Dviratininkę partrenkęs R.Kupčinskas gali lengviau atsikvėpti

Seimas antradienį nepanaikino valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Ryto Kupčinsko teisinės neliečiamybės.

Už tai balsavo 42 parlamentarai, prieš buvo šeši, 17 susilaikė. Kad parlamentaras būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyta jo laisvė, turi balsuoti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

Generalinė prokuratūra (GP) pranešė, jog tyrimas dėl R.Kupčinsko po šio Seimo sprendimo turės būti nutrauktas. Anot GP Viešųjų ryšių skyriaus vadovės Rūtos Dirsienės, Baudžiamojo proceso kodeksas numato, jog neleidus baudžiamojon atsakomybėn patraukti teisinę neliečiamybę turinčio asmens, baudžiamasis procesas jo atžvilgiu turi būti nutrauktas.

„Tačiau procesas gali būti atnaujinamas po to, kai, pavyzdžiui, Seimo narys neteks imuniteto pasibaigus Seimo kadencijai“, – antradienį sakė R.Dirsienė.

R.Kupčinskas teigė apgailestaująs dėl avarijos ir pranešė, kad nukentėjusioji jam pretenzijų neturi.

„Atsitiko nelaimė, nelaimė gali atsitikti bet kuriam iš mūsų, – kalbėjo opozicijos lyderis “tvarkietis„ Valentinas Mazuronis. - (...) Su tais dviratininkais iš tiesų yra sunku vairuoti.“

Konservatorė Vida Marija Čigriejienė pareiškė negalinti balsuoti už imuniteto panaikinimą, nes moterį pėsčiųjų perėjoje partrenkęs generalinis prokuroras atsipirko administracine atsakomybe ir minimalia bauda.

Konstitucija numato, kad be Seimo sutikimo parlamentaras negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn ar kaip kitaip suvaržoma jo laisvė.

„Apgailestauju, kad baigiasi mūsų kadencija, o per ketverius metus kai kurie mūsų Seimo nariai niekaip nesuprato, ką tai reiškia, kada ateina prokuroras ir kreipiasi į Seimą dėl Seimo nario neliečiamybės panaikinimo“, – balsavimą dėl R.Kupčinsko teisinio imuniteto panaikinimo žurnalistams komentavo parlamento vadovė Irena Degutienė.

Ji pati taip pat nebalsavo, teigė, kad nespėjo po pietų grįžti į posėdžių salę.

„Mes neturime diskutuoti – geras tai ar blogas Seimo narys, ar jis padarė nusikaltimą, ar nepadarė, ar tai nusikaltimas, ar nusižengimas, ar klaida. Tai – ne mūsų kompetencija, tai teismų kompetencija. Mūsų, parlamento, uždavinys – atrišti rankas, kad teisėsauga galėtų, kaip ir su paprastu piliečiu, kuris padarė avariją, greitį viršijo ar dar ką nors, išsiaiškinti kaltas ar nekaltas, po to skirti baudą, nuobaudą“, – dėstė Seimo pirmininkė.

R.Kupčinskas taip pat tvirtino nemanąs, kad parlamentas pasielgė tinkamai.

„Sprendimas, nemanau, kad labai teigiamas. Mano požiūriu, galėtų būti ir kitoks, galbūt būtų aiškiau teisiniu požiūriu“, – sakė jis.

Pats R.Kupčinskas taip pat balsuojant nedalyvavo, nes nutarimas buvo susijęs su jo asmeniu.

Generalinis prokuroras Darius Valys dėl R.Kupčinsko neliečiamybės panaikinimo į Seimą kreipėsi prieš porą savaičių. Pasak prokuratūros, dviratininkę automobiliu partrenkusį R.Kupčinską buvo norima apklausti ir jam pateikti įtarimus.

Birželio 16 dieną R.Kupčinskas Vilniuje, Gedimino prospekto ir Gynėjų gatvės sankryžoje, automobiliu partrenkė dviračiu važiavusią merginą, kuriai buvo nesunkiai sutrikdyta sveikata. Už tai Seimo nariui pareigūnai nori pritaikyti ne administracinę, o baudžiamąją atsakomybę.

Anot prokuratūros, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo. Už tai numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

R.Kupčinskas yra Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko tėvas.NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunietis

kaunietis portretas
kokia geda - musu Seimas dengia , nusikaltimo padarimu itariama sebra ?!!!

Vava

Vava portretas
dar to betrūko, kad už tokį "nusikaltimą" eitų kalba apie teisinės neliečiamybės panaikinimą. Nereikia iš musės daryti dramblio.

apie valdzia

apie valdzia portretas
jiems galima daryri viska? zaloti ir apvagineti zmones,prievartauti vaikus ?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių