IT ekspertų klubo dalyvių praktika įvyko

Vakarų Lietuvos verslo kolegijos konferencijų salėje įvyko praktikumas, kuriam vadovavo bendrovės „Microsoft“ Lietuva  technologijų ekspertas Šarūnas Končius. Visi susirinkusieji galėjo praktiškai prisiliesti prie Microsoft Lync, Sharepoint ir Outlook 2010 naujovių ir kasdieninį darbą palengvinančių sprendimų.

Š.Končiaus praktikos arsenalą sudarė atsivežtas serveris su keturiomis virtualiomis mašinomis, apie dešimt nešiojamų kompiuterių, IP telefonai bei RoundTable kamera, skirta konferencijoms. Šio susitikimo metu dalyviai praktikavosi bendraudami tarpusavyje kuriamose konferencijose, mokinosi el. laiškų grupavimo subtilybių, stengėsi pažinti kuo įvairesnes tarpusavio komunikavimo priemones apjungiant IP telefoniją, žinučių tarnybas ir pan.

Be abejo, norint apjungti visas šias technologijas, būtina sąlyga - Windows 7 jūsų kompiuteryje. Apžvelgiant Microsoft Lync galimybes galime teigti, kad tai tikras bendras ryšių klientas, turintis pranešimų, susitikimų ir balso funkcijas. Renginio metu buvo bandoma apjungti į vieną bendrą konferenciją dirbančius kompiuteriais ir turinčius tik IP telefoną, dalintis dokumentais realiu laiku, įtraukti už įmonės ribų esančius dalyvius, bendrauti balsu įmonės viduje ir už jos ribų realiais telefono numeriais. Praktikantai, gavę tik telefono aparatą suderinamą su Lync paslaugomis, galėjo ne tik dalyvauti pokalbiuose, pasitikrinti balso paštą, tačiau ir išklausyti Microsoft Exchange tarnybinėje stotyje jiems adresuotus laiškus, tiesa, tik anglų kalba. Viena iš Lync 2010 unikalių galimybių yra „Microsoft SharePoint“ pagrįsta įgūdžių ieškos funkcija, padedanti rasti reikalingus specialistus. Naudodami įgūdžių iešką, galite įvesti raktažodį, apibūdinantį įgūdžius, patirtį ir grupės informaciją, kad gautumėte organizacijos specialistų, turinčių ieškomus įgūdžius, sąrašą. Radę tinkamus įgūdžius turinčius specialistus, galite tiesiogiai susisiekti su jais naudodami „Lync 2010“. Dėl serverių ryšio funkcijos galite naudoti buvimo duomenis ir IM (ang. Instant messaging) su kitais „Microsoft Lync Server“ vartotojais, nepriklausančiais jūsų įmonės tinklui. Viešasis IM ryšys leidžia susisiekti su keliais viešaisiais IM tinklais, įskaitant MSN, „Windows Live“, „Yahoo!“ ir AOL.

Š.Končius ypatingai nuosekliai demonstravo kaip lengvai ir paprastai sukonfiguruoti ir išsiųsti pakvietimus visiems būsimos konferencijos dalyviams, kontroliuoti konferenciją su galimybę perduoti jos valdymą kitiems. Papildant visapusišką bendravimą Microsoft technologijų ekspertas taip pat pademonstravo ir Sharepoint integracijos galimybes. Praktikos dalyviai galėjo išbandyti darbų organizavimo ir kontrolės įrankius (angl. workflow).

Viena iš ypatingai patogių šio trejetuko („Microsoft Outlook“, „SharePoint“, „Office“) funkcijų yra galimybė pagal numatytuosius parametrus matyti buvimo informaciją – kas pasiekiamas, atsitraukęs, užsiėmęs ar neprisijungęs. Išsiskirianti buvimo piktograma pateikia spartųjį meniu, kurį naudodami galite pradėti pokalbį taikomojoje programoje. „Lync Server 2010“ teikia paprastas ryšio funkcijas ir leidžia vienu spustelėjimu bendrauti iš įprastai naudojamų taikomųjų programų. Tai galima būtų pavadinti šiuo metu "ant bangos" esančių socialinių tinklų, tokių kaip Facebook, Twitter ir pan., koncepcijos įgyvendinimu Microsoft terpėje.

Paminėtos bendravimo ir darbo priemonės tai tik maža dalis to, ką praktikantai išbandė savo kailiu. Tarp testuojamų technologijų buvo ir „Office Web Apps“, tai internete esančios „Word“, „Excel“, „PowerPoint“ ir „OneNote“ pagalbinės priemonės, kurios leidžia peržiūrėti ir atlikti nežymius keitimus dokumentuose naudojant naršyklę. Taip pat buvo išbandyta „SharePoint Workspace 2010“, „Excel 2010“ skirta priemonė „PowerPivot“ galinti padėti suskaičiuoti didelius duomenų rinkinius, gautus iš kelių šaltinių.

Pagrindinis praktikumo leitmotyvas, į ką Microsoft šiuo metu fokusuoja klientų produktyvumo didinimą, buvo trijų atskirų elementų - kompiuterio, telefono ir naršyklės  apjungimas.

IT ekspertų klubo nariai džiaugiasi galėdami suvienyti IT srityje dirbančius asmenis „gyvam“ bendravimui ir praėjęs renginys buvo vienas iš pavyzdžių, kai vienoje vietoje susėdę žmonės galėjo aktyviai bendrauti ir praktiškai išbandyti įvairias naujoves ir aptarti galimus panaudojimo variantus darbo praktikoje.


Šiame straipsnyje: IT ekspertų klubas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių