Kauno kolegija šventė dešimtmetį

Penktadienį, rugsėjo 17 d., Kaune šurmuliavo Kauno kolegijos 10-ies metų jubiliejui skirti renginiai. Šventėje dalyvavo ne tik kolegijos bendruomenė, bet ir Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, aplinkinių miestų atstovai, kitų aukštųjų mokyklų vadovai.

Minėdama veiklos jubiliejų viena didžiausių kolegijų, kurioje studijuoja per 8000 studentų, pristatė ir specialiai šiai progai išleistą fotografijų albumą „Pasirinkimai“.

Garbingi svečiai

Kauno kolegijos bendruomenė 10 metų sukaktį pažymėjo rugsėjo 15 – 17 dienomis. Trečiadienį Kauno kolegija paskelbė Absolvento diena. Į fakultetus buvo pakviesti absolventai, kurių kelias į karjerą prasidėjo nuo šios aukštosios mokyklos. Ketvirtadienį paminėta Kolegų diena. Šią dieną prisiminti ir pagerbti buvę ir esami Kauno kolegijos darbuotojai.

Penktadienį Kauno Šv. Arkangelo (Įgulos) bažnyčioje buvo aukojamos mišios, po jų Kauno kolegijos studentai, dėstytojai ir darbuotojai žygiavo šventinėse eitynėse kartu su pučiamųjų orkestru „Ąžuolynas“. Pasak šventės rengėjų, į eiseną susibūrė per 700 žmonių.

Vakare Kauno valstybinėje filharmonijoje vykusiame iškilmingame posėdyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, Kauno meras, Kėdainių, Tauragės, Druskininkų savivaldybių atstovai, kitų aukštųjų mokyklų vadovai. Iškilmingo posėdžio metu garbės nario vardai už ilgametį bendradarbiavimą ir ypatingus nuopelnus institucijai suteikti Kauno technologijos fakulteto prof. Vladislavui Domarkui, Švietimo ir mokslo ministerijos Antanui Levickui ir Danijos Odensės koledžo atstovui Ole Bechui Kristensenui, atsakingam už tarptautinius ryšius.

Atskirą renginį Kauno kolegijos studentams pristatė Kauno kolegijos studentų atstovybė – kolegijos studentai buvo pakviesti į „Studentų popietę“. Ekonomikos ir teisės fakulteto antruosiuose rūmuose skambėjo elektroninės muzikos ritmai, koncertavo atlikėjas, Kauno kolegijos studentas „MC Manifestas“, kuris šventės dalyviams pateikė staigmeną – atliko himną apie studijas kolegijoje „hip hopo“ ritmu.

„Šiandien galime pažvelgti į pirmąjį dešimtmetį ir drąsiai teigti, kad Kauno kolegijai jis buvo sėkmingas – pasiekti puikūs akademiniai rezultatai, efektyvus infrastruktūros vystymas, gausūs nauji ryšiai su užsienio partneriais. Šie pasiekimai kelią mums naujus uždavinius ir tikime, kad jauna ir veržli Kauno kolegijos bendruomenė toliau sieks tik pačių aukščiausių rezultatų“, – teigė Kauno kolegijos direktorius dr. Mindaugas Misiūnas.

Siekis –  lyderiauti

„Mūsų misija – rengti aukštąjį profesinį išsilavinimą turinčius verslo, teisės, paslaugų ir technologijų, sveikatos priežiūros, švietimo ir socialinio darbo, meno krypčių specialistus“, – pabrėžia Kauno kolegijos vadovas dr. Mindaugas Misiūnas.

Šios aukštosios mokyklos absolventų įgytą kvalifikaciją žymi profesinio bakalauro kvalifikacinis laipsnis.

„Esame tarptautinių ekspertų įvertinta aukštoji mokykla. Šiuo metu veikia spetyni fakultetai, kai kurios studijų programos realizuojamos Druskininkuose, Tauragėje ir Kėdainiuose“, – tęsia kolegijos direktorius. Jis pridūrė, kad Kauno kolegija puoselėja esmines vertybes – toleranciją, atvirumą, objektyvumą. „Demokratiška aplinka, geri santykiai tarp studentų ir dėstytojų, nuolatinis kokybės siekis“, – šios aukštosios mokyklos išskirtines savybes pabrėžia M.Misiūnas.

M. Misiūnas apgailestauja, kad aukštasis mokslas dabar gyvena pakankamai sudėtingu laikotarpiu, kai vyksta švietimo reforma, reikia spręsti studijų organizavimo klausimus ir regionų problemas.

„Studentų skaičius regionuose mažėja, todėl kartais turime tam tikrą rūpestį. Vilčių teikia tai, kad Kauno kolegija akivaizdžiai lyderiauja struktūrinių fondų ir kitų finansavimo šaltinių prasme. Efektyviai naudojame lėšas, renovuodami pastatus, keldami dėstytojų kvalifikaciją, diegdami modernius švietimo metodus“, – pabrėžia įstaigos vadovas. Jo teigimu, šiuo metu jau paskirta per 20 mln. litų kolegijos pastatų renovacijai. Ankstesniame laikotarpyje restauruotas Lietuvos dailės lopšiu laikomas Kauno Justino Vienožinskio menų fakultetas, ypač moderniai sutvarkytas Ekonomikos ir teisės fakultetas Gedimino gatvėje.

Tarptautinės studijos

Kauno kolegijoje studijas kasmet baigia apie 2000 studentų. Daugiau kaip 50 procentų besimokančiųjų sudaro kauniečiai ir netoli Kauno esančių regionų jaunimas.

Pasak šios aukštosios mokyklos vadovo, studijų krypčių populiarumas keičiasi, tačiau visuomet buvo aktualios verslo vadybos, teisės studijos, šiemet studentai noriai rinkosi technologinės krypties studijas, nuolat populiarios medicinos arba sveikatos priežiūros kryptys.

„Nauja mūsų veikla – tarptautinių studijų organizavimas. Kaunas turi tam perspektyvų – šiemet jau pradėjome pirmąsias turizmo ir viešbučių vadybos studijas anglų kalba“, – džiaugėsi M.Misiūnas.

Jis pridūrė, kad kitąmet planuojama pradėti dvi naujas studijų programas užsienio kalba – medicinos ir technologijų krypčių.

Specialus fotografijų albumas

Kauno kolegijos dešimtmečiui skirtas ir dar vienas projektas – visuomenei pristatytas meninių fotografijų albumas „Pasirinkimai“, kuriame publikuojami garsių fotografų – Gintaro Česonio, Artūro Valiaugos, Algimanto Aleksandravičiaus, Romualdo Požerskio, Petro Saulėno ir kitų fotografų darbai.

Fotomenininkai tris mėnesius fiksavo kolegijos studentų, dėstytojų, darbuotojų kasdienybę ir bendruomenės gyvenimą perteikė meno kalba. Įspūdingiausi kadrai pateko į albumą „Pasirinkimai“, kuris išleistas 1000 egzempliorių tiražu. Ateityje ji bus galima įsigyti knygynuose.


Šiame straipsnyje: Kauno kolegijakolegija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių