Gaisras Žaliakalnyje nusinešė dviejų moterų gyvybę

Užsiliepsnojęs senas medinis namas Kauno miesto centre nusinešė dviejų moterų gyvybę. Vyriškiui pavyko dramatiškai išsigelbėti - jis sulaukė ugniagesių pagalbos kabėdamas ant lauko televizinės antenos strypo.

Tragiškus padarinius atnešusi nelaimė kilo naktį iš šeštadienio į sekmadienį. Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai pasakojo pagalbos šauksmą telefonu išgirdę praėjus maždaug pusvalandžiui po vidurnakčio. Ugniagesių gelbėtojų skubiai prireikė Žaliakalnyje, Aušros gatvės 2A numeriu pažymėtame mediniame dviejų aukštų su mansarda gyvenamajame name, esančiame netoli paminklinės Kauno Kristaus prisikėlimo bažnyčios ir Žaliakalnio funikulieriaus.

Atvykus į nurodytą vietą, pro antrojo aukšto ir palėpės langus veržėsi dūmai ir šmėsčiojo liepsnų liežuviai. Viduje patalpos jau degė atvira ugnimi. Tiesioginiais nelaimės liudytojais tapę kaimyninių butų gyventojai pasakojo matę, kaip bandydamas išsigelbėti iš ugnies žabangų, ten gyvenęs 66 metų amžiaus Adolfas Jucevičius išlipo pro palėpės langą ir rankomis užsikabino už metalinio strypo, laikiusio televizinę anteną.

Taip vyriškis kantriai kabojo lauke kone dešimt minučių, kol atvyko ugniagesiai. Jiems pirmiausiai teko kelti kopėčias ir vaduoti ties dviaukščio namo palėpe ant lauko sienos vos besilaikiusį žmogų. Ligoninėje jam konstatuoti nudegimai ir apsinuodijimas smalkėmis.

„Mes dėjome ant žemės antklodes, šaukėme, kad šoktų žemyn, bet jis kantriai laikėsi. Galiausiai nulipo žemyn gaisrininkų kopėčiomis. Po to greitosios pagalbos medikai jį iškart išvežė į ligoninę. Sakė, kad labai nusvilo rankas, bet galėjo ir daugiau sužalojimų patirti“, - pasakojo viena pirmojo aukšto gyventojų.

Tuo tarpu liepsnojančiame bute buvusi išgelbėto kauniečio žmona Birutė ir pastarosios teta Marija ištrūkti iš dūmų pritvindytų patalpų nebespėjo. Ugniagesiai gelbėtojai rado nuo dūmų užtroškusių moterų kūnus be gyvybės ženklų gulinčius kambaryje ant grindų. Išnešus juos laukan, ten budėjusiems medikams teliko konstatuoti moterų mirtį.

Ugniagesiai gelbėtojai turėjo iš peties paplušėti, kol ugnis buvo visiškai numalšinta. Pro išdužusius langus laukan išmesti kone visi apdegę namų apyvokos daiktai, baldai. Suliejant vandeniu smilkstančias namo kontrukcijas prireikė nuardyti dalį skardinės stogo dangos.

Anot kaimynų, B.Jucevičienė lygiai prieš savaitę paminėjo 65-erių metų sukaktį. Jos globota teta kitąmet būtų atšventusi devyniasdešimtmetį. Garbaus amžiaus moteris anksčiau gyveno Vilijampolėje, tačiau pastaruoju metu ją globojusi B.Jucevičienė buvo priglaudusi senolę savo namuose.

„Kauno dienos“ žurnalistams vakar per pietus nuvykus į nelaimės vietą, ten vis dar budėjo ugniagesių gelbėtojų ekipažas. Pareigūnai stebėjo, kad kur nors sienų, grindų ar stogo plyšiuose vėl neįsirusentų ugnis. Apie nelaimės padarinius ir galimas priežastis jie teigė ne kažin ką težinantys: „Atvykome čia tik ryte ir pakeitėme nuo vidurnakčio dirbusius kolegas. Pagrindinius gesinimo darbus atliko ankstesnė pamaina. Tai, kas matosi iš lauko, tėra dalelė bendro vaizdo. Viduje situacija kur kas kraupesnė.“

Kauno apskrities ugniagesių budėtojai tvirtino apie nelaimės priežastis taip pat dar negalintys pasakyti nieko konkretaus. Tai turėtų paaiškėti baigus tyrimą.

Kur kas iškalbingesni buvo padegėlių kaimynai. Viena moteris prasitarė naktį išgirdusi B.Jucevičienės riksmą: „Gelbėkite, degam!“

Pamačiusi virtuvės patalpoje siaučiančias liepsnas, ji puolė į palėpę gelbėti ten buvusios senyvos tetos. Tačiau išbėgti laukan jau buvo vėlu. Ugnis jau buvo apėmusi pirmąjį buto aukštą. Išsigelbėti pavyko tik moters vyrui, puolusiam laukan per langą ir užsikabinusiam už čia pat buvusio televizinės antenos strypo.

Anot kaimynės, gaisrą galėjo sukelti trumpam be priežiūros ant dujinės viryklės palikti puodai. Juolab kad prieš kraupią žūtį su kaimyne susitikusi B.Jucevičienė pasakojo kaip tik šeštadienį vakarojusi prie puodų ir gaminusi šaltieną.

Gaisrą numalšinę ugniagesiai suliejo vandeniu ir žemiau esančius butus, nuo dūmų smarkiai aprūko gretimos patalpos, o nuo karščio išdužo langų stiklai. Sekmadienį kaimynystėje įsikūrę gyventojai praleido be elektros, dujų ir vandens.


Šiame straipsnyje: gaisrasžuvo

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių