Po tragedijos – ašarų dienos

"Vairuotojus, kurie sėda prie vairo neblaivūs, reikia naikinti", - vakar kartojo vieno Šilutės rajone per avariją sužaloto vaiko mama. Kita moteris, nesulaikydama ašarų, ruošėsi jauniausio sūnaus laidotuvėms.

Atėjo prašyti atleidimo

"Blogiau būti negali. Mano Edgariuko nebėra", - palūžusi kalbėjo užvakar pavakare Šilutės rajone, Lapalių ir Traksėdžių kaimų sankirtoje žuvusio šešiamečio mama Vilytė Karalienė.

Šešis vaikus auginanti moteris tvirtino, nežinanti, ar galės kada nors atleisti avariją sukėlusiam vietos gyventojui 33 metų Dariui Vaitkui, kuris vairavo neblaivus.
"Rytą buvo atėjusi jo žmona ir tėvai. Prašė atleidimo, bet dar nežinau, ar galiu atleisti", - neslėpė žuvusio berniuko mama. V.Karalienei nerimą kelia avarijos metu sužalotos trylikametės dukters Viktorijos, kuri gydoma Klaipėdos vaikų ligoninėje, sveikata. Su mergaite gydymo įstaigoje buvo jos vyriausias sūnus. Po pietų šeima planavo vykti į morgą atsiimti berniuko kūno.

Atsiprašymų neužteks

Į Traksėdžius atvykęs V.Karalienės giminaitis Aloyzas Staničauskas baisėjosi: "Apie avariją sužinojau iš televizijos. Negalėjau patikėti, kad čia tas namas, kad įvyko nelaimė. Baisu pagalvoti, kad neblaivūs žmonės sėda prie vairo. Mieste policija dar sukontroliuoja, o užkampyje - niekas. Tokiems įstatymai negalioja".
Rima Bružinskaitė, kurios aštuonmetis sūnus Vygintas taip pat buvo sužalotas, kalbėjo kategoriškai. Pasak moters, tokius vairuotojus reikėtų naikinti.

"Gali išgerti, bet kam tiek prisisprogus reikia sėsti prie vairo?" - piktinosi ji.
R.Bružinskaitė tvirtino, jog atsiprašymų neužteks. "Prašysime atlyginti moralinę žalą. Jau miręs galėjo būti ir mano vaikas. Negi atsiprašys, ir viskas?" - klausė sūnų ligoninėje slauganti moteris.

Rėžėsi mamos akyse

Avarija Traksėdžių ir Lapalių kaimų sankirtoje žvyrkelyje įvyko užvakar pavakare. R.Bružinskaitė pasakojo, jog Viktorija ir Edgaras, Vygintas bei netoli gyvenantis dešimtmetis, ant kelio žaidė kvadratą. Moteris tuo metu lauke plovė bulves, o V.Karalienė kieme valė krienus.

R.Bružinskaitė pasakojo, jog staiga išgirdo, kaip nuo sodų bendrijos pusės atvažiuoja automobilis. Anot jos, vaikai, pamatę mašiną, pasitraukė nuo kelio į V.Karalienės kiemą.

Įvykį mačiusios R.Bružinskaitės teigimu, raudonas "Nissan Primera" skriejo kelio viduriu, bet staiga nežinia kodėl pasisuko į šoną ir bloškėsi į vaikus. Vaikai išskraidė į visas puses, o Edgaras perskriejo automobilį, atsitrenkė į tvorą. Mašina sustojo už dešimties metrų nuo įvykio vietos.

Automobilis išvertė kelkraštyje į žemę sukastas padangas. "Išlipęs iš mašinos vairuotojas nuėjo prie gulinčio Edgaro, paėmė į rankas ir ėmė supti. Jis nieko nepasakė", - pasakojo moteris.

Tuo metu V.Karalienė buvo kambaryje. Į lauką ji išbėgo išgirdusi smūgį: "Išėjusi pamačiau, kad vyras rankose laiko mano Edgariuką. Vaikas buvo išbalęs".
Šešiametis Edgaras mirė iškart. Kartu su juo buvę vaikai išvežti į Klaipėdos vaikų ligoninės Traumatologijos skyrių.

Pasak šio skyriaus vedėjo Kazimiero Rimdžiaus, sužalotų vaikų gyvybei pavojaus nėra, bet traumos pakankamai sunkios ir gydymas užtruks.

Gamino paminklą mamai

Abi moterys tvirtino, jog matė, kad automobilį vairavęs D.Vaitkus išgėręs. Pareigūnai nustatė sunkų girtumo laipsnį - 3,19 promilės. Kaimo gyventojų teigimu, paminklų dirbtuvėse dirbantis vyras nevengdavo neblaivus sėsti prie vairo.

"Nelaimė buvo užprogramuota", - tvirtino Lapalių gyventojas Vincas.
V.Karalienė pasakojo, kad jai su D.Vaitkumi teko susidurti kartą prieš trejus metus. Pas vyrą ji buvo užsakiusi paminklą savo mirusiai mamai. D.Vaitkaus žmona dirba laiškininke. Su moterimi V.Karalienė buvo pažįstama. D.Vaitkus augina du vaikus. 2004 metais vyras jau patyrė techninę avariją. Po nelaimės D.Vaitkus iš karto buvo sulaikytas dviem paroms, bet jo apklausa prasidėjo tik vakar po pietų.

"Tądien jis buvo girtas. Šiandien išsiblaivė, ir galima atlikti apklausą. Panašaus įvykio mūsų rajone neprisimenu", - tvirtino Šilutės rajono komisariato viršininkas Stasys Mickevičius.

Panaši nelaimė beveik prieš metus įvyko Skuodo rajone, Aleksandrijos kaime. Tuomet policininkas Saulius Paulikas vairavo neblaivus, viršijo greitį ir nesuvaldęs automobilio mirtinai sužalojo tris vaikus. Vyras iš įvykio vietos pabėgo, palikęs sužalotus vaikus.
Teismas kovo viduryje nuteisė S.Pauliką dešimčiai metų kalėti bei priteisė žuvusių berniukų tėvams sumokėti po milijoną litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių