Anglijoje mirė paskutinė iš „Titaniko" išsigelbėjusi keleivė

Millvina Dean, kuri buvo paskutinė gyva 1912 metais nuskendusio transatlantinio lainerio „Titanic" katastrofos liudininkė, sekmadienį sulaukusi 97 metų mirė Anglijoje, pranešė draugija „British Titanic Society".

Elizabeth Gladys Dean, kurią draugai vadino Millvina, buvo tik devynių savaičių, kai į savo pirmąjį reisą išplaukęs laineris 1912 metų balandžio 14 dienos vakarą atsitrenkė į ledkalnį Atlanto vandenyne ir nuskendo. Per šią katastrofą žuvo apie 1 500 žmonių.

Suvystyta mergaitė išgyveno, kai buvo perkelta į gelbėjimosi valtį. Jos motina Georgette Eva (Džoržet Eva) ir brolis Bertramas taip pat išsigelbėjo, tačiau mergaitės tėvas Bertramas Frankas žuvo.

„Turime su dideliu apgailestavimu pranešti apie ponios Millvinos Dean mirtį 2009 metų gegužės 31 dieną", - sakoma sekmadienį "British Titanic Society" paskelbtame trumpame pranešime. E.G.Dean buvo šios draugijos garbės pirmininkė.

Tinklalapyje „Encyclopedia Titanica" nurodoma, kad moteris mirė po neilgai trukusios ligos.

Pasak Didžiosios Britanijos žiniasklaidos, E.G.Dean mirė slaugos namuose, esančiuose netoli Ašhersto miesto pietinėje Anglijos grafystėje Hampšyre, tačiau šios įstaigos darbuotojai komentuoti atsisakė.

E.G.Dean šeima į „Titaniką" įlipo Sautamptone, nusprendusi ieškoti laimės Kanzase, kur mergaitės tėvas tikėjosi atidaryti tabako krautuvėlę.

1912 metų birželio 12 dieną gimusi mergaitė buvo jauniausia keleivė „Titanike", kuris tuo metu buvo prabangiausias, moderniausias ir didžiausias keleivinis laineris pasaulyje.

Balandžio 14 dieną 23 val. 40 min. „Titanikas" atsitrenkė į ledkalnį, o vos po 2 val. 40 min. šis nepaskandinamu laikytas laivas nugrimzdo į jūros gelmes.

Išgelbėta E.G.Dean buvo grąžinta į Sautamptoną kartu su jos šeima. Kad buvo šio nelemto reiso keleivė, mergaitė sužinojo tik sulaukusi aštuonerių, kai jos motina ketino antrąkart ištekėti.

Jungtinėse Valstijose įsikūrusios draugijos „Titanic International Society" primininkas Charlesas Haasas (Čarlsas Hasas) su liūdesiu pranešė apie "paskutiniosios gyvosios grandies su „Titaniku" ir „brangios draugės" netektį.

„Ji niekada netroško šlovės, tačiau džiaugėsi jos teikiama galimybe susitikti su žmonėmis ir keliauti po pasaulį", - sakoma iš Naujojo Džersio naujienų agentūrai AFP atsiųstame Ch.Haaso elektroniniame laiške.

"Jos istorija mus įkvepia - tai vilties po nelaimės istorija, mokanti, jog visavertis ir praturtinantis gyvenimas taip pat galimas po asmeninės tragedijos ir netekties. Mes jos labai ilgėsimės, tačiau niekada neužmiršime jos ir kitų 2 200 (žmonių), buvusių "Titanike".

Pasak „Encyclopedia Titanica", E.G.Dean nebuvo ištekėjusi. Per Antrąjį pasaulinį karą ji dirbo kartografe vienoje vyriausybinėje įstaigoje, o vėliau - vienoje inžinerijos kompanijoje Sautamptone.

Moteris pasakojo žurnalistams, jog netikėtai išgarsėjo tik 1985 metais, kai buvo rastas nuskendęs laineris.

2000 metais televizijai BBC duotame interviu ji sakė, jog žmonių rodomas dėmesys jai netrukdo: „Aš nuo jo nepavargstu - tikrai ne."

Tačiau E.G.Dean pripažino, jog ją stebina žmonių žavėjimasis.

„Manau, jie kartais į mane žvelgia, tarsi būčiau „Titanikas", - sakė ji.

1997 metais E.G.Dean buvo pakviesta užbaigti nelemtą savo šeimos kelionę į Jungtines Valstijas laineriu „Queen Elisabeth 2", o ji priėmė šį pasiūlymą.

Tačiau moteris nesutiko dalyvauti tais pačiais metais surengtoje milžiniško populiarumo sulaukusio filmo „Titanikas" (Titanic) premjeroje, sakydama, jog ją tai pernelyg prislėgtų.

E.G.Dean persikėlė gyventi į privačius slaugos namus Hampšyre, kai prieš trejus metus susilaužė klubą. Pristigusi pinigų sąskaitoms apmokėti, ji buvo priversta parduoti kai kurias iš savo relikvijų.

2008 metų spalį Millvina pardavė keletą daiktų aukcione už 31 150 svarų (apie 136,7 tūkst. litų), tarp jų 100 metų senumo lagaminą su drabužiais, kuriuos išgelbėtiems šeimos nariams padovanojo Niujorko žmonės.

Praeitą mėnesį E.G.Dean draugai, tarp jų kai kurie „British Titanic Society" ir Belfaste, kuriame buvo pastatytas „Titanikas", veikiančios draugijos „Belfast Titanic Society" nariai paskelbė lėšų rinkimo kampaniją moters ateičiai aprūpinti.

Tarp fondo „Millvina Fund" donorų buvo Holivudo aktoriai Kate Winslet (Keit Vinslet) ir Leonardo DiCaprio (Leonardas DiKaprijas), kurie sukūrė pagrindinius vaidmenis 1997 metų filme „Titanikas". Pranešama, kad kartu su šio filmo režisieriumi Jamesu Cameronu (Džeimsu Kameronu) jie paaukojo 30 tūkst. dolerių.


Šiame straipsnyje: TitanikasMillvina Dean

NAUJAUSI KOMENTARAI

angele

angele portretas
kazko nesuprantu,nuskendo1912balandzio14diena,o gime1912birzelio12diena ir jau buvo keliu savaiciu.NENUSIKALBEKIM

Įdomu

Įdomu portretas
ar ji tuomet buvo gimusi? Gal buvo dar tik motinos isčiose, jei laivas nuskendo 1912 metų balandžio 14 d., o mergaitė gimė 1912 metų birželio mėn. 12 d.?????
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių