Provokacija: kaip žmogus-voras atrodytų realybėje?

Menininkas iš San Francisko Brajanas Endriusas iš pediatrijos ir veterinarijos rentgeno kadrų sukūrė trumpą provokuojantį filmą, pavadinimu „Hominid“. Filme vaizduojamas rentgeno spindulių diapazone regimas fantastinis pasaulis, kuriame visi gyviai (paukščiai, vorai, varlės, šunys ir t. t.) – pusiau žmonės.

„Originalūs rentgeno kadrai buvo gauti su intencija sukurti meno kūrinį, į kurį žvelgdamas žiūrovas pajustų asmenišką, tačiau labai keistą ryšį su regimu kūriniu, - aiškina B. Endriusas. – Kiekvienas kadras turėjo būti persmelktas žmogiškumu ir kartu provokuoti kažką, kas keltų nerimą ir būtų svetima. Supinti žmonių ir kitų gyvūnų anatomijas – nėra nauja idėja: hibridų apstu kone kiekvienos tautos mitologijoje.“

Iš kur B. Endriusas gavo rentgeno kadrų? Tiesiog vaikščiojo po ligonines ir kaulijo: autoriui pavyko surinkti nereikalingus, sugadintus rentgeno kadrus, kuriuos gydytojai atmetė kaip netinkamus diagnostikai, tad tie kadrai atsidurti pacientų sveikatos istorijose negalėjo.

Filmas sukurtas naudojantis programa „Photoshop“. Autorius pažymi, jog ypatingą dėmesį kreipė į kaulų tankumą ir pasitelkė kiek įmanoma daugiau anatominių detalių.

„Jei skeletai palikti tokie, kokie buvo rentgeno kadruose, tai oda ir vidaus organai – „perdaryti“, o derami siluetai – įpiešti, - pridūrė menininkas iš San Francisko.

Filme demonstruojamas pusiau žmogus, pusiau paukštis, nusileidžiantis šalia vandens telkinio, kur ant akmenų palei vandenį saulėkaitoje šildosi pusiau varlė, pusiau žmogus. Iš kitoje tvenkinuko pusėje šiūruojančių švendrių grobio tyko milžiniškas pusiau voras, pusiau žmogus. Kažkaip pajutusi pavojų, varlė-žmogus pūkšteli į vandenį, o paukštis-žmogus pasilenkia atsigerti. Čia trileris ir prasideda.

„Visą animacinį darbą mano studentai padarė per penkias savaites, - neslepia Skaitmeninių menų koledže Ex‘pression dėstantis B. Endriusas. – Labai didžiuojuosi jų darbu.“


Šiame straipsnyje: įdomumokslas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių