Didysis Brolis tave stebi per „Facebook“!

Jungtinių valstijų satyros laikraštis „Onion“ neseniai garsiai paskelbė, jog „Facebook“ – tai CŽV projektas. Kažką tai nustebino? „Mes šokiruoti rezultatais, – JAV Kongresui pareiškė išgalvotas Centrinės Žvalgybos Valdybos galva. – Žmonės savanoriškai paskelbia visų savo draugų sąrašus, visa tai pateikta pagal abėcėlę, kartu kas minutę pasakoja apie savo statusus, kuo jie užsiima. Mūsų svajonės išsipildė!“

Kaip žinia, kiekviename juokelyje yra dalis tiesos. Socialiniame tinkle Facebook„ užregistruota beveik vienas milijardas žmonių ir daugelis iš jų vos ne kiekvieną dieną dalinasi savo jausmais ir mintimis nežinia su kuo. Tas pats vyksta ir tinkle “Twitter„. Savo ruožtu, “Foursquare" vartotojai su draugais ir pažįstamais dalinasi savo geolokaciniais duomenimis. Prie visos šitos „bibliotekos“ belieka pridėti ir mėgėjus rašyti komentarus visuose iš eilės Interneto puslapiuose… Galų gale JAV vyriausybinės institucijos, panašu, nusprendė visa tai išnaudoti saviems tikslams.

Tiesa, valstybė nebus pirmoji, kuri pasinaudos šiuo „pasaulio turgumi“. Marketingo kompanijos jau atlieka socialinių tinklų monitoringą, siekdamos įvertinti įvairius vartotojų reakcijos aspektus. Online plepalų pagrindu jau senokai atliekama analizė bei teikiamos išvados, kas, pavyzdžiui, laimės rinkimuose. Tuos pačius metodus FTB ir kitos institucijos ketina panaudoti tyrimuose, kuriais siekiama išsiaiškinti, kaip užsienio šalys vertina JAV. Galbūt tai leis įkišti dar daugiau pagalių į teroristų ratus.

JAV Valstybės departamentas jau pareiškė apie ketinimus įsigyti programinės įrangos, kuri analizuotų forumus ir kitus pokalbių resursus, o taip pat leistų išsiaiškinti asmenis, kurie daro didžiausią įtaką pasaulinio lygio socialiniams tinklams. Valstybės tarnautojai ketina stebėti pokalbius, kurie vyksta septyniomis pasaulio kalbomis, įskaitant arabų ir kinų. Kiekviena programa, kuri dalyvaus konkurse, turės „iškęsti“ maždaug pusmečio bandymus – jos studijuos interneto bendruomenės reakciją į tam tikrus įvykius (pvz., JAV ambasadoriaus kurioje nors šalyje pranešimą).

JAV kariškiai, beje, jau senokai kalba apie tokius planus. Dar 2007 m. kompanija „Lockheed Martin“ laimėjo maždaug 27 mln. JAV dolerių vertės kontraktą, kuris numatė sistemos WISDOM (Web Information Spread Data Operations Module) sukūrimą. Pastaroji studijuoja komentarus naujienų forumuose, tinklaraščiuose ir socialiniuose tinkluose. JAV kariškiai šią sistemą jau naudoja Centrinėje ir Pietų Amerikoje, o taip pat Ramiojo vandenyno regione. Be to, visai neseniai buvo išskirta maždaug 9 mln. JAV dolerių esamos programinės įrangos modernizavimui.

FTB taip pat veda derybas su analogiškų sistemų kūrėjais, tuo tarpu Nacionalinio saugumo ministerija tokia sistema jau naudojasi. Tačiau daugelis žmogaus teisių gynėjų atvirai kalba, jog prisidengdama kovos su terorizmu lozungu, JAV (ir ne tik) Vyriausybė panašiais projektais bando nutildyti kitaminčius.NAUJAUSI KOMENTARAI

tai ir bus

 tai ir bus portretas
tai, ka rode JAV nepriklausomu zurnalistu sukurtuose dokumentiniuose filmuose,kuriuose kalbama apie tai ,akd pasaulio elitas kuria tokias programas,kuriomis galetu sekti viso pasaulio zmones,tureti ju saskaitu kodus ir jiems nepaklusus ,butu auklejami, blokuojant zmoniu saskaitas,o zmoniu skaiciu reguliuoti sumane mirties vakcinomis ir skiepais,bei nuodijant vandeni ,maista, kulturas,tai galvokit mielieji,ar mums labai jau reikalingi tie oligarchai, nato,czv ,vsd ,ar verta jiems leisti isigaleti musuose???

to 1

to 1 portretas
pritariu

E.

E. portretas
Nesusireikšminkime. Kam mes, statistiniai vienetai, rūpime? Taip ir iki persekiojimo manijos ar špionomanijos netoli. O populiacijų valdymas ir kiti kliedesiai- tai sąmokslo teorijų kūrėjų sapnai. Na kam kažkokiam tariamam elitui reguliuoti populiacijas, jei paprasčiau būtų nusipirkus salą ar dar kokį geografinį vienetą karaliauti sau į sveikatą, nepastebint Afrikos ir Azijos dvikojų termitų?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių