Savaitės naujienų apžvalga technologijų pasaulyje

Kibernetiniai įsilaužėliai sulaikyti, „Apple“ ketvirčio ataskaita paskelbta, pristatytas du monitorius turintis mobilusis telefonas, lietuviškos programėlės „Orai“ įkūrėjai ambicingai taikosi į rinkos lyderius. Apie tokius įvykius rašėme šią savaitę, tačiau ar perskaitėte visus? Tiems, kurie nespėjo to padaryti, pateikiame trumpą naujienų sąrašą.

Lietuviškos programėlės „Orai“ kūrėjai ambicingai taikosi į rinkos lyderius

Trims platformoms – „Windows Phone“, „Android“ ir „iPhone“ – pritaikyta nemokama programėlė „Orai“ šią savaitė buvo atsisiųsta net 23 tūkst. kartų ir dabar užima trečiąją vietą „Windows Phone“ Lietuvos regiono programėlių parduotuvėje. Kiekvieną dieną lietuviai šioje programėlėje orus pasitikslina vidutiniškai 11 tūkts. kartų.

„Apple“ pirmojo finansinių metų ketvirčio pasiekimai

Kompanija „Apple“ pasidalijo pirmojo finansinio ketvirčio rezultatais, kurie atrodo gana įspūdingai, bet vis tiek iki galo nepateisino analitikų lūkesčių.

JAV apkaltinti milijonus kompiuterių virusais užkrėtę atstovai iš Rusijos, Latvijos ir Rumunijos

„Bankai ir jų klientai turėtų susimąstyti ir saugotis, nes šiuo metu kibernetiniai įsilaužimai – viena didžiausių grėsmių, su kuriomis susiduriame, ir ši problema artimiausiu metu neišnyks – sakė prokuroras P. Bharara. Pašnekovas pridūrė, kad dirbo su FTB ir kitomis Europos valstybėmis, taip pat ir Didžiają Britaniją, kad surastų nusikaltimo kaltininkus.

Išmanieji miestai – moderni realybė

Urbanizacija – didžiulė pasaulinio masto problema. Juk tik dėl šio proceso žemės ūkiui tinkamų teritorijų lieka vis mažiau, o miestai auga, žmonių populiacija taip pat. Kai kuriose pasaulio šalyse jau pastebėta, kad neatsakingas energijos eikvojimas ir oro tarša kenkia ne tik sveikatai, bet ir augalams, įvairiems organizmams. Taigi būtina tobulinti elektros, vandens, transporto, ryšio, komunikacijos ir administracinius sektorius. Kiekvienas naujas elementas turi paversti miestus modernesniais bei ekologiškesniais ir, žinoma, patenkinti žmonių poreikius. Taigi, kaip tai daroma pasaulyje?

Kaip buvo kuriama pirmoji interaktyvi projekcija Lietuvoje?

Šventinę savaitę Vilniaus Katedros bokšte buvo įsikūręs interaktyvus trimatis Kalėdų Senelis. Realiuoju laiku su visais atėjusiais bendravęs, dainavęs ir net šokęs Kalėdų Senelis – pirmasis mėginimas Lietuvoje paversti animuotą projekciją gyvu ir į aplinką reaguojančiu personažu.

„Microsoft“ investuoja į jaunimo pasirengimą ateities darbui

Šią savaitę „Microsoft“ pasirašė memorandumą su trimis Europos jaunimo organizacijomis, suteikė finansavimą jų vykdomoms iniciatyvoms ir padovanojo programinės įrangos. Šiuo žingsniu bendrovė padės trims Europos organizacijoms – „Europos jaunimo forumui“, „Telecentre Europe“ ir „Junior Achievent – Youth Enterprises“ – mokyti jaunimą naujų technologijų įgūdžių, verslumo ir rengti stažuotes, kurios padeda jauniems specialistams rasti darbą. 27 ne pelno siekiančioms jaunimo organizacijoms 25 Europos šalyse „Microsoft“ taip pat suteiks lėšas jaunimo nedarbo problemai spręsti skirtiems projektams finansuoti.

Darbui tinkami kompiuteriai

Daug keliaujate? Dirbate namuose? O gal tiesiog mėgstate, kai darbai atliekami operatyviai ir kokybiškai? Tuomet vertėtų pagalvoti apie kompiuterį, kuris yra ne tik išvaizdus, bet ir galingas bei funkcionalus. Norintiems dirbti ir keliauti, siūlome susipažinti su skirtingais, tačiau gana galingais kompiuterių modeliais, kurie turėtų padėti ne tik darbe, bet ir kelionėse.

Lietuvoje sėkmingai veikia gyventojų informavimo sistema „Mass Alert“

„Jei žinotum, kur krisi – pagalvę pasidėtum“, – byloja lietuvių liaudies išmintis. Tačiau žinoti juk norisi, tiesa? Ypač šiais išmaniųjų įrenginių ir protingų sistemų laikais. Visi norime iš anksto žinoti, kurioje parduotuvėje rasime pigiausią prekę, kuriuo keliu važiuoti, kad išvengtume transporto spūsčių, ar kurioje šalies dalyje siaučia stichinė nelaimė ir ten geriau nekišti nosies.

„NEC“ pristatė du monitorius turintį mobilųjį telefoną

Gali pasirodyti, kad dvejinasi akyse, tačiau taip nėra. Japonų kompanija „NEC“ moka stebinti ir neseniai pristatė pavasario telefonų seriją, išsiskiriančią originalumu. Naujasis „Medias W“ mobilusis telefonas turi ne vieną, bet du ekranus, kuriuose galite matyti pradinį meniu vaizdą ir atverti kitas programas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių