saugus dujų tiekimas užtikrintas ir visas reikalingas dujų kiekis vartotojams tiekiamas. Dujų tiekimas nebuvo ribojamas.

Kaip praneša įvykio vietoje esantys AB „Lietuvos dujos“ specialistai, sprogimas įvyko pelkėtoje vietoje, sudegė iš abiejų dujotiekio pusių pelkėje augę reti medžiai.

Milžiniškas sprogimas

Šeštadienį 6.28 val. magistraliniame dujotiekyje Širvintų rajone įvyko sprogimas. Kilo didžiulis gaisras, ugnies pašvaistė buvo matyti net už keliasdešimties kilometrų.

Sprogimas tikriausiai kilo dėl didelio spaudimo.

Kaip informuoja "Lietuvos dujos", avarija lokalizuota operatyviai. Šio dujotiekio skersmuo 700 mm, paraleliai paklota kita linija, kuria šiuo metu dujos ir tiekiamos vartotojams.

Dujotiekis yra atokiau nuo visų namų, kol kas duomenų apie žuvusius ar nukentėjusius negauta, ugniagesių atstovai tvirtina, kad pats gaisras pavojaus nekelia.

Įvykio vieta apjuosta net keliais apsaugos žiedais. Kelių kilometrų spinduliu uždarytas automobilių eismas.

Papildyta:

Bendrovės „Lietuvos dujos“ dispečerinės inžinierius Jurijus Lubinskis Lietuvos radijui sakė, kad dėl dujotiekio sprogimo nei gyventojai, nei įmonės dujų tiekimo sutrikimų nepajus.

Šito dujotiekio atšaka kerta senąjį Ukmergės plentą, ugniagesiai baiminasi sprogimo kitoje dujotiekio vietoje, todėl kelias ir uždaromas.

Papildyta:

Liudininkų teigimu, sprogimo metu ugnis buvo milžinišką, o triukšmas toks, kad neįmanoma buvo susikalbėti.

Video siužetą nufilmavusio Nerijaus Vitkausko teigimu, sėdėti karšta buvo net mašinoje.

 

 

Jei turite šio įvykio nuotraukų ar video medžiagos, siųskite adresu portalas@diena.lt


Šiame straipsnyje: gaisrassprogimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių