Atsargiai: ką internetas žino apie jus?

Ar kada nors bandėte savo vardo ir pavardės ieškoti interneto paieškos sistemose? Paieškokite. Užtikriname – rasite įdomių dalykų. Daugelis nė nesuvokia, kiek daug internetas žino apie juos ir kaip stipriai tai paveikia jų ateitį bei perspektyvas. Įsivaizduokite, kad tokį patį vardą ir pavardę turintis asmuo kaip jūs turėjo nemalonumų su teisėsauga ir bent kartą apie jį buvo parašyta internete. Dabar pagalvokite, kaip turėtų pasikeisti darbdavio mina, kai jums bandant įsidarbinti įmonėje, šis sugalvos jūsų pavardės paieškoti internete. Pasirodo, kad jūsų profesinę ateitį gali paveikti net ir kiti žmonės, su kuriais turite tokių retų sutapimų.

Ką internetas žino apie jus?

Kad atsakytumėte į šį klausimą, pirmiausia įveskite savo pavardę į „Google“. Nepasiribokite vien rezultatais iš pirmojo puslapio, nukeliaukite bent iki penktojo ir pažiūrėkite, kas randama apie jus, nes kartais rezultatas iš penktojo puslapio vos per dieną gali pakilti ir iki pirmojo, tad geriau šiek tiek apsidrausti.

Taip pat neapsiribokite vien „Google“. „Bing“ ar kurioje kitoje paieškos sistemoje rezultatai ir suindeksuoti puslapiai gali gerokai skirtis. Juk nesinorėtų pro akis praleisti informacijos, kuri gali jus sukompromituoti.
Radau neigiamos informacijos. Kaip man ją pakeisti?

Visame pasaulyje internetu naudojasi apie pustrečio milijardo žmonių, Lietuvoje tokių naudotojų kiek mažiau nei milijonas, tad labai tikėtina, kad kur nors žemėje yra ir bent vienas jūsų bendravardis. O kaip jau minėjome kriminaliniame pavyzdyje, toks bendravardis gali daryti neigiamą įtaką jūsų reputacijai. Tad ką daryti, jei aptikote paieškos rezultatų, kurie jums nepatinka? Yra du būdai: arba galite bandyti juos pakeisti teigiamais atsiliepimais apie save, arba bandykite juos pašalinti.

Norėdami neigiamus atsiliepimus apie jūsų bendrapavardį paieškos sistemose nustumti kuo giliau, savo pavardę turėsite minėti kuo daugiau aukštai reitinguojamų tinklalapių. Užsiregistruokite tokiuose tinklalapiuose kaip „Facebook“, „Twitter“, „LinkedIn“ ir daugumoje kitų socialinių portalų. Šie puslapiai dažniausiai paieškos sistemose reitinguojami pirmose vietose, tad neigiami rezultatai greičiausiai bus nustumti į apačią ar net į gilesnį puslapį.

Pašalinti neigiamos įtakos turinčius rezultatus iš interneto gerokai sunkiau, o kartais net visai neįmanoma. Galite bandyti susisiekti su tinklalapių, kuriuose randate neigiamos informacijos, savininkais ir bandyti susitarti, kad ji būtų pašalinta, tačiau net ir tokiu atveju administratorius neprivalės to daryti, jei faktai apie jūsų bendrapavardį nebus iš piršto laužti. Kraštutiniu atveju galima rašyti pačiam „Google“, kad iš paieškos sistemos būtų pašalinta jums netinkanti informacija.

Kodėl internetas žino tiek daug apie mane?

Jau vien jūsų naršyklė gali papasakoti daugiau apie jus nei norėtumėte. Joje kaupiami visi naršymo įpročiai. Tą patį daro ir tokie interneto gigantai kaip „Google“ ar „Facebook“, apie kiekvieną savo naudotoją jie turi sukaupę tonas informacijos. Jie žino, kur būdami jūs prisijungiate prie jų tinklalapių, ko ieškote, su kuo bendraujate ir kuo domitės. Nors viešos informacijos pateikiama vos maža dalelytė, tačiau šių kompanijų serveriuose guli visa jūsų gyvenimo istorija.

Bent nedidelę dalį informacijos apie jus, kurią saugo „Google“, galite pamatyti pasinaudoję „Google Dashboard“ bei „Activity Report“ įrankiais. Pirmasis sukonspektuos visą informaciją, kurią apie jus ras įvairiausiuose „Google“ tarnybose, o antrasis parodys paskutinio laikotarpio jūsų veiksmus „Google“ servisuose.

Kaip sustabdyti duomenų kaupimą?

Tai padaryti gali būti gana sunku. Žinoma, visada galima bandyti iki kraštutinumų susireguliuoti privatumo nustatymus įvairiuose tinklalapiuose, tačiau tai padaryti paprasčiau galima pasinaudojus „PrivacyFix“ naršyklės plėtiniu. Pasinaudodami juo galėsite matyti, kokio viešumo lygio yra jūsų profiliai skirtinguose tinklalapiuose, taip pat galėsite tą lygį koreguoti.

Kaip ateityje apsisaugoti, kad informacija apie mane neatsidurtų internete?

Nebesinaudokite internetu. Tai vienintelė išeitis, jei norite jaustis visiškai saugus. Tačiau jei tiesiog norite, kad internete nebūtų publikuojama neigiama informacija, pats jos neplatinkite. Prieš ką nors publikuodami socialiniuose tinkluose gerai pagalvokite, ar ji neturės neigiamos įtakos – tai geriausia apsauga.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių