Žvėryne užtvertų tvorų neįmanoma pajudinti

Penktadienį Žvėryne prie Neries upės vėl buvo susirinkę Aplinkos apsaugos visuomeninės komisijos (AAVK) nariai ir savivaldybės Saugaus miesto departamento atstovai, kad įvertintų padėtį – ar neleistinai atitvertų Birutės gatvės namų valdų (18D, 18B, 18C) savininkai įvykdė reikalavimą nukelti tvoras ir atlaisvinti jiems nepriklausančią teritoriją palei upę.

Delsia atsiųsti dokumentus

Susitikimo dalyviai, tarp jų ir portalo diena.lt žurnalistė, įsitikino, kad reikalavimas neįvykdytas. Ir tai vilkinama jau keletą metų, nes pažeidimai nustatyti dar 2005 m., pakartotinai ir 2008-aisiais.

Birutės gatvės 18B ir 18C namų valdų savininkai tvoras yra nukėlę iki jiems priklausančios teritorijos, bet į buvusią užtvertą teritoriją ir dabar neįmanoma įeiti – ją supa žema vielos tvorelė ir tanki gyvatvorė, o šalia jos nukastas status šlaitas. 18D namą supanti tvora stovi nė nepajudinta.

„Į Žemėtvarkos skyrių trečią kartą nusiunčiau prašymą, kad atsiųstų Žemės naudojimo patikrinimo aktą, kad galėčiau surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolą. Be šio akto aš nieko negaliu padaryti. Mes juk nesame specialistai, kurie žemę matuoja, mūsų darbas protokolus rašyti, parengti medžiagą ir išsiųsti ją teismui.

Daugybę kartų buvau čia atvykusi, matau, kad užimta, juk pagal įstatymus pakrantės skirtos visuomenei. Bet vadovaujamės įstatymais, o ne emocijomis, taigi man reikia įstatyminio pagrindo, kad galėčiau ko nors imtis“, - piktinimosi valdininkų darbu neslėpė savivaldybės Saugaus miesto departamento Viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistė Žana Chiminienė.

Seniūnas susitikime nedalyvavo

Penktadienio susitikime Žvėryno seniūnas Tautvidas Klimavičius nedalyvavo. Kaip pats teigė portalui diena.lt, negalėjo, nes tokiu metu buvo posėdyje. „Tokius susitikimus komisijos nariai galėtų derinti iš anksto. Tada būtų galima visiems susitikti ir pašnekėti. Nes dabar vienas viena šneka, kitas kita, ir nesurandame bendros kalbos. Paskambino vakar popiet ir pranešė, turiu aš juk ir kitų reikalų“, - sakė seniūnas.

Susitikime dalyvavusių nuomonė kitokia. Pasak jų, seniūnas skiria nepakankamai dėmesio šiai problemai. Išgirdęs klausimą, ar ne per pasyviai į viską reaguoja, T.Klimavičius atsakė: „Nepasakyčiau, kad į šią situaciją žiūriu pasyviai. Viskas, kas priklauso nuo manęs, yra padaryta, visi raštai inspekcijoms surašyti. Ir surašyta jų yra daugiau, nei mato komisijos nariai, nes mato jie tik po savo nosimi.

Tvoros nuardytos, gal dar kai kur dalis ir likę, gražiai sutvarkė namų valdų savininkai tuos žolynus. Komisijos nariai nėra nė vienos žolytės pasodinę, tik kalba. Gal reiktų dar šį tą padaryti ir viskas ten būtų gerai. Ten visad būdavo šiukšlynai, o dabar šiokia tokia tvarka yra.“

Situacija nei gera, nei bloga

Bet juk reikalavimai iki galo neįvykdyti ir nors tvoros kai kurių atitrauktos, likusios tankios gyvatvorės, pro kurias norint praeiti reikia brautis. „Galima praeiti pro kitą vietą, jei nori. Kas tas gyvatvores turi rauti? Juk nei aš, nei jūs turbūt nerausime“, - teigė seniūnas.

Kas tuo turėtų rūpintis ir viską spręsti? „Apie tai ir kalbame. Yra sprendimai, o juose surašyta, kad jei savininkai jų nevykdo, tai turėtų daryti antstoliai. Aš vakar kalbėjau su V.Narbutu, bet jis žmogus yra užsiciklinęs ir nieko kita nemato. Tai sunku ir šnekėti yra, - aiškino T.Klimavičius ir pridūrė, kad situacija nėra nei gera, nei bloga, bet geresnė nei buvo.

Pasak jo, reikia pripažinti, kad bent jau yra sutvarkyta, o dėl to, kad neteisėtai savininkai buvo užsiėmę žemę, buvo blogai padarę. „Visi duomenys yra surašyti ir perduoti Statybos inspekcijai ir jie viską sprendžia. Kokie galutiniai jų pasiekti rezultatai, tikrai negaliu pasakyti, nes nesu gavęs tos informacijos.

Tie ponai, kurie jus pasikvietė, nurodo mums, ką mes turime daryti. Mes turime viršininkus ir pareigines instrukcijas, o jie mano, kad galime viską padaryti. Ką padarysi? Jei pradėsi rauti, bus savivaldžiavimas“, - savo nuomonę dėstė Žvėryno seniūnas.

Gruodžio 20 d. tirti Birutės gatvės 10 ir 12 namų valdų padėties rinksis Statybų inspekcija. Dalyvauti ketina ir Viešosios tvarkos skyriaus atstovai ir, žinoma, Aplinkos apsaugos visuomeninės komisijos nariai.


Šiame straipsnyje: Žvėrynastvoros

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių