Gaisrą sukėlė vaikai, keptuvėje kepę plastmasinius žaislus

Per keturias šios savaitės paras gaisruose žuvo penki žmonės, dar trys buvo traumuoti, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Ankstų rugsėjo 10-osios rytą Vilniaus rajone, Raguvos kaime, užsiliepsnojo individualus gyvenamasis namas. Atskubėjus ugniagesiams, pastatas jau degė atvira liepsna. Lokalizavus gaisrą, namo viduje buvo rastas 43-ejų metų vyro kūnas. Nelaimės aplinkybės tiriamos.

Rugsėjo 11-osios naktį gaisras kilo Alytaus rajone, Šiukščiakalnio kaime stovėjusiame individualiame gyvenamajame name. Atvykus ugniagesiams, medinis namas jau buvo beveik sudegęs, o gaisravietėje rastas liepsnose žuvęs 67-erių metų jo savininkas. Manoma, jog gaisras įsiplieskė dėl neatsargaus rūkymo.

Rugsėjo 12-ąją gaisras, kilęs Telšiuose, Saulėtekio gatvės daugiabučio namo pirmame aukšte esančiame, bute taip pat nusinešė vieno žmogaus gyvybę. Ugniagesiai dviejų kambarių bute rado kambaryje degančius skudurus, sofą-lovą, fotelį. Gaisro metu apdegė spinta, aprūko viduje buvę baldai bei namų apyvokos daiktai, kambario ir koridoriaus sienos bei lubos, nuo karščio suskilinėjo langų stiklai. Gaisravietėje rastas apdegęs 67-erių metų buto savininkas. Medikai konstatavo vyriškio mirtį. Gaisras įsiplieskė dėl trumpo elektros laidų jungimosi. Per gaisrą ugniagesiai iš devynių uždūmintų butų evakavo 10 žmonių, tarp jų tris vaikus.

Rugsėjo 13-osios vakarą Biržų rajone, Jagaudžių kaime, užsiliepsnojo lengvasis automobilis „Citroen“. Atskubėjus ugniagesiams, sodyboje, apie penki metrai nuo ūkinio pastato, mašina jau degė atvira liepsna. Gesinant gaisrą, automobilio viduje buvo rastas smarkiai apdegęs žmogaus kūnas. Spėjama, kad liepsnose žuvo 67-erių metų sodybos šeimininkas. Įvykis tiriamas.

Tą patį vakarą gaisras kilo ir Lazdijų rajone, Pagrūdų kaime stovinčiame individualiame gyvenamajame name. Atskubėjus ugniagesiams, medinis pastatas jau skendėjo liepsnose, jo stogas buvo įgriuvęs. Gaisro metu sudegė stogas, išdegė namo vidus ir dalis perdengimo, o gaisravietėje rastas žuvęs 69-erių metų namo gyventojas. Šios nelaimės aplinkybės dar aiškinamos.

Žmonių žūčių šią savaitę galėjo būti ir daugiau. Laimei, ugniagesiams gaisrų metu pavyko išgelbėti net penkių gyventojų gyvybes. Rugsėjo 11 d. jiems teko skubėti į gaisrą, kilusį Vilniuje, Geležinio Vilko gatvės daugiabučio namo bute. Ugniagesiams atvykus, pro 4-ame aukšte esančio buto langą veržėsi dūmai. Išlaužus buto duris buvo išgelbėti be priežiūros palikti du mažamečiai vaikai: maždaug trejų metų berniukas ir jau be sąmonės buvusi penkerių metų mergaitė. Paaiškėjo, kad jie ant keptuvės kepė plastmasinius žaislus. Nukentėję vaikai perduoti medikams.

O tos pačios dienos vakarą Anykščiuose, Panevėžio gatvės individualiame gyvenamajame name, nugriaudėjo sprogimas, kurio metu buvo sužalota 79-erių metų namo šeimininkė, kuri dėl veido ir rankų plaštakų nudegimų paguldyta į Anykščių ligoninės traumatologinį skyrių. Kai atvyko ugniagesiai, virš lango degė siena, nuo sprogimo bangos buvo iškritę namo langai ir durys. Manoma, kad sprogimas įvyko dėl dujų nuotėkio.

Šiemet gaisruose jau žuvo 107 žmonės (pernai per tą patį laikotarpį – 92), o 161 gyventojas (172) patyrė traumų. Dar 141 žmogaus gyvybę ugniagesiams pavyko išgelbėti. Todėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas nori atkreipti visuomenės dėmesį į augantį žūstančiųjų gaisruose skaičių bei tokių nelaimių priežastis ir prašo gyventojų atsargiau elgtis su ugnimi, nerūkyti lovose, nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų. Kaip rodo statistika, daugiausia aukų gaisruose būna šildymo sezono metu.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių