Startavo tarptautinis gyvybės mokslų forumas

Šiandien startavo ne tik Lietuvoje bet ir visose Baltijos šalyse didžiausias tarptautinis gyvybės mokslų forumas.

Tris dienas – rugsėjo 12–14 d. – truksiantis renginys apims konferenciją, kurioje pranešimus skaitys lektoriai iš viso pasaulio; Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyvybės mokslų pramonės parodą; partnerystės renginį; specialią programą pradedantiesiems verslininkams; vizitus į pagrindines šalies gyvybės mokslų įmones, klinikas ir tyrimų centrus; studentų konferenciją. Forume laukiama net 700 svečių. Pusė užsiregistravusiųjų – iš Lietuvos, antra tiek – užsieniečiai.

Atvyksta ir aukšto rango Izraelio biotechnologijų pramonės 100 atstovų delegacija.„Užsieniečiai itin aktyviai domisi verslo partnerystės ir plėtros galimybėmis Baltijos šalyse. Intensyvi registracija į partnerystės renginio metu vyksiančius individualius B2B ir BP7 susitikimus lėmė šio renginio pratęsimą dar viena diena (jis vyks rugsėjo 12,13 d.). Tarp užsienio delegatų aktualiausios temos – Lietuvoje atliekami klinikiniai tyrimai, kuriems čia yra visos reikiamos sąlygos, taip pat Baltijos šalyse gaminama medicininė įranga“,- pasakojo Paulius Lukauskas.

Anot jo, tiek užsienio svečiai, tiek Lietuvos gyvybės mokslų srities atstovai aktyviai registruojasi ir numatytiems vizitams į šalies biotechnologijų ir biomedicinos įmones, domisi kitais forumo dalyviais. Partnerystės renginio dalyviai bendraudami vieni su kitais turės galimybę geriau pažinti Baltijos šalių gyvybės mokslų pramonę, susipažinti su verslo plėtros galimybėmis, atrasti naujų verslo partnerių.

Tarp iš Izraelio atvykstančių svečių yra atstovai tokių įmonių kaip „Orbimed“, didžiausia pasaulyje sveikatos priežiūros investicinė įmonė, valdančios apie 5 milijardų dolerių vertės turto; „Cukierman & Co. Life Science“, klientus visuose sveikatos priežiūros, įskaitant biotechnologijų ir farmacijos, medicinos prietaisų ir informacinių technologijų, sektoriuose aptarnaujanti investicinė bendrovė; „TEVA Pharmaceutical Industries“. Pranešimus konferencijoje skaitys izraelietė Nobelio premijos 2009 m. laureatė prof. dr. Ada. E. Yonath, Europos vaistų agentūros direktorius Guido Rasi, kiti. Delegacijos vizitą surengti padėjo ir “Life Sciences Baltics 2012” atstovaujanti Lietuvos ambasada Izraelyje.

“Džiaugiuosi, kad pirmasis tokio masto ir pobūdžio renginys vyksta būtent mūsų šalyje ir tarptautiniu mastu bus pristatomas Lietuvos gyvybės mokslų pramonės potencialas. Tikiu, kad šis forumas – svarbus žingsnis, prisidėsiantis prie Lietuvos ir užsienio šalių mokslo ir verslo bendradarbiavimo stiprinimo ir man yra garbė, kad galiu prie to prisidėti”,- sakė j.e. ambasadorius Darius Degutis.

Forume dalyvaus atstovai iš daugybės Lietuvoje ir pasaulyje žinomų įmonių – „Thermo Scientific“, MOOG, „Servier“, „Genzyme“, „Parexel International“, „Grindeks“, „Novartis Pharma“, „Procter & Gamble“, „Astra Zeneca“, MSD, „Buyer“, taip pat iš svarbiausių gyvybės mokslų institutų, klinikų ir tyrimų centrų Baltijos ir kitose šalyse.Be abejo ryškiausias forumo akcentas ir populiariausias renginys – tarptautinė konferencija.

Vien joje dalyvaus 500 visų dalyvių. Konferencijos „arkliukas“ – net 50 lektorių, aukščiausio lygio savo srities (biotechnologijų, biofarmacijos, verslo ar kt.) specialistų, nuo Europos farmacijos pramonės ir asociacijų federacijos generalinio direktoriaus Richardo Bergstromo ar bendrovės „Kadimastem” (jos specializacija – embrioninių kamieninių ląstelių pritaikymas medicinoje) vyr. mokslininko, prof. Michelio Revelio (Izraelis), iki Olandijos Leideno biomokslų parko fondo vykdomosios direktorės Nettie Buitelaar ar naują kategoriją priešvėžinių agentų išradusio Hjustono universiteto rektoriaus ir viceprezidento tyrimams ir technologijų perdavimui dr. Rathindros Bose.Organizatorius džiugina ir atvyksiantis ne vienas užsienio lietuvis – dr. Jokūbas Žiburkus iš Hjustono universiteto Biologijos ir biochemijos departamento; Norvegijoje Radium ligoninės Radiacinės biologijos departamente ir Oslo universiteto ligoninėje dirbantis mokslininkas dr. Petras Juzėnas; pasaulyje unikalius tyrimus vykdantis Svinburno technologijų universiteto profesorius ir Mikrofotonikos centro direktoriaus pavaduotojas Saulius Juodkazis, ir kiti.

„Šie ir kiti lektoriai dalinsis savo profesine patirtimi ir įžvalgomis. Turėsime unikalią galimybę pamatyti juos vienu metu ir susipažinti net tik su jų profesine patirtimi bet ir požiūriu į gyvybės mokslus gimtojoje Lietuvoje“,- sako P.Lukauskas. Anot jo, nemaža dalis forumo dalyvių nėra artimai susipažinę su Baltijos šalių gyvybės mokslų pramone.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių