A.Žarskus pasakojo apie vaikų sąmonę

J.Naujalio memorialinis muziejus (Raudondvaryje) ir jo lankytojai sulaukė svečio - lektoriaus Aleksandro Žarskaus, kuris skaitė paskaitą apie vaikus, jų sąmonę ir jos vystimąsi. A.Žarskus ypatingą dėmesį atkreipė į paties gimimo (kaip proceso) svarbą. Jis pateikė kelis kultūrų skirtumus.

Afrikos kontinento sąlygomis pagimdžiusi motina nuo pat pirmos sekundės būna su kūdikiu - dar nenukirpus virkštelės, jis prisiglaudžia prie mamos, girdi pažįstamą balsą, širdies dūžius. Europoje vos gimus kūdikiui, jis paimamas iš mamos, sveriamas, migdomas atskirai. Afrikoje vaikas šypsosi, reaguoja į aplinką jau antrą savo gyvenimo dieną, o Europoje - tik ketvirtą arba penktą.

Buvo atkreiptas dėmesys ir į vaiko mokymosi mokykloje pradžią. Paminėta, kad Danijoje vaikas į mokyklą leidžiamas nuo 8 metų, tuo tarpu Lietuvoje - nuo 7 metų. Etnologas A.Žarskus ironiškai paklausė, ar mes tikrai taip skubame į 2 metrų duobę po žeme?

Po paskaitos pasipylė klausytojų klausimai apie indigo kūdikius, bausmes vaikams, televizijos įtaką jų pasąmonei ir vaizduotei.

„Vos tik atsiradus televizijai, vaikų buvo paklausta, per ką - radiją ar televizorių - įdomiau klausytis pasakos? Vienas vaikas atsakęs, jog įdomiau klausyti per radiją, nes pasakojamą vaizdą, spalvas galima įsivaizduoti pačiam. Todėl pasakų pasaulis klausant yra daug spalvingesnis nei žiūrint", - teigė A.Žarskus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių