Policija dėl nelaimių Žemaičių gatvėje kaltina „Kauno vandenis“

Pirmadienį Kaune, Žemaičių gatvėje dėl vandentiekio avarijos nutekėjo vanduo, kuris užšalo ir kelio važiuojamoji dalis pasidengė ledu. Dėl šios priežasties automobiliai, važiavę Žemaičių gatve, tapo nevaldomi ir sukėlė virtinę avarijų.

Gatvės gyventojai nuo pat ryto skambino į įvairias miesto įstaigas, galinčias apsaugoti žmones, tačiau pagalbos sulaukė tik apie 16 val. Iki to laiko Žemaičių gatvėje susidūrė apie 10 automobilių, buvo numuštas daugiabučio dujų įvadas.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai nustatė, kad bendrovės „Kauno vandenys“ avarinės tarnybos darbų vadovas L.G., pradėdamas vandentiekio avarijos likvidavimo darbus, neužtikrino darbo vietoje saugaus eismo.

Policijos duomenimis, jis laiku nesiėmė priemonių, kad būtų uždraustas ar apribotas eismas Žemaičių gatve, todėl pažeidė kelis Kelių eismo taisyklių punktus.

Pagal taisykles, Avarinės tarnybos vadovas yra atsakingas už kelių, kelio statinių priežiūrą ir įrangą, privalo juos prižiūrėti taip, kad jų būklė atitiktų nustatytuosius eismo saugumo reikalavimus.

Kitas punktas skelbia, kad asmenys, organizuojantys darbus kelyje, turi užtikrinti, kad darbo vietos gatvėje ar šalia gatvės būtų aptvertos ir pažymėtos reikiamais kelio ženklais, atitvarais ir nukreipiamaisiais įtaisais, o tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui – ir šviesomis. Taisomuose gatvių ruožuose dirbantys asmenys nustatytaisiais atvejais ir tvarka gali reguliuoti eismą).

Bendrovės „Kauno vandenys“ avarinės tarnybos darbų vadovui L.G. buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas dėl darbų gatvėse vykdymo, techninių eismo reguliavimo priemonių įrengimo ir priežiūros bei kitų eismo saugumo reikalavimų pažeidimo.

„Turime pripažinti, kad nepadarėme visko tinkamai. Taip pat turime įsipareigoti, kad ateityje tai nepasikartos, – šiandien kalbėjo Administracijos direktorius Antanas Nesteckis. – Tegul tai bus paskutinė pamoka, kuri negali kartotis. Jei bus sekantis kartas, imsimės kardinalių žingsnių".

„Likviduodami avariją, neįvertinome antroje dienos pusėje pasikeitusių sąlygų. Norėčiau visų vairuotojų atsiprašyti už sukeltus nepatogumus„, –  sakė bendrovės „Kauno vandenys“ direktorius Vilius Burokas.

Bendrovė „Kauno vandenys" kartu su draudimo bendrovėmis ketina spręsti vairuotojų patirtos žalos atlyginimo klausimą.

Apie Žemaičių gatvėje kilusią pavojingą situaciją vakar jau rašė portalas kaunodiena.lt.

„Vien tik aš suskaičiavau, kad jau nukentėjo šeši automobiliai. Nuo ryto skambinu į “Kauno švarą", savivaldybę, bet niekas neatvažiuoja. Bijau ne tik dėl savo namo kampo. Tuoj iš mokyklų neapsaugotais šaligatviais pradės eiti vaikai, o gatvė – kaip stiklas“, – pirmadienį po vidurdienio sakė Žemaičių gatvės gyventoja Jolanta Liugailienė.

 

Moteris ir toliau rinko įvairiausių tarnybų telefonų numerius, tačiau barstytuvas Žemaičių gatvėje pasirodė tik po 16 val. Maždaug tuo metu uždarytas ir eismas viena kelio puse. Iki to laiko jau buvo nukentėję mažiausiai dešimt automobilių, o vienas iš jų nurovė daugiabučio namo dujotiekio įvadą.

„Pradėjo veržtis dujos, visus žmones evakavo. Štai ir stovime visi lauke. Namuose nėra nei vandens, nei šildymo“, – apie 16.30 val. sakė aštuonių butų name gyvenanti J.Liugailienė.

Užkirsti kelią pavojams turėjo „Kauno vandenys“, bet apie įvykius žinojo ir savivaldybės tarnautojai, ir „Kauno švaros“ darbuotojai, ir policijos pareigūnai. Visi pasistengė viską praleisti pro ausis.

„Mes jokio pranešimo iš “Kauno vandenų„ negavome, bet ten nėra ką žiūrėti. Ką tik ta vieta važiavau. Ten viskas gerai“, – vakar atšovė bendrovės „Kauno švara“ Miesto valymo skyriaus viršininkas Vytas Bancevičius. Su juo kalbėjomės po 14 val., kai apledėjusioje gatvėje jau buvo apdaužyta apie 10 automobilių.

Kelis eismo įvykius įregistravę ir trumpai pamojavę lazdelėmis, dingo ir policininkai. Gatvės gyventojai liko toliau skaičiuoti avarijų.

„Kauno švara“ ne tik nereagavo į pirmuosius pagalbos šauksmus. Nurodymas išvažiuoti barstyti įkalnės „Kauno švarai“ buvo duotas 13.47 val. Kur sunkvežimis su druska bastėsi porą valandų, neaišku.

„Sunkvežimis išvažiavo iškart, bet jį perėmė policija ir nukreipė barstyti Savanorių prospekto įkalnės. Vairuotojas sutriko ir padarė nesąmonę. Todėl taip ilgai ir užtruko“, – sakė V.Bancevičius.

„Atrodo, kad “Kauno vandenys„ užsižaidė su vandentiekio tinkluose įvykusios avarijos lokalizavimu ir nepasidomėjo jos padarinių mastu“, – pirmadienį svarstė savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

„Bandome aiškintis, kas atsitiko. Vanduo buvo išjungtas po 7 val., truputį vėliau įkalnė buvo pabarstyta druskos mišiniu, o automobilių avarijos prasidėjo po pietų. Gal druskos ištirpdytas ledas popiet pradėjo šalti, todėl ir susidarė tokios sąlygos?“ – spėliojo „Kauno vandenų“ Avarinės tarnybos viršininkas Rimas Stunžėnas.


Šiame straipsnyje: avarijaŽemaičių gatvė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Puaro

Puaro portretas
O kur 2 valandas su smeliuku bastesi "Kauno svaros" sunkvezimis? Niekas netyre?

J.

J. portretas
va - cia taip dirba meras kreivukas su savo koncervu chunta.... ATA Kanas...

virgis dirbes sioj sryty

virgis dirbes sioj sryty portretas
cia nereik jokiu tyrimu ir taip asku.na kazkas pranese kauno svarai kad mieste slidu.svara kreipiasi i savivaldyde del leidimo barstyt.pasrodo kad valdininkas atsakyngas uz si reikala isvykes tarnyb.reikalais pvz.aplankyt savo kolektyvini soda ar statoma nama.ar neduok dieve pietauja''sventas reikalas''.na parsiranda ponas nuvyksta apziuri pagaliau leidzia.kauno svara siuncia technika i petrasiunus pasikrauti smeli ar druska pakrovimas ir atvykimas i objekta trunka apie 1-2 val stai ir visas pusdienis praejo
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių