Žydų ligoninę mėgins parduoti už 3,3 mln. litų (papildyta)

Miesto piktžaizde tapusi senoji žydų ligoninė keliauja į aukcioną, tačiau kai kurie politikai ir valdininkai norėtų šį procesą stabdyti.

Viliasi sulaukti pirkėjo

Lapkričio 11-ąją rengiamame aukcione bus siūloma įsigyti buvusios žydų ligoninės pastatą šalia Kauno pilies. Pradinė pardavimo kaina yra 3,3 mln. litų. Miesto meras Andrius Kupčinskas viliasi, kad vaiduokliu vadinamo pastato reikalai pagaliau pajudėjo iš mirties taško.

„Tikimės geriausio. Pasiūlymas galėtų sudominti ne vieną potencialų investuotoją, nes tai galimybė įsigyti ne tik pastatą, bet ir gerą vaizdą“, – įsitikinęs meras.

Anot jo, aplink seną griūvantį pastatą augantys didžiuliai seni medžiai iki šiol sąmoningai nebuvo kertami, kad paslėptų vaizdą darkantį statinį. Jeigu atsirastų investuotojas, ketinantis atgaivinti istorinėje vietoje stūksantį apleistą objektą, medžiai bus iškirsti, ir pro senosios žydų ligoninės langus atsivers vaizdas į Kauno pilį. Žemė, esanti po pastatu, yra paveldo zonoje, todėl jos parduoti nebus galima, o tik nuomoti.

Buvusios žydų ligoninės pastato likimas daugiau kaip dešimtmetį buvo sprendžiamas teismuose, nes jį siekė susigražinti ne viena žydų bendruomenė. Vis dėlto teismas priėmė galutinį sprendimą, kad statinys turi priklausyti savivaldybei.

Pastatas yra avarinės būklės. Jo langai išdaužyti, sienos ir perdengimai suskeldėję, stogas kiauras.

Prieštarauja merui

Skelbiamu aukcionu ir viltimi, kad atgis dar vienas Senamiestyje esantis pastatas, patenkinti ne visi politikai. Kauno mero bendražygis konservatorius Raimundas Kaminskas ne kartą viešai pareiškė, kad žydų ligoninės nereikia privatizuoti. Jo nuomone, šiame pastate galėtų įsikurti miesto muziejus. Tiesa, iš kur gauti rekonstrukcijai reikalingų milijonų litų, politikas nekalba.

Populistinėmis idėjomis užsikrėtė ir kai kurie savivaldybės administracijos vadovai. „Kalba eina ne tik apie muziejų, bet ir apie dailės galeriją, kurios miestas neturi. Tai viena alternatyvių idėjų“, – aiškino Kultūros ir švietimo departamento direktorius Edmundas Balasevičius.

Idėja – tik politikavimas?

Kultūros, bendruomenių ir savivaldos plėtojimo komiteto narį Stasį Žirgulį stebina niekuo nepagrįsti pareiškimai, kad žydų ligoninėje įsikurtų muziejus. „Turime, ar ne, ką rodyti, svarbu kurti muziejus. Keistai atrodo ta muziejų manija“, – šyptelėjo žinomas Kaune skulptorius.

Jo nuomone, Kauno miesto muziejaus turinys ir forma yra abejotino turinio, o senosios žydų ligoninės pastatą reikėtų iš esmės rekonstruoti norint jį pritaikyti kultūros poreikiams.

„Tokius dalykus turėtų spręsti specialistai, nes kiek bando tai daryti politikai, vis pro šalį“, – įsitikinęs S.Žirgulis. Jis neslepia nepritariantis idėjai kurti žydų ligoninės pastate muziejų ar dailės galeriją.

Kauno vadovas nenorėjo veltis į diskusijas su savo bendražygiais, siūlančiais neparduoti griūvančio pastato. „Galbūt privatizuotame žydų ligoninės pastate atsiras nuostabus viešbutis, o gautas lėšas galėtume skirti menų centrui sutvarkyti „Romuvos“ kino teatre, kurį atgavome“, – kompromisą siūlė A.Kupčinskas.

Skaičiai

3 – tiek objektų savivaldybei pavyko parduoti pernai.

89 tūkst. litų – tiek pernai surinkta į savivaldybės Privatizavimo fondą.

16 – tiek savivaldybės objektų privatizuota šiemet.

Apie 600 tūkst. litų – tokia suma gauta šiemet už parduotus objektus.

Privatizavimo fondas pilnėja?

Šiemet savivaldybė dar tikisi papildyti Privatizavimo fondą, jeigu tik sėkmingai įvyks aukcionai. Juose bus siūloma įsigyti buvusios žydų ligoninės pastatą Senamiestyje, knygyno „Pedagogika“, dalį „Britanikos“ ir „Stoties turgaus“ akcijų, nemažai mažų objektų. Pasak Finansų skyriaus vedėjo Algimanto Lauciaus, šiemet kol kas daug geriau sekėsi parduoti mažus objektus. „Daugiausia pajamų planuota gauti pardavus „Stoties turgaus“ akcijas, tačiau neįvyko aukcionas. Žiūrėsime, kaip seksis“, – nesiryžo prognozuoti A.Laucius. Šiemet tikėtasi į privatizavimo fondą surinkti iki 7,5 mln. litų. Pagal įvykusius aukcionus kitą savaitę Privatizavimo fondo sąmata bus mažinama 180 tūkst. litų. Finansų skyriaus vedėjas to nesureikšmina teigdamas, kad numatytoms programoms pakaks lėšų iš miesto biudžeto. Daugiau kaip 6 mln. litų privatizavimo fondo lėšų numatyta panaudoti Miesto aplinkos tvarkymo programai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių