Atšalus orams padaugėjo žuvusiųjų gaisruose

Praėjusį savaitgalį Lietuvoje kilo 128 gaisrai, kuriuose ugnis pasiglemžė penkių žmonių gyvybes ir du žmones sužalojo.

Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, tragiškas gaisras užregistruotas penktadienio vakarą Vilniuje, Pilies gatvėje esančiame daugiabučio namo bute. Čia užsidegė už krosnies sukrautos malkos. Per gaisrą apdegė malkos, dalis lubų, aprūko butas. Iš buto buvo išgelbėta 19-metė mergina, kuri buvo paguldyta į ligoninę.

Sekmadienį anksti ryte Palangoje, Gėlių gatvėje, užsidegė individualus vieno aukšto gyvenamasis namas su mansarda. Ugniagesiams atvykus į gaisro vietą, pastatas jau degė atvira ugnimi. Gaisras suniokojo pirmą aukštą ir mansardą, stogą, baldus ir namų apyvokos daiktus. Gaisravietėje buvo rastas neįgalaus 54 metų  namo šeimininko kūnas. Manoma, kad gaisras kilo dėl neatsargaus elgesio su ugnimi.

Varėnos rajono Dargužių kaime vakar ryte užsidegė dviejų aukštų namas. Kai ugniagesiai atvyko į gaisro vietą, iš namo stogo veržėsi dūmai. Gaisro metu išdegė perdengimas, dalis stogo, aprūko antro aukšto patalpos. Per gaisrą abi rankas ir veidą apdegė 61 metų namo šeimininkas, kuris buvo perduotas iškviestiems greitosios medicinos pagalbos darbuotojams.

Dar vienas tragiškas gaisras Varėnos rajone kilo vakar vėlai vakare. Jakėnų kaime užsiliepsnojo gyvenamasis namas. Ugniagesiams atvykus į gaisro vietą, pastato stogas jau buvo sukritęs. Per gaisrą medinis pastatas ir jame buvęs turtas sudegė, o gaisravietėje buvo rastas smarkiai apdegęs 48 metų moters kūnas. Įvykio aplinkybės tikslinamos.

Šiąnakt namas užsidegė ir Kupiškio rajono Vėželių kaime. Nukentėjo stogas, apdegė vidaus sienos. Gaisravietėje buvo rastas 72 metų namo šeimininkės apdegęs kūnas. Gaisro priežastys tiriamos.

Praėjusią naktį Kauno rajono Vosiškių kaime užsiliepsnojo gyvenamasis namas. Ugniagesiams atskubėjus į įvykio vietą, medinis pastatas jau degė atvira liepsna. Gaisravietėje buvo rastas stipriai apdegęs vyro kūnas. Nelaimės aplinkybės dar tikslinamos.

Policijos departamentas pranešė, kad vakar ryte Radviliškyje, Gražinos gatvėje, sandėliuke ant sudegusio čiužinio buvo rastas apdegęs 50-mečio vyro kūnas. Įtariama, kad gaisras kilo ir vyriškis žuvo dėl neatsargaus rūkymo.

Statistika rodo, kad šaltaisiais metų mėnesiais labai padaugėja gaisruose žūstančių žmonių. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena gyventojams, kaip saugiai elgtis šildymo sezono metu.

Kai kūrenasi krosnis, židinys ar dega dujinė viryklė, nevalia išeiti iš namų ar patikėti jų priežiūrą mažamečiams vaikams. Prieš kūrenimą būtina sutvarkyti krosnis bei išvalyti dūmtraukius. Palėpėse ir kitose patalpose dūmtraukiai ir sienos su dūmų kanalais turi būti išbalinti. Gaisrai namuose, šildomuose krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminų, židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis, taip pat kai prakurai naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai. Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.

Kūrenant krosnis ypač pavojingos yra smalkės. Smalkės yra bespalvės ir bekvapės, todėl ypač pavojingos. Iškūrenę krosnį, per anksti neužstumkite sklendės. Ją galima visiškai uždaryti tik įsitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti. Apsinuodijimas smalkėmis gali baigtis netgi mirtimi. Pirmieji apsinuodijimo požymiai – lengvas apsvaigimas, mieguistumas, netenkama sąmonės. Apsvaigusį nuo smalkių žmogų išveskite į gryną orą ir nedelsdami kvieskite medikus, o patalpas gerai išvėdinkite.

Kita bėda – patalpų šildymas elektriniais prietaisais. Ugniagesiai primena, kad pavojinga į elektros tinklą iškart jungti kelis tokius prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpas jungimasis, todėl dažnai ir kyla gaisrai. Elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti ant nedegaus paviršiaus, toliau nuo užuolaidų bei baldų. Ant jų negalima palikti padžiautų rūbų, o išeinant iš namų elektrinius šildymo prietaisus būtina išjungti.


Šiame straipsnyje: gaisras

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių