Kiek gyvenime ir darbe prireikia matematikos?

Vyresniųjų klasių matematikos kursą prisimenate kaip bevertį košmarą ir manote, kad žinios apie daugianares lygtis ar trigonometrines funkcijas seniai pamirštos, nes gyvenime beveik arba visiškai nereikalingos? Galbūt esate teisūs. Naujausio JAV atlikto tyrimo rezultatai byloja, kad sudėtingesnių matematinių skaičiavimų darbe ar gyvenime prireikia retam kuriam piliečiui.

Paaiškėjo, kad sudėtingesnius už trupmenų ir procentų skaičiavimus darbe reikia atlikti mažiau nei ketvirtadaliui apklausoje dalyvavusių darbuotojų. Tyrimą atliko Šiaurės rytų universiteto sociologas Maiklas Hendelas (Michael Handel). Jis dukart apklausė apie 2,3 tūkst. darbuotojų: pirmą sykį – nuo 2004 iki 2006 m., antrą sykį – nuo 2007 iki 2009 m.

Šiek tiek elementarios matematikos (elementaraus skaičių suvokimo ir įvertinimo) prisireikia 94 proc. apklaustųjų (žr. grafiką naujienos pabaigoje). 86 proc. respondentų nurodė, kad dirbant jiems reikia atlikti sudėties arba atimties veiksmus. 78 proc. – prireikia daugybos ir dalybos. 68 proc. naudoja trupmenas (įskaitant ir dešimtaines). Ir tik 22 proc. apklaustųjų dirbant prireikia sudėtingesnių matematinių skaičiavimų – nuo algebros (19 proc.) iki diferencialinio skaičiavimo (5 proc.).

78 proc. dirbančiųjų sudėtingos matematikos ir skaičiavimų darbe ar gyvenime neprireikia.

Beje, įdomi ir kita šios statistikos pusė – kam iš dirbančiųjų matematikos reikia labiausiai ir kas ją taiko dažniausiai? Pasirodo, aukščiausius postus užimantys specialistai ir vadovai (vadinamosios „baltosios apykaklės“) nėra dažniausiai matematiką taikantys žmonės. Matematikos riešutus gliaudyti daugiausiai tenka aukštos kvalifikacijos specialistams (vadinamosioms „mėlynosioms apykaklėms“).

Žinoma, jei matematika sekasi puikiai ir yra noro dirbti darbą, kur reikalingos nepriekaištingos matematinės žinios – jokių abejonių, rekomenduotina rinktis matematikos studijas.

„Tačiau visiems kitiems, kurie niekada nedirbs su skaičiais ir neatlikinės sudėtingesnių aritmetinių veiksmų už sudėtį, atimtį, daugybą ir dalybą – kurių galų jie privalo tiek laiko kiekvieną mielą dieną zulinti suolus vyresniųjų klasių matematikos pamokose, užuot mokęsi kitų, gyvenime ir darbe labiau praversiančių dalykų?“ – klausia „Gizmodo.com“.

Kiek amerikiečiams gyvenime ir darbe prireikia matematikos?
The AtlanticNAUJAUSI KOMENTARAI

Nieko sau

Nieko sau portretas
Amerikoje apskritai ne daug kam dirbant reikia naudoti protą. Jau vien šio tyrimo tikslingumas tai parodo. Nejau taip sunku suprasti, kad matematika mokykloje reikalinga ne tik dėl to, kad vėliau tiesiogiai būtų galima ją pritaikyti, bet ir dėl to, kad mokiniai mokytųsi mąstyti, turėtų supratimą, kaip vyksta tam tikri procesai, kiltų jų intelektas... Nors ai, JAV viską padarys kompiuteriai, kam čia laužyti galvas.

Svečias

Svečias portretas
Man apsilankius Kaune susidarė įspūdis,kad Kaune matematiniai skaičiavimai negalioja,kadangi pastačius automobilį gatvėje prie parduotuvės 10minučių,radau priklijuotą geltoną lapelį,neva kelių eismo taisyklių I pr. su papildoma lentele galiojimo zonoje.Noriu pasakyti nebuvo tai pusei spec.ženklo draudžiančio stovėti.Masiškai melžiami vairuotojai,vaikomasi iš paskos,tai tikras vairuotojų prievartavimas,pinigų kalimas,tik įdomu kiek jų atitenka valstybės biudžetui,ar visus pasisavina privatininkai iš "Automobilių stovėjimo aikštelės"Šv.Gertrūdo gatvėje 70. O tuo tarpu vairuotojai ir toliau važinėja duobėmis ,laužydami savas mašinas.Žodžiu Kaunas siaubas ne miestas,niekur nėra tokios tvarkos ,geriau jį aplenkti.

Svečiui

Svečiui portretas
O ko tu stebiesi, jei straipsnis apie matematikos naudojimą gyvenime, o tu rašai, kaip tave drožė už ne vietoj pastatytą mašiną. Iš kart jaučiasi, kad tau matematikos nereikia.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių