Policija: vietoje baltos – „kruvina“ žiema

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis 2011 metais Vilniuje eismo įvykiuose žuvo 25 žmonės, o Vilniaus rajono savivaldybėje užfiksuota 18 žūčių.

Vietoje baltos – „kruvina“ žiema

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla teigė, kad 2011 metais tikėtasi geresnių avaringumo rodiklių, tačiau labiausiai liūdna dėl didelio ligoninėse mirusių eismo dalyvių skaičiaus. „Tie skaičiai vos ne identiški 2010 metų duomenims. Lietuvoje ligoninėse per metus po eismo įvykių mirė vos 3 gyventojais mažiau“, - kalbėjo komisaro pavaduotojas.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis 2011 metais Vilniuje eismo įvykiuose žuvo 25 žmonės. Palyginus su 2010 metais, sostinėje įvykusios avarijos nusinešė 4 gyvybėmis daugiau.

Tuo metu Vilniaus rajono savivaldybėje dėl eismo įvykių užfiksuotos 18 žūčių (7 daugiau nei 2010 metais). Iš viso sostinės apskrityje per praėjusius metus keliuose užgeso 76 gyvybės.

Lietuvos kelių policijos tarnybos teigimu, dėl neblaivių vairuotojų Vilniaus apskrityje pernai metais užfiksuoti 68 įvykiai (12 įvykių daugiau nei 2010 metais).

Kaip pagrindinę eismo įvykių problemą R.Požėla išskyrė eismo dalyvius, nevairuojančius motorinių transporto priemonių - pėsčiuosius, dviratininkus, keleivius.

„Turime aiškų signalą policijai ir kitoms institucijoms, kur  reikia kreipti savo veiklos prioritetus“, - pabrėžė pašnekovas. Policijai pavyko šiek tiek pažaboti išgėrusius vairuotojus, tačiau sėkmingai kovoti su keliuose žūstančiais pėsčiaisiais ar dviratininkais kol kas nepavyksta.

R.Požėla pabrėžė, kad birželio mėnesį ypač išaugo mirtingumas keliuose. „Buvo pradėta daug apie šią problemą kalbėti viešai ir pavyko šį skaičių sumažinti“, - akcentavo komisaro pavaduotojas.

Kaip teigė policijos atstovas, nuo lapkričio mėnesio aukų skaičius vėl išaugo dėl neįprastos žiemos. „Jei esame įpratę kalbėti apie baltą žiemą, tai dabar galime kalbėti apie „kruviną“ žiemą. Nėra dienos, kai neišgirstame apie žuvusį dviratininką arba pėsčiąjį. Žiemos viduryje kalbėti apie eismo įvykiuose žuvusius dviratininkus tikrai keista, - teigė R.Požėla. – Eismo sąlygos labai nepalankios ir rezultatai matomi eismo įvykių rodikliuose. Jei oro sąlygos ir toliau išliks tokios pačios, prognozuojame dar blogesnius skaičius“.

Ypatingą dėmesį skirs pėstiesiems

Policijos komisaro pavaduotojas teigė, kad šiais metais teks perskirstyti pajėgumus bei prioritetus. „Šviesiu paros metu gatvėse bus matoma mažiau policijos ekipažų. Prioritetą teiksime į piliečių pranešimų reagavimą. Daugiau tikslinių priemonių bus vykdoma tamsuoju paros metu bei dėmesys bus skirtas pėstiesiems bei dviratininkams“, - metų planus aiškino R.Požėla.

Kalbėdamas apie kelių eismo taisyklių pakeitimus, policijos komisaro pavaduotojas teigė, kad yra pasiūlymų reglamentuoti atšvaitų nešiojimą ne tik tamsiu paros metu, bet ir dieną.

„Esame susitarę su degalinių vadovais, kad jose vairuotojai galės gauti atšvaitų ir juos atiduoti kelyje be atšvaito einančiam pėsčiajam“, - pasakojo policijos atstovas.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Gintaras Aliksandravičius teigė, kad vairuotojai nepervertintų eismo sąlygų neįprastai šiltos žiemos metu. „Esame pripratę prie žiemos, sniego. Dargana bei temperatūrų pokyčiai, matyt, išbalansavo eismo dalyvių elgesį“, - padidėjusį eismo įvykių skaičių pernai metų lapkritį ir gruodį aiškino viršininkas.

Pavojingiausi vokiški automobiliai

Pernai Lietuvoje užfiksuoti 3 312 eismo įvykiai. Kaip teigia policijos pareigūnai, daugiausia avarijų sukėlė vokiški automobiliai. Tarp eismo įvykiuose dalyvavusių transporto priemonių populiariausi „Audi“ automobiliai. Kitos vietos tenka „Volkswagen“, „Renault“, „BMW“ bei „Opel“ transporto priemonėms.

„Didelį nerimą kelia Vilniaus ir Kauno apskrityse nutikę eismo įvykiai. Žinant, kad šioje apylinkėse didžiausia gyventojų ir transporto priemonių koncentracija, reikės atkreipti ypatingą dėmesį į eismo įvykių prevenciją“, - teigė G.Aliksandravičius.

Dėl neblaivių vairuotojų kaltės 2010 metais Lietuvos keliuose žuvo 24 žmonės. Policijos teigimu, tai geresnis rezultatas nei anksčiau. Eismo įvykiai dėl neblaivių vairuotojų sudaro apie 8 proc. visų nelaimingų nutikimų keliuose.


Šiame straipsnyje: avarijapolicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių