Akademinė vokiečių kalba – įkandamas riešutas Lietuvos studentams

Kovo 3 d. 14 val. Mykolo Romerio universiteto konferencijų salėje (Ateities g. 20) vyks konkurso Lietuvos universitetų studentams „Vokiečių kalba studijoms ir mokslui“ finalas.

Būsimi medikai, filosofai, teisininkai bei ekonomistai pristatys savo projektus vokiečių kalba.

 Komisijai ir akademinei publikai bus pateikti šeši geriausi projektai, kuriuos parengė studentai iš Vilniaus universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų univrsiteto bei LCC tarptautinio universiteto. Kaip teigia Vilniaus Goethe’s instituto kalbos skyriaus vadovė Nijolia Buinovskaja, ypatingai džiugina konkurso dalyvių aktyvumas ir jų pasirinktų temų originalumas: finale bus galima išgirsti, ką Lietuvos studentai mano apie tarptautinį verslą, muziką, skausmo pojūtį ar užsienio investicijas Lietuvoje, koks turėtų būti ateities gydytojas ir kokias teises turi oro linijų keleiviai. "Rodos, nemenkas iššūkis tiek konkurso dalyviams, tiek auditorijai – dažnam vokiečių kalba net nedėstoma aukštojoje mokykloje. Į šį klausimą Vokietijos akademinių mainų tarnybos (DAAD) lektoriai dr. Margit Breckle (VPU) ir Christian Thienel (VU) atsako: „Prezentacija turi būti kiek įmanoma moksliška ir kiek galima suprantama akademinei publikai“, - teigia N.Buinovskaja.

Šiais metais organizatorius maloniai nustebino gausus būrys norinčiųjų dalyvauti konkurse: 43 studentai iš įvairių Lietuvos aukštųjų mokyklų. Tiesa, ne visiems pakako jėgų ir laiko parengti projektus finalinei atrankai. Kita vertus, dėstytojai iš Vokietijos pastebi, kad prieš savaitę įvykusiai atrankai buvo pateiktos tokios geros prezentacijos, jog vietoj penkių žadėtų finalininkų teko paskelbti šešis.

Konkursas Lietuvos universitetų studentams „Vokiečių kalba studijoms ir mokslui“ vyksta Lietuvoje nuo 2007 metų. Organizatoriai - Vokietijos akademinių mainų tarnybos (DAAD) lektoriai iš VU ir VPU, Vilniaus Goethe`s institutas ir Vilniaus universiteto Užsienio kalbų instituto vokiečių kalbos katedra.

Konkurso tikslas – padėti studentams įtvirtinti vokiečių klabos įgūdžius akademinėje praktikoje: paruošti mokslinę prezentaciją ir pateikti ją auditorijai. Konkurso dalyviai turi galimybę dalyvauti seminare apie mokslinių tekstų rašymą bei pranešimų rengimą vokiečių kalba.

Nugalėtojai bus apdpvanoti dvejomis stipendijomis keturių savaičių vasaros kursams Vokietijoje, vokiečių kalbos kursais Valstybės institucijų kalbų centre Vilniuje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių