Skrodimas – be chirurginės intervencijos

Sukurta nauja skrodimo technologija, kurią naudojant žmogaus mirties priežastį galima nustatyti be chirurginės intervencijos.

Šios technologijos esmė – skeneris ir paciento kakle padaromas nedidelis pjūvis. Teigiama, kad tokiu būdu mirties priežastį galima nustatyti 80 proc. tikslumu, praneša BBC.

Įprastinio skrodimo metu atveriama kūno ertmė, kad būtų galima apžiūrėti vidaus organus. Naująjį metodą kuria Lesterio universiteto mokslininkai. Įprastinė skrodimo procedūra gali tapti išbandymu mirusiojo šeimai, o kai kurios bendruomenės jai prieštarauja dėl religinių priežasčių.

Britų mokslininkų komanda, naudodama kompiuterinį tomografą, traumų, lūžių ir vėžio pėdsakų ieškojo be chirurginės intervencijos. Tačiau šį metodą dar reikia tobulinti, norint nuodugniai ištirti širdį.

Atliekant procedūrą, kakle padaromas nedidelis pjūvis, o vainikinėmis arterijomis įleidžiamas kateteris. Tada įleidžiama oro, po to – baltos spalvos medžiagos. Tuomet kompiuteriniu tomografu ieškoma širdies ligų požymių.

Ši technologija jau išbandyta su 33 mirusiaisiais.

Anot tyrimui vadovaujančios Sarahos Saunders, norint nustatyti šios procedūros efektyvumą, bus atliekama daugiau tyrimų.

„Tai labai skirtingas požiūris į skrodimą. Mums visų pirma reikia reikšmingos įrodymų bazės, padėsiančios įtikinti kolegas patologus ir koronerius, kad kompiuterinio tomografo skrodimas gali pateikti tą pačią informaciją kaip ir įprastas skrodimas. Mums reikia parodyti žmonėms: „Žiūrėkite, ši technologija iš tiesų veikia“, – kalbėjo mokslininkė.

Ši technologija – viena iš daugelio visame pasaulyje kuriamų įprastų skrodimų alternatyvų. Tačiau S. Saunders tvirtina, kad jos komandos pasiūlytas metodas yra greitesnis ir pigesnis nei kiti.


Šiame straipsnyje: skrodimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių