Žudynės Kaune: prieš teismą stos D. Kedžio draugai

Kauniečio Drąsiaus Kedžio draugas Raimundas Ivanauskas ir jo gyvenimo draugė Eglė Barauskaitė bus teisiami už tai, kad galimai kurstė ir padėjo nužudyti Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių bei Violetą Naruševičienę.

Žudynes planavo kartu su D.Kedžiu?

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl kurstymo nužudyti J.Furmanavičių, Violetą Naruševičienę, Laimutę Stankūnaitę ir Andrių Ūsą, taip pat dėl pagalbos nužudyti J.Furmanavičių ir V.Naruševičienę bei prisidėjus rengiantis nužudyti L.Stankūnaitę ir A.Ūsą.

Baudžiamąją bylą sudaro 14 tomų medžiagos, pranešė prokuratūra.

Byla su kaltinamuoju aktu perduota Lietuvos apeliaciniam teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkui. Prokurorai prašo, kad jis spręstų klausimą dėl šios bylos perdavimo iš Kauno apygardos teismo nagrinėti kitam apygardos teismui, nes kaltinamieji kaltinami bendrininkavę nužudant Kauno apygardos teismo baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją J.Furmanavičių. Be to, per ikiteisminį tyrimą dauguma šio teismo teisėjų apklausti liudytojais.

Kauniečiai R.Ivanauskas ir E.Barauskaitė kaltinami kurstę padaryti labai sunkią nusikalstamą veiką – padėti D.Kedžiui 2009 metų rudenį nužudyti J.Furmanavičių, V.Naruševičienę, L.Stankūnaitę ir A.Ūsą.

Jie kaltinami dar ir tuo, kad planuojant rengiamų nužudymų detales, davė patarimų dėl nužudymų eigos, rado galimą bendrininką, kartu su D.Kedžiu aptarinėjo slapstymosi vietas bei atsitraukimo kelius iš įvykių vietų, policijos darbuotojų suklaidinimo taktiką, dalyvavo užtikrinant D.Kedžio slapstymąsi po jo planuojamų nužudymų.

Anot prokuratūros, R.Ivanauskas ir E.Barauskaitė dalyvavo išbandant nužudymuose numatytą naudoti pistoletą su garso slopintuvu bei neperšaunamas liemenes.

Ikiteisminį tyrimą atliko Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento, Kauno apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Gresia įkalinimas iki gyvos galvos

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas asmeniui, kuris nužudė du ar daugiau žmonių, numato laisvės atėmimo bausmę nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

2009 metų spalio 5 dieną Kaune važiuojantis į darbą J.Furmanavičius nušautas iš viso aštuoniais šūviais, automobiliui užblokavus kelią. V.Naruševičienė nužudyta tą patį rytą savo namų tarpduryje šešiais–septyniais šūviais.

Pasak prokurorų, manoma, kad ji, nors ir buvo įspėta apie J. Furmanavičiaus nužudymą, susirūpinusi savo dukters saugumu ir visiškai nekreipdama dėmesio į jai gresiantį pavojų, ėjo jos pasitikti iš mokyklos. Plyšyje tarp laiptelių ir namo sienos rastas D. Kedžiui išduotas pistoletas.

Visus minėtus asmenis D.Kedys kaltino seksualiai išnaudojus jo mažametę dukrą. Tačiau dėl pedofilijos teistas vienintelis A.Ūsas, kurį teismas visiškai išteisino. 2010 metų balandį prie Kauno marių negyvas rastas D.Kedys, tų pačių metų birželį – A.Ūsas.

Byloje surašyta tiek melo“

Buvęs ilgametis Kauno valstybinio choro solistas R. Ivanauskas bei jį globojanti jo sesuo Janina Visockienė visuomet neigė kaltinimus prisidėjus prie žmogžudysčių. Likus mėnesiui iki žudynių 56-erių metų R. Ivanauskui buvo atlikta akies operacija, dėl to jam reikėjo nuolat gulėti, nebuvo galima nusiimti tvarsčio. Kita akimi jis buvo visiškai aklas. Ar būdamas tokios būklės žmogus galėjo tapti nusikaltimo bendrininku? Šį klausimą nuolat kartoja R. Ivanausko sesuo J. Visockienė.

„Tikiu, kad brolis bus išteisintas. Kitaip neverta būtų gyventi. Kažkokia teisybė pasaulyje turi būti“, – pirmadienį portalui 1kaunodiena.lt kalbėjo J. Visockienė.

Su byla jiems leista supažindinti praėjusįpenktadienį. „Raimis yra aklas, viską turėjau jam perskaityti. Kokia galėjo būti reakcija? Ten surašyta tiek melo... Viskas tas pats per tą patį po dešimt kartų, kaip eilėraštis“, – sunkiai rinko žodžius moteris.

Pasak jos, skaitant bylą R. Ivanauskas, kaip visuomet, buvo tylus. „Tik kartais jam išspūsdavo „Nu žinai... viršūnė...“, – brolio žodžius atpasakojo kaunietė.

Ji teigia, kad ši ilgai besitęsianti istorija baigia visiškai sugadinti ir brolio, ir jos sveikatą.

„Brolis jaučiasi vis blogiau. Jis namuose vien tik guli susirietęs į kamuoliuką – diagnozuota depresija. Atsistojus jam svaigsta galva, sunku išlaikyti lygsvarą. Gyvename  nuolatinėje įtampoje, beveik nemiegame. Jis gyvas vien vaistais. Sausį Raimiui buvo atlikti širdies tyrimai. Įtarta bradikardija, reikėtų statyti stimuliatorių, bet gydytojai patarė dar palaukti. Be visų kitų bėdų, jam labai skauda kaklą. Neurologai nustatė ir stuburo bėdų. Jos – irgi nervinio pagrindo. Gydytoja įspėjo, kad gyvendamas tokioje įtampoje brolis gali pradėti byrėti visapusiškai“, – nerimavo sesuo.NAUJAUSI KOMENTARAI

cirkas

cirkas portretas
bandys nuteisti ,be irodymu.

Regina

Regina portretas
nuo pat pradzios matesi jog si byla "dygsniuota baltais siūlais".... Slyksciuosi musu teisesauga kur teisybe.....- tik didelis muilo burbulas.

Nesueina.

Nesueina. portretas
Kad Kedys nužudė Furmanavičių ir Naruševičienę - neįrodyta.Tai kokiam žudikui ir kokią pagalbą suteikė pusaklis Ivanauskas? Na, niekaip nesueina galai toje baltais siūlais susiūtoje byloje.Nesueina ir nesueis, kad ir kaip besistengtų nusikaltimo organizatoriai ir vadybininkai.
VISI KOMENTARAI 133
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Raudondvario dvare pagerbti medikai
  Raudondvario dvare pagerbti medikai

  Ketvirtadienį Raudondvario dvare paminėta Medicinos darbuotojų diena. Renginys surengtas menų inkubatoriaus salėje, kur praėjusių metų rugsėjį vyko Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Sveikų regionų tinklo (SRT) pasitarimas. Kauno rajono savival...

  2
 • Kaunietė mergina prašo padėti alkstančiai močiutei
  Kaunietė mergina prašo padėti alkstančiai močiutei

  Itin jautriu įrašu savo socialinio tinklalapio "Facebook" paskyroje pasidalijo jauna kaunietė. Skatinimas padėti vargstančiai senjorei akimirksniu sulaukė didelio dėmesio. ...

  11
 • Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus
  Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus

  Nors lyja lietus ir norisi nesušlapti, neįgaliojo vietoje automobilio bet kas palikti negali. Su tokia nuostata pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus, kurie užėmė neįgaliųjų vietas, nors čia statyti automobilio neturėjo teisės....

  6
 • Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros
  Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros

  Penktadienį posėdžiavę Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro dalininkai pradėjo centro vadovės Laimutės Anužienės atleidimo procedūras, sako Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius S...

  8
 • Kaune vyks didžiausias dizaino festivalis Lietuvoje
  Kaune vyks didžiausias dizaino festivalis Lietuvoje

  Artėjančią savaitę, gegužės 1-7 dienomis, Kaune vyks šeštą kartą rengiamas festivalis „Dizaino savaitė 2017“. Viename iš tarpukario modernizmo architektūros perlų – „Pieno centro“ rūmuose&ldqu...

 • V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune
  V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune

  Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, įsikūręs tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pastate Kaune (S. Daukanto g. 25), balandžio 29 dieną minės vienerių metų sukaktį. Pats prezidentas teigia esąs maloniai nustebintas, kad bibl...

  1
 • Kuo nustebins „Mokslo sala“?
  Kuo nustebins „Mokslo sala“?

  Praėjusį ketvirtadienį iš penkių senojo žemyno valstybių atvykę profesionalai padėjo stiprius pamatus Kaune planuojamo mokslo populiarinimo centro koncepcijos sukūrimui. Intensyvią sesiją Kaune surengę mokslo centrų ekspertai galutinius sav...

  5
 • VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją
  VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją

  Gegužės 3 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 1 a.) vyks oficialus Lietuvos ir JAV žurnalisto, VDU lektoriaus Romo Sakadolskio medijų laboratorijos atidarymas. ...

 • Kauniečius slegia rekordinis šildymo sezonas
  Kauniečius slegia rekordinis šildymo sezonas

  Beveik septynis mėnesius Kaune trunkančio šildymo sezono pabaigos dar nematyti. Šis šildymo sezonas jau muša rekordus. ...

  12
 • „Kauno autobusai“ baiminasi liūdniausio scenarijaus
  „Kauno autobusai“ baiminasi liūdniausio scenarijaus

  Kol Seimas neapsisprendė, kaip pasielgti su Prezidentės vetuotomis įstatymo pataisomis dėl vidaus sandorių, "Kauno autobusuose" tvyro įtampa. Savivaldybės bendrovė baiminasi liūdniausio scenarijaus. ...

  40
Daugiau straipsnių