Ž.Šilgalį papiktino praktika: grobstei, pinigus grąžinai, esi nekaltas

Seimo narys Žilvinas Šilgalis kreipėsi į Vilniaus apygardos vyriausiąjį prokurorą Ramutį Jancevičių, skųsdamas sprendimą nutraukti tyrimą prieš buvusį "Vilniaus vandenų" vadovą Bronių Miežutavičių dėl valstybės turto grobstymo.

Formuojama praktika

„Tokie sprendimai formuoja visiškai naują praktiką. Du su puse metų byla vilkinama, neapklausiami pagrindiniai liudininkai, o po to visiškai nelogiškas ir nesuvokiamas, pritemptas sprendimas. Ar nuo šiol visas bylas prokuratūra vertins taip - pagautas grobstytojas stambiu mastu, prispaustas įrodymų ir įkalčių, jis grąžina lėšas ir lieka nenubaustas, byla net neperduodama teismui“, - pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje piktinosi Ž.Šilgalis.

Jo teigimu, neteisėtai sau išrašytus pinigus buvęs „Vilniaus vandenų“ vadovas, grąžino tik faktams iškilus į viešumą. „Jei žmogus gauna priedus ir juos grąžina, tai nedaroma šiaip sau, be reikalo“, - kalbėjo parlamentaras.

Ž.Šilgalį papiktino Vilniaus apygardos prokuratūros 3-iojo sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorės Jorūnės Žeberskienės spalio 19 d. nutarimas nutraukti šią baudžiamąją bylą.

Parlamentaras nutarimą apskundė ir tikisi, kad viešasis interesas bus apgintas, o kalti asmenys nubausti.

Susimokėjo sau tūkstančius

Skandalas Vilniaus savivaldybės bendrovėje "Vilniaus vandenys" kilo 2007 metais. Birželio 21 d. bendrovės valdyba kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl B.Miežutavičiaus veiklos.

Tai padaryta po vidaus tarnybinio patikrinimo, kai paaiškėjo, kad esą už papildomus darbus 18 „Vilniaus vandenų“ darbuotojų išmokėta daugiau nei 1 mln. litų (su "Sodros" mokesčiais).

„Patikrinus paaiškėjo, kad darbuotojai dirbo tą darbą, kurį turėjo dirbti. Jų tabeliuose taip pat buvo įrašyta 8 val., o ne ilgesnė darbo diena. Be to papildomai esą dirbęs Gamybos direktorius Vytautas Kisielius beveik iš viso nebuvo darbe, jis arba sirgo, arba buvo išvykęs į komandiruotę“, - kalbėjo parlamentaras.

B.Miežutavičiaus išties būta dosnaus, daugiau nei 10 tūkst. litų per mėnesį uždirbančiam V.Kisieliui papildomai buvo sumokėta dar apie 140 tūkst. litų (didžiausia suma už balandį - 55 tūkst. 50 litų), vyriausiai finansininkei Danutei Neverbickienei - 49 tūkst. 600 litų, Statybų direktoriui Vytautui Valančiauskui vien balandį sumokėta 81 tūkst. 339 litai.

„Kokia turi būti papildomų darbų apimtis, kad tiek už juos gauti, neįsivaizduoju“, - sakė Ž.Šilgalis.

Direktorius savęs nepastebėjo

Savęs nepamiršo ir pats B.Miežutavičius, sau papildomai pasiskyręs 24 tūkst. 901 litų. Šią sumą jis sau susimokėjo vos už dvi darbo dienas, nes vėliau buvo atleistas.

Vėliau buvęs „Vilniaus vandenų“ direktorius teisinosi, esą įsakymą pasirašė daug nesigilinęs ir nepastebėjęs, jog sąraše yra ir jo paties pavardė.

Savo klaidą jis suvokė tik birželio 26 d. ir pinigus bendrovei grąžino.

Būtent pinigų grąžinimas, prokurorės J.Žeberskienės nuomone ir buvo B.Miežutavičiaus nekaltumo įrodymas. "Šių B.Miežutavičiaus parodymų nepaneigia jokie ikiteisminio tyrimo duomenys. Pažymėtina, kad ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2007 metų liepos 4 dieną, todėl darytina išvada, kad pinigus B.Miežutavičius grąžino ne dėl to, kad jo atžvilgiu buvo pradėtas baudžiamasis persekiojimas, o, galimai, jo nurodytomis aplinkybėmis", - rašo prokurorė nutarimo motyvacinėje dalyje.

Ž.Šilgalis su tuo kategoriškai nesutinka. Jo teigimu, tuo metu kai buvo pinigai, tyrimas dar nebuvo pradėtas, tačiau jau buvo praėjusios kelios dienos nuo to, kai bendrovės valdyba priėmė sprendimą dėl bendrovės lėšų švaistymo kreiptis į Generalinę prokuratūrą.

A.Valantinui patariama atsistatydinti

Ž.Šilgalio, tuo metu buvusio bendrovės „Vilniaus vandenys“ valdybos pirmininku, teigimu iš įmonės darbuotojams sumokėtų 848 tūkst. litų į bendrovės sąskaitą buvo grąžinta tik 171 tūkst. litų.

Pasak Seimo nario, „Vilniaus vandenyse“ vadovaujant B.Miežutavičiui nustatyta daugybė pažeidimų, abejota viešųjų pirkimų konkursų skaidrumu, jau tada kalbėta, kad bendrovėje per daug išpūstas etatų skaičius.

„Tuo metu joje dirbo apie 900 žmonių, nemažai jų tarpusavyje susiję giminystės ryšiais“, - kalbėjo parlamentaras.

Jis teigė nesuprantąs, kaip prokurtūra atlikdama tyrimą visko neįvertino ir priėmė sprendimą bylą nutraukti. Seimo nario nuomone, atsakingiau į tokius tyrimus turėtų pažiūrėti ir Generalinis prokuroras Algimantas Valantinas, o jei jis nesusitvarko su sau pavaldžia sistema - privalėtų atsistatydinti.  

„Šis skandalas „Vilniaus vandenyse“ nėra naujas, tačiau šiuo atveju stebina toks prokurorų sprendimas. Kur žiūri Generalinė prokuratūra, nes po tokių sprendimų formuojama visiškai nauja praktika? Generalinis prokuroras turi sutvarkyti savo sistemą taip, kad bylos nebūtų vilkinamos, nebūtų nutraukiamos arba gal reikėtų Generaliniam prokurorui pagalvoti, ar jis gali užimti šias pareigas“, - sakė Ž.Šilgalis.


Šiame straipsnyje: Vilniaus vandenysšilgalis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių