Kauno kolegija skaičiuoja dešimtmetį

Šiomis dienomis Kauno kolegija mini 10-ies metų jubiliejų. Gausybe renginių ir specialiai šiai progai išleistu fotografijų albumu sukaktį pasitinkanti kolegija – viena didžiausių valstybinių aukštųjų mokyklų, kurioje studijuoja per 8 tūkstančiai studentų.

Siekis –  lyderiauti

„Mūsų misija – rengti aukštąjį profesinį išsilavinimą turinčius verslo, teisės, paslaugų ir technologijų, sveikatos priežiūros, švietimo ir socialinio darbo, meno krypčių specialistus“, - pabrėžia Kauno kolegijos vadovas dr. Mindaugas Misiūnas.

Šios aukštosios mokyklos absolventų įgytą kvalifikaciją žymi profesinio bakalauro kvalifikacinis laipsnis.

„Esame tarptautinių ekspertų įvertinta aukštoji mokykla. Šiuo metu veikia spetyni fakultetai, kai kurios studijų programos realizuojamos Druskininkuose, Tauragėje ir Kėdainiuose“, – tęsia kolegijos direktorius. Jis pridūrė, kad Kauno kolegija puoselėja esmines vertybes – toleranciją, atvirumą, objektyvumą. „Demokratiška aplinka, geri santykiai tarp studentų ir dėstytojų, nuolatinis kokybės siekis“, – šios aukštosios mokyklos išskirtines savybes pabrėžia M.Misiūnas.

M. Misiūnas apgailestauja, kad aukštasis mokslas dabar gyvena pakankamai sudėtingu laikotarpiu, kai vyksta švietimo reforma, reikia spręsti studijų organizavimo klausimus ir regionų problemas.

„Studentų skaičius regionuose mažėja, todėl kartais turime tam tikrą rūpestį. Vilčių teikia tai, kad Kauno kolegija akivaizdžiai lyderiauja struktūrinių fondų ir kitų finansavimo šaltinių prasme. Efektyviai naudojame lėšas, renovuodami pastatus, keldami dėstytojų kvalifikaciją, diegdami modernius švietimo metodus“, – pabrėžia įstaigos vadovas. Jo teigimu, šiuo metu jau paskirta per 20 mln. litų kolegijos pastatų renovacijai. Ankstesniame laikotarpyje restauruotas Lietuvos dailės lopšiu laikomas Kauno Justino Vienožinskio menų fakultetas, ypač moderniai sutvarkytas Ekonomikos ir teisės fakultetas Gedimino gatvėje.

Tarptautinės studijos

Kauno kolegijoje studijas kasmet baigia apie 2 tūkst. studentų. Daugiau kaip 50 procentų besimokančiųjų sudaro kauniečiai ir netoli Kauno esančių regionų jaunimas.

Pasak šios aukštosios mokyklos vadovo, studijų krypčių populiarumas keičiasi, tačiau visuomet buvo aktualios verslo vadybos, teisės studijos, šiemet studentai noriai rinkosi technologinės krypties studijas, nuolat populiarios medicinos arba sveikatos priežiūros kryptys.

„Nauja mūsų veikla – tarptautinių studijų organizavimas. Kaunas turi tam perspektyvų – šiemet jau pradėjome pirmąsias turizmo ir viešbučių vadybos studijas anglų kalba“, – džiaugėsi M.Misiūnas.

Jis pridūrė, kad kitąmet planuojama pradėti dvi naujas studijų programas užsienio kalba – medicinos ir technologijų krypčių.

Bendruomenė jubiliejų šventė aktyviai

Rugsėjo 15–17 dienomis Kauno kolegijos bendruomenė pažymėjo 10 metų institucijos sukaktį.

Trečiadienį Kauno kolegija paskelbė Absolvento diena. Į fakultetus buvo pakviesti absolventai, kurių kelias į karjerą prasidėjo nuo šios aukštosios mokyklos. Ketvirtadienį paminėta Kolegų diena. Šią dieną prisiminti ir pagerbti buvę ir esami Kauno kolegijos darbuotojai.

Rugsėjo 17-ąją Kauno Šv. Arkangelo (Įgulos) bažnyčioje buvo aukojamos mišios, po jų Kauno kolegijos studentai, dėstytojai ir darbuotojai žygiavo šventinėse eitynėse kartu su pučiamųjų orkestru „Ąžuolynas“. Kolegijos jubiliejų pažymėjo šventinis minėjimo posėdis.

Atskirą renginį Kauno kolegijos studentams pristatė Studentų atstovybė – kolegijos studentai buvo pakviesti į „Studentų popietę“. Ekonomikos ir teisės fakulteto antruosiuose rūmuose skambėjo elektroninės muzikos ritmai, koncertavo atlikėjas MC Manifestas, pats studijuojantis Technologijų fakultete. Šventę vainikavo dešimtmečio tortas.

„Dešimt metų prabėgo labai greitai. Tai buvo iššūkių ir pokyčių laikas ne tik institucijai, kaip švietimo sistemos daliai, bet ir visai Kauno kolegijos bendruomenei. Dešimtmetį ženklino puikūs akademiniai pasiekimai, infrastruktūros vystymas, gausėjo ryšių su užsienio partneriais“, – svarbiausius Kauno kolegijos veiklos pasikeitimus apibendrina įstaigos direktorius M.Misiūnas.

Specialus fotografijų albumas

Kauno kolegijos dešimtmečiui skirtas ir dar vienas projektas – visuomenei pristatytas meninių fotografijų albumas „Pasirinkimai“, kuriame publikuojami garsių fotografų – Gintaro Česonio, Artūro Valiaugos, Algimanto Aleksandravičiaus, Romualdo Požerskio ir kitų fotografų darbai.

Fotomenininkai tris mėnesius fiksavo kolegijos studentų, dėstytojų, darbuotojų kasdienybę ir bendruomenės gyvenimą perteikė meno kalba.

Fotografijų albumas išleistas 1000 egzempliorių tiražu. Ateityje jį bus galima įsigyti knygynuose.

„Fotografavome patį studijų procesą, paskaitas, renginius, diplominių darbų gynimus ir pan.“, - pasakojo vienas iš albumo autorių, žinomas fotografas Algimantas Aleksandravičius, su fotoaparatu vaikščiojęs Justino Vienožinskio menų fakultete.

„Stebėjau studentus paskaitose, egzaminuojamus studentus, fotografavau portretus, veiksmą koridoriuose, kitas patalpas. Pabuvus netrumpą laiką, nustebino, kad kolegija veikia kaip atskira valstybė, kuri turi viską: bendruomenė čia gali gaminti maistą, megzti, tapyti“, – įspūdžiais dalijosi žymus fotografas.


Šiame straipsnyje: Kauno kolegijakolegija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių