Paveldosaugininkai prašo nepersistengti šildant Tytuvėnų kompleksą

Pirmadienį su Kelmės savivaldybės vadovais ir kitų atsakingų įstaigų atstovais susitikę paveldosaugininkai prašė šildant gaisro nuniokotą Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno kompleksą laikytis reikalavimų ir nekaitinti jo per daug.

„Kultūros paveldo departamentas (KPD) inicijavo susitikimą, nes tam tikrų abejonių iškilo dėl tolimesnių veiksmų. Šnekėjome, ką reikėtų dabar daryti. Vyksta valymas nuodėgulių, apšiltinimas ir vidinių patalpų vėdinimas bei šildymas. Tie veiksmai turi būti sukoordinuoti - kalbėjome, kad reiktų temperatūros režimo laikytis, neprišildyti per daug, nepadaryti pirties efekto ir vėdinti“, - BNS sakė KPD direktorės pavaduotojas Algimantas Degutis.

Praėjusią savaitę paveldosaugininkai pranešė vienuolyno skliautuose pastebėję įtrūkimų - esą tai galėjo lemti pernelyg intensyvus šildymas.

Anot A.Degučio, paveldosaugininkai taip pat išsakė priekaištus, kad komplekso tvarkymo darbai nekoordinuoti: „Nėra atsakingo asmens, kuris turi visa tai koordinuoti, nuo kurio veiksmų daug kas priklauso. Savivaldybė žadėjo pasirūpinti, kad jis atsirastų“.

Pirmadienį taip pat sutarta, kad reikia neatidėliojant nustatyti avarinę būklę ir imtis laikinių priemonių bažnyčios stogui tvarkyti, nes ten, A.Degučio teigimu, gali įvykti avarija. Vienuolyno stogo tvarkymo darbų viešąjį pirkimą viešoji įstaiga Piligrimų centras jau vykdo.

Per Tytuvėnų Šv. mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje ir Bernardinų vienuolyno ansamblyje sausio 26 dieną kilusį gaisrą išdegė apie 1 tūkst. kvadratinių metrų vienuolyno stogo, apdegė ir apanglėjo bažnyčios medžio stogo konstrukcijos. Sudegė vienuolyne neformaliai įsikūrusiame sakralinio meno muziejuje eksponuoti liturginiai reikmenys, gesinant gaisrą, nuo vandens nukentėjo vienuolyno pirmojo aukšto freskos.

Iš 343 vertybių sudegė apie 30, tarp jų - labai vertingi paveikslai ir knygos.

Skubiausiems darbams nuo gaisro nukentėjusiame Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje Vyriausybė numato skirti 200 tūkst. litų.

Vienuolynas buvo apdraustas 10,5 mln. litų, o bažnyčia, anot Kultūros ministerijos, - 6 mln. litų.

Vienuolyną apdraudusios bendrovės „Gjensidige Baltic“ atstovas Vidas Gudonis BNS sakė, kad gaisro padaryta žala turėtų paaiškėti per mėnesį. Tuomet bus aišku, kokią sumą skirs draudimo bendrovė, kuri po pradinio žalos vertinimo rezervavo 3 mln. litų pastatui padarytai žalai kompensuoti.

„Kai tik bus nustatyta suma, pinigai bus neužlaikant mokami. Rezervuoti 3 milijonai - draudiminis terminas, kurį tiesiog rezervuoja įmonė žalai. Kai bus paskaičiuota, atsiras pagrįstas žalos dydis, tada bus pavedimas“, - BNS sakė V.Gudonis.

Dviejų aukštų vienuolyno pastatas apdraustas nuo ugnies, gamtinių jėgų, vandens, vagystės ir trečiųjų asmenų veikos. „Gjensidige Baltic“ yra įsipareigojusi atlyginti vienuolyno pastatui padarytus nuostolius - finansuoti paties vienuolyno pastato atstatymo darbus be puošybos elementų ir kitų pastate buvusių vertybių, kurios nebuvo apdraustos.NAUJAUSI KOMENTARAI

ATGAILAUKITE

ATGAILAUKITE portretas
Joelio 2: 13 Persiplėškite savo širdis, ne rūbus! Gręžkitės į Viešpatį, savo Dievą, nes Jis yra maloningas ir gailestingas, lėtas pykti ir didžiai geras bei susilaikantis nuo bausmės. Jono 3: 16 Nes Dievas taip pamilo pasaulį, jog atidavė savo viengimį Sūnų, kad kiekvienas, kuris Jį tiki, nepražūtų, bet turėtų amžinąjį gyvenimą. I Jono 4: 10 Meilė – ne tai, jog mes pamilome Dievą, bet kad Jis mus pamilo ir atsiuntė savo Sūnų kaip permaldavimą už mūsų nuodėmes. Apaštalų darbai 2: 17 ‘Paskutinėmis dienomis, – sako Dievas, – Aš išliesiu savo Dvasios kiekvienam kūnui, ir jūsų sūnūs bei dukterys pranašaus, jūsų jaunuoliai matys regėjimus, o senieji sapnuos sapnus. 18 Ir savo tarnams bei tarnaitėms tomis dienomis Aš išliesiu savo Dvasios, ir jie pranašaus. 19 Aš darysiu stebuklų aukštai danguje ir apačioje, žemėje, parodysiu ženklų: kraujo, ugnies bei rūkstančių dūmų. 20 Saulė pavirs tamsybe, o mėnulis – krauju, prieš ateinant didingai ir šlovingai Viešpaties dienai. 21 Ir kiekvienas, kuris šauksis Viešpaties vardo, bus išgelbėtas’. Romiečiams 10: 14 Kaip žmonės šauksis To, kurio neįtikėjo? Ir kaip jie įtikės Tą, apie kurį negirdėjo? Kaip išgirs be skelbėjo?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių