Pavėluota atgaila sušvelnino bausmę

Per avariją moterį sužalojęs ir policininkus mėginęs apgauti verslininkas įkalinimo išvengė.

Kolega žadėjo perauklėti

Bendrovės "Kelių inžinerijos centras" direktorius ir Kauno rajono verslininkų asociacijos valdybos narys Stasys Jonaitis vakar išgirdo Kauno rajono apylinkės teismo paskelbtą nuosprendį. Vyriškis pripažintas kaltu dėl šių metų pradžioje įvykusios eismo nelaimės, per kurią sužalota septyniasdešimtmetė Karmėlavos gyventoja Genovaitė Karčiauskienė.

Moteris prašė priteisti 100 tūkst. litų neturtinės žalos ir beveik 4 tūkst. materialinę kompensaciją, teismas ieškinį patenkino tik iš dalies, atitinkamai priteisdamas 1750 ir 18 tūkst. litų. Šiuos pinigus privalės išmokėti "Kelių inžinerijos centras", kurios direktoriumi dirba S.Jonaitis. Per 5 tūkst. litų turtinės ir moralinės žalos atlygį nukentėjusiajai išmokėjo ir draudimo bendrovė, kurioje S.Jonaitis buvo apsidraudęs vairuotojo civilinės atsakomybės draudimu.

Baudžiamosios atsakomybės 58 metų vyras išvengė. Teisiamojo gynėjas pasinaudojo galimybe ir įteikė teismui prašymą atleisti jo ginamąjį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato. Už S.Jonaitį laiduoti ryžosi bendrovės "Garliavos gelžbetonis" direktorius ir Kauno rajono verslininkų asociacijos valdybos narys Darius Savodnikas. Jis pažadėjo "teigiamai įtakoti S.Jonaičio elgesį", kad šis daugiau tokių šiurkščių klaidų keliuose nebekartotų. Šį prašymą teismas patenkino.

Teismo nuosprendį išgirdę nukentėjusiosios artimieji teigė svarstantys galimybę jį apeliacine tvarka apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

Kaltę vertė sūnui

Bylos duomenimis, šių metų sausio 7-osios pavakarę, apie 16.45 val., S.Jonaitis Karmėlavoje, Vilniaus gatvėje partrenkė ir sužalojo per pėsčiųjų perėją ėjusią moterį. Vairuotojas iššoko iš automobilio ir nutempė sužalotą pėsčiąją iš antrosios eismo juostos į kelkraštį.

S.Jonaitis teisme pripažino pažeidęs taisykles, bet tikino nukentėjusiosios nevilkęs, o tiesiog ištiktas šoko nunešęs ją ant šaligatvio. Avarijos kaltininkas taip pat tvirtino neturėjęs mobiliojo ryšio telefono, todėl negalėjęs iškviesti greitosios pagalbos medikų ir esą nuskubėjęs į netoliese esančią policijos nuovadą paskambinti pavaldiniui, kad šis atvežtų darbe likusį telefoną.

Ikiteisminio tyrimo metu liudytojų duoti parodymai bylojo priešingai. Avariją iš šalies matęs vairuotojas pasakojo, kad S.Jonaitis nutempė moterį į šalį, o po to grįžo į savo automobilį ir kažkam skambino savo mobiliojo ryšio telefonu. Tuo metu medikus iškvietė vienas praeivių.

Netrukus po eismo nelaimės kaltininku buvo pripažintas ne S.Jonaitis, o jo sūnus. Pastarasis vėliau teisinosi, esą bandė padėti rimtų sveikatos problemų kamuojamam tėvui, todėl prisiėmęs kaltę dėl avarijos. Už apgaulę S.Jonaičio atžala ir ją "palaiminęs" Kauno rajono policijos pareigūnas sulaukė nuobaudų.

"Buvau ištiktas šoko. Atsitokėjau, kai jau buvau Kaune. Nesupratau, kas dėjosi, nieko neatsimenu, kas tąkart ten įvyko", - bandė teisintis S.Jonaitis.

Atgailauti ėmėsi teisme

Sveikatos sutrikimais S.Jonaitis mėgino paaiškinti ir savo nenorą atlyginti nukentėjusiajai jos patirtą žalą. Jis pasakojo iš pradžių mėginęs tai padaryti per tarpininkus, o vėliau ir pats rašęs pensininkei laiškus, tačiau susidūrė su sužalotos moters artimųjų priešiška reakcija: "Moters vaikai man neleido su ja susitikti. Norėjau bent atsiprašyti, atlyginti žalą."

Nukentėjusioji pasakojo, kad nei ligoninėje, nei vėliau iš S.Jonaičio neišgirdusi nei vieno atsiprašymo žodžio, juo labiau konkretaus pasiūlymo susitaikyti. Be to, ją bandyta apmulkinti. Po avarijos į ligoninę atvažiavo avarijos kaltininku prisistatęs asmuo, kuris panoro atsiprašyti nukentėjusiosios artimųjų, tačiau paaiškėjo, kad tai buvo ne S.Jonaitis, o jo sūnus.

"Labai gailiuosi dėl to, kas įvyko, dar kartą atsiprašau nukentėjusiosios", - tardamas paskutinį žodį teismo salėje atgailavo S.Jonaitis.

Teismas patikėjo verslininko atgaila ir jo atsiprašymą traktavo kaip atsakomybę lengvinančią aplinkybę.


Šiame straipsnyje: teismasavarija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių