Ekologija: penki „žalio“ gyvenimo ingredientai

Galvojate, kad jau laikas savo gyvenimui suteikti šiek tiek daugiau „žalumo“, tačiau nežinoti nuo ko pradėti? Tai visai nesunku. „Žaliam“ gyvenimui yra penki reikalavimai, o kad šie skambėtų gražiau, planetsave.com pavadino juos ingredientais.

Ar įmanoma gyventi žaliai, be šių ingredientų? Galbūt ir įmanoma, bet nori nenori prie jų vistiek prieisite. Tai panašu į picos darymą: jai paruošti reikia tam tikrų būtinų ingredientų – tešlos, pomidorų padažo, sūrio. Kažką panašaus į picą galima pagaminti ir be jų, bet ar tai bus pica?

Didysis trejetas

Pirmi trys ingredientai susiję su jūsų kasdienybe. Kiekvieną dieną daromi veiksmai turi didesnę įtaką aplinkai. Anglies dvideginio į atmosferą daugiausia išskiria trys sritys: transportas, elektros energijos gamyba ir maisto pramonė.

Taigi:

1. Elektros energija. Pradėkite taupyti elektros energiją: nusipirkite energiją taupančias lemputes, kai ateis laikas keisti buitinę techniką, pirkite tik A+ klasės gaminius, išjunkite iš elektros lizdo elektros prietaisus kai jų nenaudojate. Jei tik įmanoma įsigykite saulės baterijas ar kolektorius, taip dalį savo elektros poreikių patenkinsite nekenkdami planetai. Jei gyvenate ne mieste, pagalvokite ir apie mažo galingumo vėjo turbinas.

2. Transportas. Kuo mažiau važinėkite automobiliu. Rinkitės viešąjį transportą, dviratį, vaikščiokite pėsčiomis, važiuodami į darbą paimkite kartu kolegas arba junkitės prie jų. Kai planuosite įsigyti naują automobilį pasidomėkite ir jo skleidžiama tarša ir pasvarstykite ar jums reikalingas galingas variklis. Nepamirškite ir ekologinio vairavimo pagrindų!

3. Maistas. Beabejo, nieko nebūtų žalesnio, jei taptumėte veganu ar vegetaru, tačiau jei toks sprendimas atrodo per daug radikalus galite imtis mažesnių žingsnelių. Pirkite tik vietinių gamintojų maisto produktus, rinkitės ekologiškus arba organinius produktus, maisto pirkimą planuokite ir pirkite dideliais kiekiais iškarto.

Svarbiausias dvejetas

Didysis trejetas svarbus, bet yra ir dar du dalykai kurių reiktų imtis. Nepamirškite, „žmogus – ne sala“, kitaip sakant, mūsų gyvenimai įtakoja kitų gyvenimus ir aplinką, todėl kaip elgiamės, taip veikiame ir viską aplinkui. Pasaulį valdo žmonės, o ne valdžios. Einant balsuoti yra būtina žinoti už ką balsuosime ir kodėl, nes kitaip valdžia atsidurs nežinia kieno rankose ir klausime savęs „kas jie tokie“? Lygiai taip pat su aplinka ekologija: privalome imtis konkrečių veiksmų, kad ją tvarkytume patys, o ne patikėtume tai daryti „kažkam“.

4. Švietimas. Domėkitės ekologija ir aplinkosaugos problemomis ir jų sprendimo būdais. Pasakokite apie tai savo artimiesiems ir draugams. Negalite savęs laikyti „žaliu“, jei viską darote tik sau pačiam.

5. Imkitės veiksmų! Prisijunkite prie gamtosaugos organizacijų, arba įsteikite savo. Jūsiškei gali priklausyti tik kaimynai ar draugai – nebūtina ją paversti tarptautine ar nacionaline. Padėkite tiems, kas yra valdžioje, suprasti aplinkosaugos problemas ir kodėl svarbu į jas atkreipti dėmesį. Jeigu reikia – dalyvaukite protestuose. Jei esate pasyvesni nebūtina visko organizuoti pačiam – yra daug aktyvių organizacijų ir žmonių, kurie viską padaro, jiems tik trūksta jūsų dalyvavimo. Mažiausiai ką galite padaryti, bent jau rūpintis savo kiemu ir laiptine.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių