KTU ateitis kuriama šiandien

Turbūt ne vienas esame stebėję Palangoje ar kitame mieste riedėmis (segway) važiuojančius policininkus, kitus asmenis. Judėjimo priemonė valdoma tik kūnu, net minti nereikia. Be to, yra tyli ir neteršia aplinkos, nors gali išvystyti iki 30 kilometrų per valandą greitį. Taip, tai viena iš mūsų jau nestebinančių išmaniųjų mechatroninių priemonių. O juk jau yra išmanieji telefonai, namų ir buities prietaisai, intelektualieji, protingieji ir kiti sumanieji įtaisai, medžiagos, mechanizmai. Gyvename tokiame amžiuje. Ir svarbiausia – galime patys tapti tokių išmaniųjų dalykų kūrėjais.

Studijuojantieji Kauno technologijos universiteto Mechanikos ir mechatronikos fakultete susiduria ir sėkmingai įveikia visus šiuolaikinio gyvenimo iššūkius, pateikia įvairių sėkmingų verslo ir mokslo bendradarbiavimo pavyzdžių. Štai vienas naujausių pavyzdžių – fakulteto studento patobulintas dviratis, ant kurio galinio rato sumontuota elektrinė pavara.Kaip teigia Mechanikos ir mechatronikos fakulteto dekanas prof. Algimantas Fedaravičius, fakulteto studentai nuolat pateikia sėkmingų ir versle įdiegiamų naujovių: ir prieš kelerius metus kurtas bei toliau tobulinamas elektromobilis (elektrinės pavaros pritaikomos lengvuosiuose automobiliuose), ir irklavimo treniruoklis, aprūpintas naujausiais rodmenimis, ir daugelis kitų. „Mūsų absolventai darbą randa labai greitai, kartais jau paskutiniuosiuose kursuose dirba, patys verslo įmonių atstovai jų ieško,“ – teigė prof. A. Fedaravičius.

Iš viso fakultetą yra baigę per 16 tūkst. absolventų. Šiuo metu KTU Mechanikos ir mechatronikos fakultetas kviečia gilintis į 8 bakalauro studijų programas: aviacijos inžinerijos, gamybos inžinerijos ir technologijos, branduolinės energetikos, šilumos energetikos ir technologijos, mechanikos inžinerijos, mechatronikos, sporto inžinerijos ir transporto priemonių inžinerijos.

Dvi studijų programos parengtos naujai. Tai aviacijos inžinerija bei gamybos inžinerija ir technologijos. Tad jeigu yra jaunuolių, nuo vaikystės svajojusių pilotuoti lėktuvą, bet ta svajonė nutolo, ją galima įgyvendinti studijuojant aviacijos inžineriją. Čia jaunuoliai galės rinktis dvi specializacijas: orlaivių projektavimo arba orlaivių techninės priežiūros technologiją. Būsimieji šių sričių specialistai, baigę fakultetą, jau gebės analizuoti ir spręsti aviacijos inžinerijos technologijų, projektavimo, gamybos ir diagnostikos metodus.

Gamybos inžinerijos ir technologijų studijų programos studentai gilinsis į tradicines ir modernias gamybos technologijas, kompiuterines gamybos rengimo, projektavimo ir valdymo sistemas, gamybos įrenginių, pramoninių robotų, įrankių ir kitų gamybos priemonių optimalų panaudojimą. Studijų programoje yra 3 specializacijos: gamybos technologijos, inovatyvių produktų kūrimas, medžiagų inžinerija.Ir anksčiau parengtos studijų programos jas baigusiesiems suteikia saviraiškos laisvę, platų žinių panaudojimą Lietuvoje ir užsienyje, be to yra šiuolaikiškos ir įdomios studijuoti. Štai branduolinė energetika... Juk apie ją šiuo metu kalbama visame pasaulyje.

Baigusieji studijas galės dirbti ne tik branduolinės energetikos infrastruktūrose, bet ir branduolinės ir radiacinės saugos kontrolės tarnybose. O mechatronika – jau tai tokių priemonių kaip riedės (segway) projektavimas, tobulinimas ir analizavimas. Žinoma, sporto inžinerijos bakalauro studijų programa orientuojasi ne tik į profesionalius sportininkus, bet rengia specialistus, besigilinančius į laisvalaikiui ir sveikatai gerinti skirtus mechanizmus.

Mechanikos ir mechatronikos fakulteto lyderė tarp bakalauro studijų programų – transporto priemonių inžinerija. Yra dvi šios programos specializacijos: kelių transporto priemonių inžinerija ir geležinkelio transporto priemonių inžinerija.

Dar vienas puikus skatinimo rinktis studijas KTU Mechanikos ir mechatronikos fakultete pavyzdys – modernios laboratorijos. Įrengtos naujos kuro sistemų eksploatacijos ir kuro tyrimų, kompiuterinio gamybos integravimo, lazerinių technologijų, KTU ir AB „Snaigė“ šaldymo procesų tyrimo, programinių staklių, septynios modernios Mechatronikos mokslo, studijų ir informacijos centro mokomosios laboratorijos.

Fakultete veikia Technologinių sistemų diagnostikos, Energetikos, Gynybos technologijų. Transporto, Aukštųjų technologijų institutai.Taigi mechanika – amžinas ir kartu besikeičiantis mokslas, „sugeriantis“ kitų mokslų rezultatus ir pasiekimus. Elektronika, informatika, valdymo teorija, galų gale naujos medžiagos iš esmės pakeitė mechanikos veidą – išsivystė naujos mechanikos kryptys – adaptyvioji mechanika, mechatronika, biomechanika, robototechnika. Jos įgalino sukurti mechanines sistemas su unikaliomis savybėmis, tarp kurių netgi tokios egzotiškos kaip save gydančios (ar remontuojančios) sistemos, savaime prisitaikantys prie aplinkos mechanizmai ir kita.

Tad studijuoti šiuolaikiniame KTU Mechanikos ir mechatronikos fakultete patinka ir merginoms. Čia ateitis kuriama šiandien.


Šiame straipsnyje: KTUPetras Baršauskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

reklama

reklama portretas
KTU reklamuojasi?

hjiuyi

hjiuyi portretas
mh
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių