D.Valys prašo panaikinti R.Kupčinsko neliečiamybę

Generalinis prokuroras Darius Valys penktadienį nusprendė kreiptis į Seimą, prašydamas sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn parlamentarą Rytą Kupčinską dėl eismo įvykio, kai politikas šią vasarą automobiliu partrenkė dviračiu važiavusią merginą.

Šiemet birželio mėnesį Seimo nario Ryto Kupčinsko vairuojamas automobilis pėsčiųjų perėjoje prie Seimo rūmų parbloškė dviračiu važiavusią 25 metų merginą.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, automobilis važiavo iš Gedimino prospekto į Gynėjų gatvę.

Nukentėjusioji patyrė galvos traumą ir nubrozdinimų.

Seimo narys vėliau aiškino, kad dviratininkės galėjo nepastebėti dėl skaisčiai švietusios saulės.

Už tai Seimo nariui pareigūnai nori pritaikyti be administracinę, o baudžiamąją atsakomybę. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo. Už tai numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

„Šiuo metu atlikti visi būtini ir įstatymo nedraudžiami ikiteisminio tyrimo proceso veiksmai, tačiau norint baigti tyrimą R.Kupčinskui turi būti surašytas pranešimas apie įtarimą ir jis turi būti apklausiamas“, - sakoma prokuratūros pranešime.

Pats generalinis prokuroras Darius Valys taip pat neseniai buvo patekęs į avariją ir sužalojo pėsčiąją, bet jis atsipirko administracine atsakomybe, nes sužeidimas įvertintas kaip nežymus sveikatos sutrikdymas. R.Kupčinsko atveju sutrikdymas įvertintas kaip nesunkus - tai skirtinga kategorija.

R. Kupčinskas yra Andriaus Kupčinsko, dabartinio Kauno mero, tėvas.Komentarai 14 Rašyti komentarą

DEL VALIO

DEL VALIO portretas
Tai tegul Valys pats save baudziamojon atsakomyben pasitraukia! Kodel jam tokia bausme neskirta uz moters partrenkima perejoje?

to1

to1 portretas
Dometis reikia, Valys nubaustas.Mat saulė apakino, seimūni visi apake, nieko apart savo interesų nebemato.

Petia

Petia portretas
Taigi Valys padaves atsistatydinimo pareiskima del padarytos avarijos. Tai kaip cia taip? Teis kita?

Pikasas

Pikasas portretas
Kiekvienas eismo įvykis, kai nukenčia žmonės - tragedija. Ar šiuo atveju vairuotojas nusipelno administracinės ar baudžiamosios atsakomybės - spręsti pareigūnams. Kiek teko stebėti šio parlamentaro viešą veiklą - ji man savo pozityvumu jokių abejonių niekada nekėlė. Beje, vairuotojo asmenybės vertinimai ir jo pareigos su eismo įvykiu neturėtų būti susiję. Teisės - vienodos visiems eismo dalyviams. R.Kupčinskas po avarijos elgėsi padoriai ir tai taip pat reiktų įvertinti. Nežinau visų įvykio aplinkybių, tačiau man šis atvejis kiek primena D.Valio neseną atvejį. Kaip žinome, administracinė nuobauda už jį Generaliniam prokurorui siekė 500 litų. Nematau šiuo atveju iš esmės skirtingų, sunkinančių faktų. Priešingai. Kiek menu taisykles, dviratininkas per pėsčiųjų perėją turi nusėsti nuo dviračio ir persivaryti per perėją pėstute. Tik tada privalo būti užtikrintos visos jo saugumo teisės. Priminsiu incidento dieną buvusią informaciją: COPY: "Pranešimą apie avariją Gedimino pr. ir Gynėjų g. sankirtoje esančioje pėsčiųjų perėjoje Vilniaus policija gavo apie 8.35 val. Įvykio vietoje paaiškėjo, kad automobilis „Ford Focus“ partrenkė Gedimino pr. dviračių taku važiavusią 25 m. dviratininkę. Per avariją nukentėjo dviratininkė. Jai medikai konstatavo galvos traumą, kūno sumušimų. Dviratininkė išvežta į ligoninę. „Tuo metu labai ryškiai švietė saulė, iš pietinės pusės, Gedimino prospekto. Galimas daiktas, kad tas susidūrimas ir įvyko dėl tokių ne nuo manęs priklausančių aplinkybių“, – pasakojo R.Kupčinskas. (Toks pasiteisinimas nėra teisingas. Tokias ar panašias aplinkybes vairuotojas privalo suvaldyti. -P.) Parlamentaras tvirtina prie sankryžos praleidęs kelis automobilius, kurių net neturėjęs praleisti, nes pats važiavo pagrindiniu keliu, tačiau merginos su dviračiu nepastebėjęs. "Labai nuoširdžiai apgailestauju, kad mergina nukentėjo. Buvau nuvažiavęs į ligoninę, pareiškiau artimiesiems užuojautą, dabar ten medikai atitinkamai dirba savo darbą ir tiria, kas ten įvyko, kaip pakenkta sveikatai“, – sakė R.Kupčinskas. Parlamentaras negalėjo pasakyti, ar mergina avarijoje nukentėjo smarkiai. „Ji nukrito nuo dviračio. Man atrodo, kažkokias mėlynes mačiau, bet tegul tai gydytojai įvertina“, – teigė jis. R.Kupčinskas pridūrė, kad avarijos metu greitis tikrai nebuvo viršytas. „Greičiai tai tikrai buvo super minimalūs, nes ant mašinos jokių įbrėžimų nėra, nei dviratis techniškai nenukentėjo. Čia, žinoma, detalės. Svarbiausia, kad, duok Dieve, viskas atsistatytų merginai“, – rūpinosi parlamentaras. Politikas nenorėjo vertinti, jis ar mergina bus pripažinti avarijos kaltininkais ir paliko tai spręsti policijai. „Kiekvienas vairuotojas turi žiūrėti dalyvaudamas autoįvykyje. Atsakomybė vis tiek yra“, – teigė Seimo narys. Seimo narys automobilį vairavo blaivus.
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių