Didėja dėmesys vaikų saugumui internete

Antradienį valstybės institucijų, verslo ir pramogų pasaulio atstovai seminare "Vaikų saugumas internete" aptarė jaunimo apsaugos nuo tinkle tykančių pavojų temas.

Švietimo ir mokslo ministerijos, Ryšių reguliavimo tarnybos atstovai kartu su verslo bendrovėmis diskutavo apie dažniausiai virtualioje erdvėje pasitaikančius vaiko teisių pažeidimus ir sprendimus, galinčius užtikrinti saugų jauniausių interneto vartotojų darbą pasauliniame kompiuterių tinkle.

Trečius metus iš eilės informacinių technologijų bendrovės "Microsoft Lietuva", Švietimo ir mokslo ministerijos ir Ryšių reguliavimo tarnybos inicijuojamas renginys sulaukia augančio susidomėjimo ir dalyvių bei svečių rato. Šiemet seminare pranešimus skaitė ir patirtimi dalinosi populiarios grupės "SKAMP" atlikėjai, valdžios, verslo ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.

"Net trečdalis vaikų Lietuvoje internetu pradeda naudotis jau būdami 7-10 metų amžiaus. Tai labai pažeidžiama interneto naudotojų grupė, kuriai apsaugoti būtinas visapusis ne tik tėvų, bet ir atsakingų už jauno piliečio ugdymą institucijų rūpestis. Džiugu, kad šiais metais prie mūsų prisijungė dar daugiau institucijų, kurios gali pasidalinti žiniomis ir patirtimi, patarti, kokių priemonių reikėtų imtis, kad mūsų vaikai internete būtų saugūs", - teigia Arvydas Puodžiukas, LR Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius.

Informacinių technologijų bendrovės "Microsoft Lietuva" generalinio direktoriaus Mindaugo Glodo teigimu, tik vieningai koordinuojamos pastangos gali parengti jaunąją kartą saugiam darbui internete. Seminare dalyvavo bei informacinių technologijų verslo galimybes skatinant jaunimo švietimą pristatė ir "Microsoft" valdybos pirmininkas Europoje Jan Muehlfeit.

"Mes mokome vaikus saugiai elgtis gatvėje ir namuose. Lygiai taip pat privalome šias jaunas asmenybes išmokyti saugiai nardyti ir internetu pasiekiamos informacijos kloduose. Be to, kad gali susirasti draugų, pasiruošti pamokoms, mokytis kalbos ar žaisti internete, vaikas turi žinoti, kad gali būti užgautas ar apvogtas. Mūsų, kaip informacinių technologijų bendrovės užduotis - aprūpinti reikalingomis saugiomis priemonėmis, o kaip atsakingos bendrovės įsipareigojimas - suteikti vaikams reikiamų žinių ir išmokyti jomis naudotis", - vaikų saugumo internete svarbą pabrėžia M. Glodas.

"Vienintelis tikras tavo draugas internete esi pats. Mes visi, o ypač vaikai, internete turėtume elgtis protingai ir atsakingai. Suprasdami jaunimo švietimo ir informacinių technologijų svarbą nutarėme dalyvauti kompanijos "Microsoft" "Vaikų saugumas internete" kampanijoje", - sako Erica Quinn Jennings, grupės SKAMP vokalistė.

Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, žalingo turinio informacijos internete daugėja, o vaikai pradeda naudotis internetu būdami vis jaunesnio amžiaus.

"Nuolat daugėja namų ūkių, turinčių kompiuterius, auga ir interneto vartotojų skaičius, vadinasi, daugėja galimybių vaikams susidurti su internete pasitaikančia žalingo turinio informacija. Dėl šios priežasties tėvams labai svarbu laiku pradėti vaikų internetinį auklėjimą, pastebėti internete tykančias grėsmes, rasti būdus, kaip nuo jų galime apsaugoti savo vaikus. Tikimės, tad tokios diskusijos paskatins atkreipti dėmesį į šią problemą ir ją spręsti laiku", - sako Rytis Rainys, LR Ryšių reguliavimo tarnybos Tinklų ir informacijos saugumo skyriaus vedėjas.

Daugiau nei 40 pasaulio šalių, tarp jų - ir Lietuvoje, kasmet vasario mėnesį minima Saugaus interneto diena. Ja siekiama atkreipti dėmesį į pasauliniame kompiuterių tinkle publikuojamą žalingą informaciją, jos poveikį vaikams.


Šiame straipsnyje: vaikaiinternetas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių