Moksleivių ir studentų laukia „BioSa4“

Kartu su naujais mokslo metais prasideda jau ketvirtasis „BioSandraugos“ sezonas. Visi besidomintys biologija moksleiviai bei prie projekto norintys prisidėti studentai jau kviečiami registruotis.

Kas yra BioSa?

Tai jau trejus metus sėkmingai jaunuosius biologus ruošiantis ir drąsiai ketvirtus pradedantis nekomercinis ir analogų neturintis nuotolinio biologijos mokymosi projektas, paremtas dalyvių ir kuratorių bendru darbu. Trumpai tariant, tai sambūris žmonių, pabodusių nuo „mokyklinės“, tačiau besidominčių „olimpiadine“ biologija ir manančių, jog domėtis kartu lengviau ir smagiau.

Kodėl verta dalyvauti?

Kodėl? Būtent todėl, jog bus gilinamasi į biologijos subtilybes daug plačiau, nei iš moksleivių reikalauja šaunioji valstybinio brandos egzamino programa. „BioSoje“ taip pat susirasi daug bendraminčių, kuriuos galėsi sutikti kas kelis mėnesius rengiamose praktikose, o šios paliks išties stiprių įspūdžių – geriausi dėstytojai bei studentai iš Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto bei Kauno medicinos universiteto, drebančiomis rankomis pirmą kartą gyvenime laikomas „pipetmanas“, pagaliau gyvai išbandoma elektroforezė bei kiti biotechnologiniai tyrimai, pačių įvairiausių gyvybės formų preparatų vaizdai pro mikroskopą ir, žinoma, linksmi vakarai su naujais draugais.

Kokia yra mokymosi sistema?

Mokymasis „BioSoje“ vyksta pagal Neilo Campbello ir Jane Reece almanachą „Biology“, todėl kiekvienas turės galimybę gauti šios knygos 7-ojo leidimo skaitmeninę versiją anglų kalba. Be abejo, jei akių varvinimas prie vaizduoklio ar anglų kalba ne prie širdies, mokytis galima ir iš bet kokių kitų šaltinių.

Kas savaitę organizuojama testinio pobūdžio viktorina iš 3-4 temų – „chapterių“. Išmokus skyrių – „unitą“, apytiksliai kas mėnesį rašomas testas, susidedantis iš atvirų klausimų ir įvairių integruotų užduočių, reikalaujančių rimtesnio pasiruošimo. Tiek viktorinos, tiek testai yra kuriami ir taisomi pačių moksleivių. Šių patikrinimų rezultatai lemia kiekvienos praktikos dalyvių, kurių būna tik iki dvidešimties, sudėtį, todėl stengtis tikrai verta. Beje, kas kartą rezultatai anuliuojami, todėl norint sudalyvauti visose praktikose atsipalaiduoti tiesiog neįmanoma!

 Mokymosi problemas, įvairius iškilusius klausimus, gyvenimo prasmės paieškas, naujausius demotyvatorius, geriausius receptus ir kitus svarbius dalykus „BioSa“ kasdien aptaria bendrame „Skype chate“, įprastai nutylančiame tik po 3 val. nakties.

Knyga „Biology“ sudaryta iš 56 temų, pateikiamų aštuoniuose skyriuose. „BioSos“ tikslas – drauge išmokti didžiąją dalį (o gal net visą) šios informacijos iki II-ojo „LitBO“ turo, dar žinomo kaip miesto olimpiados, vykstančio sausio vidury.

Koks yra dalyvių amžiaus cenzas?

Amžiaus ribos nėra, registruotis gali kiekvienas susidomėjęs (tačiau 9 klasių mokiniai turėtų pasiruošti dideliam krūviui ir nusiteikti dėl neaiškumų nuolat konsultuotis su vyresniais).

Ko reikia iš tavęs?

„BioSai“ reikia, kad suprastum, jog „BioSa“ – tai bendras projektas, todėl kiekvienas dalyvis turi prisidėti prie jos gyvavimo savo pastangomis. Jei esi pasiruošęs, junkis į „BioSos“ komandą.

Studentai kviečiami tapti kuratoriais ir prisidėti tiek, kiek įmanoma: padėti besimokantiems moksleiviams, tikrinti kuriamas viktorinas, padėti organizuoti praktikas ar dėstyti, vesti laboratorinius darbus jų metu.

Registracija prasidės jau greitai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių