Brangiusią nekilnojamąjį turtą valdo energetikai ir prekybininkai

Visas Lietuvos nekilnojamasis turtas šių metų pradžioje kainavo apie 241 mlrd. litų, rodo "Registrų centro" duomenys.

Brangiausią nekilnojamąjį turtą valdančių privačių įmonių dvidešimtukui ir valstybinių įmonių dešimtukui priklauso apie 9,6 mlrd. litų kainuojantis turtas, pirmadienį rašo savaitraštis "Veidas".

Lietuvoje esančių statinių vertė siekia apie 97,8 mlrd. litų, butų - 65,6 mlrd. litų, žemės - apie 64,6 mlrd. litų, komercinių, administracinių ir kitokios paskirties patalpų - apie 12,5 mlrd. litų.
"Veido" užsakymu brangiausią nekilnojamąjį turtą valdančių įmonių sąrašą sudariusio "Registrų centro" duomenimis, paties brangiausio - 1,2 mlrd. litų vertės - nekilnojamojo turto savininkė - bendrovė "Lietuvos dujos". Aukštai iškyla ir kitos energetikos bendrovės, tokios kaip "Lietuvos energija" , "Vilniaus šilumos tinklai" (561,5
mln. litų) ar "Kauno energija" (519,8 mln. litų).

"Klaipėdos naftos" turtas siekia 279,5 mln. litų, "Lttgrid" - 268,5 mln. litų, "Klaipėdos energijos" - 213,8 mln. litų, Lietuvos geležinkelių - 177 mln. litų, "Panevėžio energijos" 173,8 mln. litų, o dešimtuką baigiančio Lietuvos pašto - 156,6 mln. litų.

Keliolika metų vykusi agresyvi prekybos tinklų plėtra miestų centruose paliko savo pėdsaką - būtent tokių pastatų valdytojai šiame sąraše užima daugiau nei pusę vietų. Nenuostabu, kad tarp privataus kapitalo bendrovių pirmoje vietoje atsiduria "Vilniaus prekyba", kurios valdomo turto vertė - apie 823 mln. litų - pirma vieta brangiausią nekilnojamąjį turte valdančių privačių įmonių sąraše.

"Registrų centro" duomenimis, vien didžiausias mažmeninės prekybos tinklas "Maxima LT" turi 345 mln. litų vertės nekilnojamojo turto.

Be "Vilniaus prekybos", brangiausio nekilnojamojo turto savininkų sąraše atsiduria ir kitų didžiausių prekybos tinklų nekilnojamojo turto bendrovės: "Baltisches Haus" (332 mln. litų ir 5 vieta), kuri nuomoja patalpas "M" prekybos tinklams "Iki", "Rivona" (168,5 mln. litų ir 9 vieta), kuriai priklauso "Norfos mažmena", sandėliai ir logistikos centrai, "Hakonlita", priklausanti "Rimi Baltic", atsiduria 21 sąrašo vietoje.

Į sąrašą dėl savo antrinių įmonių pateko ir didieji Skandinavijos bankai - SEB (745,2 mln. litų ir 2 vieta) ir "Swedbank" (643 mln. litų ir 3 vieta). 4 vieta atitenka naftos perdirbimo įmonei "Orlen Lietuva", vandančiai 625,4 mln. litų turtą, o 5 vieta - "Achemos grupei" - 318,5 mln. litų. "Orlen Lietuva" čia patenka dėl savo didžiulės infrastruktūros, o "Achemos grupė" - dėl valdomos uosto teritorijos dalies, kur veikia grupei priklausančios įmonės "Klaipėdos jūrų krovinių kompanija" ir Krovinių terminalas.

7 vieta atiteko bendrovei "Kauno audiniu projektai", vakdančiai Kauno "Akropolio" pastatus ir kitą nekilnojamąjį turtą - 185,5 mln. litų, 8 vieta - Kauno termofikacinei elektrinei - 172,5 mln. litų.

10 vietą užima "Baltic Shopping Centers" (162,7 mln. litų), siejama su kauniečių verslininkų Rakauskų šeima, valdantys "Megą" ir "Banginį", 11 vietą - "Pinus Proprius" (156 mln. litų), valdantis "Verslo centrą 2000" ir viešbutį "Novotel" su prekybos centru "Flagman". "Ozantis", valdantis "Ozo" prekybos centrą - 12-tas su 148,2 mln. litų nekilnojamuoju turtu, 14-tas su 132,6 mln. litų turtu "Ogmios centras", valdantis prekybos centrus "Domus galerija", "Babilonas", "Bruklinas", o "Panorama Lt", valdanti "Panoramos" prekybos centrą - 15-ta su 131,4 mln. litų turtu.

Paskutines vietas sąraše užima "Eika", turinti nekilnojamojo turto už 127,6 mln. litų, "Baltic Retai I Properties" (plotų prekybos centrams, daugiausiai "Senukams", nuoma) - 120 mln. litų, "BPT Optima Retail" (prekybos centro "Molas" ir kito turto valdymas) - 101 mln. litų, "Vilma" (elektros prekių, radijo detalių gamyba, tiekimas, prekyba) ir "Hanner" (statyba, turo valdymas) - po 99,2 mln. litų.


Šiame straipsnyje: nekilnojamasis turtasbutai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių