NtGuru.lt: jei situacija nepasikeis, NT plėtrai Lietuvoje sąlygos išliks nepalankios

NtGuru.lt žinių centro vertinimu, anot Vyriausybės „gerėjanti šalies ekonominė situacija“ neatsispindi namų ūkiuose ir NT rinkoje:  vidutinis atlyginimas šalyje mažėja, o šeimos pajamų dalis skirta namams išlaikyti ar naujam būstui įsigyti pagal perkamosios galios standartą vis dar išlieka per didelė, rašoma pranešime spaudai.

“Būsto išlaikymui su nuoma gyventojai išleidžia iki 36 proc. vidutinio darbo užmokesčio, o imdami paskolą buto išlaikymui atseikėja iki 55 proc. gaunamų pajamu. Ne sostinėje gyvenantiems piliečiams namų ūkiui išlaikyti tenka kur kas didesnė gaunamų pajamų dalis, o atsižvelgiant į maisto ir degalų kainas šalyje bei lito perkamąją galią, lietuviai gyvena kelis kartus skurdžiau nei Vokietijos, Didžiosios Britanijos ar Airijos gyventojai”, - sako NtGuru.lt Žinių centro vadovė Dalia Vencevičienė.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje fiksuojama apie 1,3 mln. namų ūkių-šeimų, kurių vidutines mėnesines pajamas sudaro apie 1746  Lt. Vidutinis darbo Lietuvoje užmokestis kelis metus iš eilės mažėja. Palyginus 2009 m. ir 2010 m., vidutinis atlyginimas neto sumažėjo 2 procentais, nuo 1615,72 Lt iki 1582,63 Lt. Pasak D.Vencevičienės, šalyje dirba kas trečias, dar šalies nepalikęs, gyventojas. Žemiau skurdo ribos gyvena daugiau nei pusė milijono šalies gyventojų, todėl kalbėti apie NT plėtrą Lietuvoje yra sudėtinga, kai daugiau nei kas trečias yra nepajėgus įsigyti nekilnojamojo turto.

Remdamasis šiais duomenimis, žinių centras paskaičiavo, kad Vilniaus miesto gyventojai, gyvenantys šeimoje ir nusprendę nuomotis butą už jo nuomą sumoka apie 26 proc.visų gaunamų pajamų, tuo tarpu Kaune – 23 proc., Klaipėdoje – 21 proc., Šiauliuose – 17 proc., o Panevežyje – 10 proc. gaunamų šeimos pajamų.

Jeigu analogišką butą Lietuvos gyventojai su tokiu vidutiniu atlyginimu nuspręstų pirkti imdami būsto paskolą, jų išlaidos mėnesio įmokoms padidėtų dar 12 proc. Vilniuje, 21 proc.- Kaune, 18 proc. – Klaipėdoje ir Šiauliuose, net 22 proc. tektų daugiau atseikėti Panevėžyje.

“Prie šių išlaidų reikėtų pridėti ir komunalinius mokesčius, kurie sudaro vidutiniškai apie 11 proc. gaunamų šeimos pajamų, taip pat remonto ir kt. išlaidas”, - trukdžių faktorius varija  D.Vencevičienė.

Žinių centras taip pat paskaičiavo, kad daugiausia lietuvių pernai emigravo į šalis, kur vidutinis atlyginimas didesnis nuo 3 iki 6 kartų, o vidutinė būsto nuoma skaičiuojant pajamų dalį kurią skiriama nuomai - nuo 1,5 iki 2,8 karto mažiau nei Lietuvoje.  Į Jungtinę Karalystę pernai išvyko 40901 lietuviai, Airiją -13048, Vokietiją - 3806, Ispaniją - 3535, į kitas šalis išvyko gyventi ir dirbti – 19084 lietuviai.

Svetur emigrantams įsigyti arba nuomoti būstą pagal ten uždirbamo atlyginimo perkamąją galią ir bankų teikiamas salygas, yra kur kas pigiau. “Jei ekonominė situacija  namų ūkiuose artimiausiu metu negerės ir didės emigracija, NT plėtrai Lietuvoje sąlygos išliks nepalankios”, - sako D. Vencevičienė.


Šiame straipsnyje: nekilnojamasis turtasnamai

NAUJAUSI KOMENTARAI

airida

airida portretas
musu valdzia sedi kaip ant debesu aukstybese-su liaudimi jokio rysio nepalaiko,tai is taip aukstai atrodo,kad paprastu zmogeliu gyvenimas tik gereja tik gereja ir jie vis daros turtingesni su kiekviena diena,o jau ekonomika kokiais suoliais atsigauna,tai ner ka ir bekalbeti....
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių