„Google“ atidarė elektroninį knygyną, mesiantį iššūkį „Kindle“

Interneto milžinė "Google" pirmadienį atidarė virtualią elektroninių knygų parduotuvę, žengdama į klestinčią tinką, kurioje ilgą laiką dominavo bendrovės "Amazon" sukurta elektroninių knygų skaityklė "Kindle".

Interneto knygynas "Google eBookstore", kuris pirmiausiai buvo pristatytas Jungtinėse Valstijose, taps vartais į Kalifornijos mieste Mautin Vju įsikūrusios kompanijos sukurtą milžinišką skaitmeninių knygų biblioteką books.google.com.

"Manome, jog ji bus didžiausia pasaulyje elektroninių knygų biblioteka, - sakė "Google" atstovė Jeannie Hornung (Dženi Hornung). - Įskaitant nemokamas knygas, jų bus daugiau nei trys milijonai".

Knygyne "eBookstore", kuris, pasak "Google", ateinančiais metais pradės veikti visame pasaulyje, bus galima įsigyti šimtus tūkstančių elektroninių knygų, tarp jų išleistų garsiose tarptautinėse leidyklose "Macmillan", "Random House" ir "Simon & Schuster".

"Google" elektroninės knygos bus laikomos interneto "debesyje", tad jas bus galima skaityti bet kuriuo prie žiniatinklio prijungtu kompiuteriu. Jos bus prieinamos ir kitais įrenginiais, tokiais kaip kompanijos "Apple" sukurtas išmanusis telefonas "iPhone", planšetinis kompiuteris "iPad" arba muzikos bei vaizdo įrašų grotuvas "iPod Touch" su įdiegtomis specialiomis nemokamomis programomis, taip pat kitais išmaniaisiais telefonais su "Google" operacine sistema "Android".

Knygyne "eBookstore" įsigytos knygos galės būti skaitomos įvairiomis skaityklėmis, tokiomis kaip "Sony Reader" arba kompanijos "Barnes & Noble" gaminama "Nook", tačiau jos nebus suderinamos su populiaria skaitykle "Kindle", kurią siūlo "Amazon".

"Google" mano, jog daugumai žmonių bus parankiausia prisijungti prie jų sistemos internetu bet kuriais tam tinkamais prietaisais - panašiai kaip tikrinamas elektroninis paštas "Google" sukurtoje internetinėje sistemoje "Gmail".

"Galėsite laikyti knygas bibliotekos "debesyje" ir prieiti prie jų iš bet kur internetu, naudodamiesi savo "Google" abonentu", - sakė J.Hornung.

"Tikiu, kad po kelių metų pirksime elektronines knygas bet kuriame knygyne, laikysime jas virtualiose lentynose ir skaitysime bet kuriuo prietaisu", - sakė "Google Books" direktorius inžinierius Jamesas Crawfordas (Džeimsas Krofordas). - Ši akimirka yra tos vizijos pradžia".

"eBookstore" bus pardavinėjamos įvairiausi leidiniai: tiek patys naujausi, tarp jų įtraukti į dienraščio "The New York Times" populiariausių knygų sąrašus, tiek techninės tematikos knygos, kurių paveikslėliai bus pateikiami padidintos raiškos virtualiuose puslapiuose.

"Google eBookstore" kainos bus "konkurencingos", o dalis leidinių, šiuo metu saugomų šios kompanijos virtualioje bibliotekoje, bus prieinami nemokamai, nurodė J.Hornung.

"Google" bendradarbiauja su maždaug 4 tūkst. leidėjų, o dalis už parduotas knygas gaunamo pelno bus jiems skiriama pagal individualiai suderintas sutartis.

Nuo projekto "Google Books" pradžios 2004 metais įskaitmeninta jau per 15 mln. knygų, išleistų daugiau nei šimte šalių ir per 400 kalbų.

"Google" tebelaukia JAV federalinio teismo nutarties dėl teisinio susitarimo su Amerikos autoriais ir leidėjais, kuris atvertų kelią "Google Books" projektui, kuris yra atskirtas nuo "eBookstore".

Numatoma, kad Jungtinėse Valstijose šiemet bus parduota elektroninių knygų už 966 mln. dolerių, o pernai jų buvo nupirkta už 301 mln. dolerių. Rinkodaros tyrimų firma "Forrester" prognozuoja, kad iki 2015 metų šis rodiklis išaugs iki 2,81 mlrd. dolerių.

Praeitų metų pabaigoje Jungtinėse Valstijose buvo apie 3,7 mln. specialių elektroninių knygų skaityklių naudotojų. Numatoma, kad iki šių metų pabaigos jų skaičius tikriausiai padidės iki 10,3 milijono, 2015 metais - pasieks 29,4 milijono.

"Forrester" atlikta elektroninių knygų skaitytojų apklausa rodo, kad 35 proc. respondentų jas skaito nešiojamaisiais kompiuteriais, 32 proc. naudoja "Amazon Kindle", 15 proc. - "Apple iPhone", 12 proc. - "Sony" skaityklę, o 10 proc. - "netbook" klasės kompiuterius.

9 proc. apklausos dalyvių sakė naudojantys "Barnes and Noble" skaityklę "Nook"; maždaug tiek pat yra "Apple iPad" vartotojai; 8 proc. nurodė naudojantys kitokias skaitykles, o 6 proc. - kitus išmaniuosius telefonus, išskyrus "iPhone".


Šiame straipsnyje: googleGoogle knygynas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių