Kraujo tyrimų laboratorija po oda, įmanoma?

Asmeninė kraujo tyrimų laboratorija po oda? Manote tai neįmanoma? Mokslininkai iš Šveicarijos įrodė, kad stebėti kraujo spaudimą ir cholesterolio kiekį galima po oda paslėpus kraujo būklę stebintį jutiklį.

Šveicarų sukurtame mikroskopinio dydžio įrenginyje įmontuoti specialūs jutikliai, kurie fiksuoja širdies susitraukimo skaičių, reaguoja į kraujo ir spaudimo pakitimus. Mokslininkų teigimu, prietaisas labai jautrus ir gali perspėti net apie artėjantį širdies priepuolį.
Mažoji po oda slepiama kraujo tyrimų laboratorija iki šiol nėra plačiai naudojama. Iš pradžių jutiklis buvo slepiamas gyvūnų odoje, dabar mokslininkai ieško savanorių, kurie sutiks išbandyti prietaisą patys. Žinoma tokius pacientus reikės nuodugniai stebėti ir įvertinti, ar prietaisas iš tiesų saugus, tik tada bus galima kalbėti apie jo taikymą medicinoje.

Kyla klausimas, kaip galima stebėti informaciją? Atsakymas labai paprastas – visa jutiklio fiksuojama informacijabluetooth ryšiu perduodama į paciento ar daktaro mobilųjį įrenginį – tai gali būti mobilusis telefonas ar planšetinis kompiuteris. Tikrai patogu.


NAUJAUSI KOMENTARAI

Rolka

Rolka portretas
Nu jei tikrai mikroskopinio dydzio, tai ne tokio dydzio svetimkuniu galima zmogui aptikt
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių