Iš avarijos vietos pabėgęs V.Babilius negalės vairuoti ketverius metus

Vilniaus apygardos teismas atmetė avariją sukėlusio ir iš jos pabėgusio buvusio Seimo nario Vinco Babiliaus skundą dėl paskirtos nuobaudos.

Apygardos teismas nusprendė, kad apylinkės teismo skirta 3,5 tūkst. litų bauda ir ketveriems metams atimta teisė vairuoti yra tinkama nuobauda ir ją keisti nėra jokio pagrindo. Vilniaus apygardos teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Teismo tarnautojai informavo, kad V.Babiliaus apeliacinis skundas nagrinėtas praėjusią savaitę, šalims nedalyvaujant.

V.Babilius apygardos teismui atsiuntė devynių lapų skundą ir prašė panaikinti apylinkės teismo nutarimą, o bylą grąžinti nagrinėti iš naujo apylinkės teisme.

Buvęs parlamentaras nurodė, kad nutarimas yra neteisėtas, nes priimtas jam nedalyvaujant ir pažeidžiant Administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostatas.

V.Babiliaus manymu, apylinkės teismas neįrodė, kad jis pasišalino iš įvykio vietos, jis netyrė jo pateiktų įrodymų dėl sveikatos būklės tą dieną, nekvietė medikų į posėdį. V.Babiliaus manymu, tik medikai galėjo įvertinti jo sveikatos būklę. Buvusio parlamentaro manymu, teismas nepagrįstai rėmėsi liudytojų parodymais, o visos abejonės turėjo būti traktuojamos jo naudai.

Kelių policijos valdyba prašė palikti apylinkės teismo sprendimą kaip teisėtą ir pagrįstą.

Atmesdamas V.Babiliaus skundą, Vilniaus apygardos teismas pabrėžė, kad nėra jokių pagrindų tenkinti skundą, paskirta vidutinė nuobauda, ji tinkamai individualizuota.

Baudos dydis skirtas atsižvelgiant į tai, kad nėra lengvinančių aplinkybių. V.Babilius neatvyko į posėdį, savo kaltės nepripažino, turi galiojančių nuobaudų, todėl bausmė artima sankcijos vidurkiui.

Nuobaudą už Kelių eismo taisyklių pažeidimus spalio 4 dieną tuometiniam Seimo nariui skyrė Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas.

V.Babiliui nuobauda skirta už tris pažeidimus - transporto priemonių vairavimo tvarkos pažeidimą, taip pat Kelių eismo taisyklių pažeidimą, nulėmusį kitiems asmenims priklausančių transporto priemonių apgadinimą bei pasitraukimą iš įvykio vietos.

Parlamentaras į nuobaudos paskelbimą teisme neatvyko, jis taip pat nedalyvavo nė viename teismo posėdyje.

Liberalcentristas V.Babilius pavasarį sukėlė avariją, per kurią atsitrenkė ir nepataisomai sugadino kitą automobilį, apgadino šviesoforą, ir pasišalino įvykio vietos.

Teisme parodymus davė automobilį „Mazda 6“, į kurį trenkėsi V.Babiliaus visureigis „VW Touareg“, vairuotojas Mindaugas Novikovas, su juo vykusi bendrakeleivė Ieva Murauskaitė, jaunuolio tėvas ir „Mazda 6“ savininkas Anatolijus Novikovas, įvykio liudytojas Donatas Blinkevičius, avarijos vietoje tuomet dirbę policininkai.

M.Novikovas tvirtino, kad eismo įvykį sukėlęs parlamentaras jam atrodė neblaivus ir siūlė 20-25 tūkst. litų už tai, kad nebūtų kviečiama policija, o nepataisomai sugadintas automobilis „Mazda 6“ būtų patrauktas nuo kelio. Tai patvirtino I.Murauskaitė, su V.Babiliumi telefonu po įvykio kaip automobilio savininkas kalbėjęs A.Novikovas, taip pat D.Blinkevičius.

Visi jie teisme teigė, kad V.Babilius neatrodė kaip ligonis, nesiskundė prasta sveikata, nors pats parlamentaras aiškino, jog įvykio vietoje likti negalėjo dėl sveikatos problemų

Parlamentaras viešai yra pripažinęs kovo 19-ąją vairavęs automobilį, kuris pateko į avariją Vilniuje, tačiau neigė, kad prie vairo sėdo neblaivus.

V.Babilius ne pirmą kartą teisiamas dėl eismo taisyklių pažeidimo. 2010 metų vasarą jis viršijo greitį ir už tai buvo nubaustas 1,5 tūkst. litų bauda bei trims mėnesiams neteko teisės vairuoti.

Šiemet V.Babilius dalyvavo rinkimuose į Seimą su Liberalų ir centro sąjunga, tačiau vėl tapti parlamentaru jam nepavyko.NAUJAUSI KOMENTARAI

joo

joo portretas
gerai kad babiblius jodinės ant savo biglio.

taip

taip portretas
Tokiam pijokui ir nereikia vairuot, tegul naudojasi viešuoju transportu.

DEDE

DEDE portretas
IR JUS TUO TIKIT,KAD JIS DABAR VAZINES TROLEIBUSAIS IR AUTOBUSAIS?)))))))))))))
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių