„Lumix DMC-GH2“ - su jutikliniu valdymu

„Panasonic“  pristatė „Lumix DMC-GH2“  fotoaparatą su jutikliniu valdymu, itin sparčiu automatiniu fokusavimu, „Full HD 1920x1080/60i“ filmavimu ir 3D vaizdo objektyvą.

„Panasonic“ pristatė naujausią „Lumix G Micro System“ fotoaparatų su keičiamais objektyvais serijos modelį – „Lumix G DMC-GH2“. Taip pat tris naujus objektyvus, kurių vienas yra skirtas užfiksuoti vaizdą 3D formatu.

Naujasis DMC-GH2 modelis, su integruotu LCD ekrane jutikliniu valdymu, išsiskiria greičiausiu pasaulyje „Light Speed AF“ automatiniu fokusavimu, kuriam pakanka 0,1 sekundės sufokusuoti ir užfiksuoti vaizdą. Fotoaparato našumą bei vaizdo kokybę užtikrina gerokai patobulintas 16,05 mln. taškų raiškos „Live MOS“ jutiklis ir vaizdo apdorojimo procesorius.

„Lumix DMC-GH2“ taip pat gali filmuoti itin didele – 1920x1080/60i raiška. Naujas kinofilmo 24p standarto filmavimo režimas („Cinema mode“), gebantis įrašyti informaciją didžiausia 24 Mbps sparta, užtikrina itin gerą vaizdo kokybę ir filmams prilygstančius tolygius perėjimus. Dar vienas naujas režimas – „Variable mode“ leidžia filmuoti pasirenkant norimą kadrų spartą (kadrų per sekundę skaičių) ir taip sukurti pagreitintą arba sulėtintą filmuką.

Šiuo naujuoju fotoaparatu galima ir fotografuoti 16,05 mln. taškų raiška, ir filmuoti tuo pačiu metu. Be to, peržiūrint nufilmuotus vaizdus, norimus kadrus galima išsaugoti kaip nuotraukas. Profesionalams patiks fotoaparato galimybė vienu metu filmuoti ir transliuoti šį vaizdą per HDMI jungtį į išorinį ekraną.

Tolimus vaizdus tiek filmuojant, tiek fotografuojant padės pritraukti dar viena nauja – „EX Tele Conversion“ funkcija, kuri padidina naudojamų objektyvų priartinimo laipsnį.

Funkcionalus jutiklinis DMC-GH2 valdymas pasukamame ir atlenkiamame 460 tūkst. taškų raiškos LCD ekrane suteikia fotografavimui ir filmavimui daugiau patogumo.

Naudojant jutiklinį automatinio fokusavimo („Touch AF“) režimą filmuojant, tereikia paliesti reikiamą objektą ir vaizdas sufokusuojamas į jį. Fotografuojant jutiklinis valdymas leidžia net ir paleisti užraktą. Vieną kartą palietus fotografuojamo objekto atvaizdą ekrane, fotoaparatas pradeda jį sekti su AF sekimo funkcija – vaizdas būna nuolat sufokusuotas į šį objektą, net ir šiam judant. Liečiant ekraną taip pat galima pasirinkti ir nustatyti fokusavimo srities dydį, kai naudojamas vienos srities automatinio fokusavimo režimas („1-area AF“). Su daugiasričiu AF („Multi-area AF“) režimu, kuris apima 23 sritis, liečiant ekraną galima pasirinkti norimas fokusavimo sritis priklausomai nuo kadro kompozicijos.

Jutiklinis valdymas praverčia ir naudojant rankinio fokusavimo režimą – palietus ekraną, galima išdidinti sufokusuotą vaizdą ir, stumdant jį ekrane, patikrinti, ar vaizdas tikrai ryškus.

Nuolat tobulinamas išmanusis automatinis „iA“ („Intelligent Auto“) režimas, DMC-GH2 fotoaparate papildytas išmaniąja dinaminio diapazono valdymo „Intelligent D-range Control“ funkcija. Ji optimizuoja skirtingų nuotraukos sričių ekspoziciją taip, kad joje nebūtų itin tamsių šešėlių ir pernelyg šviesių vietų. Tai padeda užfiksuoti kontrastingus vaizdus tolygiau, neprarandant detalių.

Nauji objektyvai ir galimybė fotografuoti 3D

Kartu su naujuoju „Lumix DMC-GH2“, „Panasonic“ pristatė ir tris naujus „Micro Four Thirds“ standarto objektyvus, vienas kurių yra skirtas fiksuoti vaizdus 3D formatu.

Naujas fiksuoto 14 mm židinio nuotolio plačiakampis „Lumix G 14mm / F2.5 ASPH“ objektyvas (atitinka 28 mm židinio nuotolį 35 mm standarto fotoaparatuose) tinka fotografuoti ir peizažus, ir uždarose, nedidelėse patalpose.

Keičiamo židinio nuotolio teleobjektyvas „Lumix G VARIO 100-300mm / F4.0-5.6 / MEGA O.I.S.“, kurio židinio nuotolis 35 mm fotoaparatų standartu gali pasiekti 600 mm, yra lengvas ir kompaktiškas, tačiau leidžia priartinti objektus, prie kurių fotografas neturi galimybės prieiti arčiau. Jis tinkamas fotografuoti laukinius gyvūnus, sporto varžybas ir tam nereikia nešiotis įprasto didžiulio itin pritraukiančio objektyvo.

Naujasis 3D objektyvas „Lumix G 12.5mm / F12“ yra pirmasis pasaulyje toks objektyvas, kuris leidžia užfiksuoti vaizdus keičiamų objektyvu fotoaparatu 3D vaizdo formatu. Jame įmontuotos dvi lęšių sistemos, kurios fiksuoja stereoskopinį vaizdą. Anksčiau 3D vaizdus keičiamų objektyvų fotoaparatais buvo galima fiksuoti naudojant panoramines sistemas ar du atskirus objektyvus ir du jutiklius. Tačiau jos turėjo savo trūkumų – reikėjo atskiro, specialiai 3D vaizdams pritaikyto fotoaparato ir būdavo problematiška užfiksuoti judančius vaizdus. Šis naujasis „Panasonic“ 3D objektyvas visa tai supaprastina ir užfiksuoja 3D vaizdus jų neiškraipydamas, netgi ir fotografuojant judančius objektus.

Šiuo objektyvu padarytas nuotraukas galima labai paprastai peržiūrėti „Panasonic“ 3D „Viera“ televizorių ekranuose. Naujasis objektyvas tinkamas DMC-GH2 ir DMC-G2 fotoaparatams su 1.1 versijos programine įranga, kurią „Panasonic“ taip pat ką tik išleido.

Visi trys naujieji objektyvai specialiai „Lumix G Micro System“ serijos fotoaparatams skirtų objektyvų pasirinkimą išplečia iki 11.


Šiame straipsnyje: fotoaparatasPanasonic

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ar Kaunas taps medicinos mokslo Meka?
  Ar Kaunas taps medicinos mokslo Meka?

  Prieš du mėnesius Kaune, LSMU Endokrinogijos institute ir klinikoje lankėsi keletas garsiausių pasaulio mokslininkų:  profesoriai Corinas Badiu (Rumunija), Florinas Grigorescu (Prancūzija), Nielsas Erikas Skakkebaekas (Danija)  ir moksl...

  1
 • „Skype“ – nauja Kinijos juodojo sąrašo narė
  „Skype“ – nauja Kinijos juodojo sąrašo narė

  Pokalbių tinklas „Skype“ prisijungė prie vis ilgėjančio Kinijoje uždraustų komunikacijos priemonių sąrašo – „Apple“ trečiadienį teigė gavusi įsakymą iš savo programėlių parduotuvės panaikinti aplikaci...

 • Naujas ekstremalių nuotykių herojus – „GoPro HERO6 Black“ <span style=color:red;>(apžvalga)</span>
  Naujas ekstremalių nuotykių herojus – „GoPro HERO6 Black“ (apžvalga)

  Ankstesnę žymaus „GoPro“ gamintojo veiksmo kamerą „HERO5“ daugelis pavadino idealia, tačiau visi žino, kad tobulumui ribų nėra. Dėl šios priežasties „GoPro“ vėl pavyko nustebinti tuos, kurie mėgsta filmuoti...

 • Tyrimas atskleidė, kad išmanieji prietaisai vaikams nežada nieko gera
  Tyrimas atskleidė, kad išmanieji prietaisai vaikams nežada nieko gera

  Laikas, praleidžiamas prie išmaniųjų prietaisų, susijęs su vaikų nerimu ir stresu, LRT RADIJUI sako Vilniaus universiteto Bendrosios psichologijos katedros profesorė Roma Jusienė. Be to, pabrėžia psichologė, jei vaikystėje tėvai savo dėmes...

 • Dirbtinio intelekto galimybės telefone – neribotos
  Dirbtinio intelekto galimybės telefone – neribotos

  Jeigu manote, kad jūsų išmaniojo telefono sparta priklauso tik nuo procesoriaus galingumo ir operatyviosios atminties, labai klystate. Specialistai teigia, kad įdiegus koprocesorių, kuris palaiko dirbtinio intelekto algoritmus, galima labai neįpras...

 • Mažeikiškis kviečia išmaniai skaičiuoti likusias dienas iki 100-mečio
  Mažeikiškis kviečia išmaniai skaičiuoti likusias dienas iki 100-mečio

  Artėjant Valstybės atkūrimo šimtmečiui mažeikiškis Donatas Vaičiurgis drauge su žmona ir artimais draugais sukūrė specialią programėlę „Švęskime Lietuvą“ mobiliesiems telefonams, kuri skaičiuoja likusias dienas i...

 • Genetinės informacijos valdymas – Lietuvos studentų rankose
  Genetinės informacijos valdymas – Lietuvos studentų rankose

  Vilniaus universitetas skelbia, kad jo studentų komanda „Vilnius-Lithuania iGEM“ perrašė Lietuvos gyvybės mokslų istoriją. Prestižiniame didžiausiame tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ Vilniaus universit...

 • Cigaro formos asteroidas atkeliavo iš tarpžvaigždinės erdvės
  Cigaro formos asteroidas atkeliavo iš tarpžvaigždinės erdvės

  Praėjusį mėnesį kosmose pastebėtas cigaro formos asteroidas atskriejo iš tarpžvaigždinės erdvės, pirmadienį paskelbė astronomai, patvirtinę šį precedento neturintį atradimą. ...

  1
 • Ar tikrai jūsų delne – gintaras?
  Ar tikrai jūsų delne – gintaras?

  Lietuvos auksu vadinamą gintarą atpažinti galime visomis penkiomis juslėmis, sako Palangos gintaro muziejaus vyr. muziejininkė Regina Makauskienė. ...

 • Tarp metų atradimų – sausas medus
  Tarp metų atradimų – sausas medus

  Kompetentinga komisija išrinko metų inovaciją Lietuvoje. MITA projekte „INOprogresas“ iš beveik 30 dalyvių nugalėtoju buvo išrinktas revoliuciją maisto pramonėje žadantis atradimas: sausas medus, kuris gaminamas i&scaron...

Daugiau straipsnių