Žolinė sostinėje - su svajonėmis apie „kermošių“

Žalumos suvešėjimo ir derliaus brandos šventę – Žolinę – ne vienas miestas ar miestelis pasitinka ne tik Šv.Mišiomis, bet ir muge. Sostinėje - tyloka.

Prieš iškilmingas Žolinės Mišias prie Arkikatedros tradiciškai būrėsi gėlių ir žolynų pardavėjai. Senoliai į Žolinės puokštę dėdavo įvairių vaistažolių, kietį, avižų, jurginų, kitokių žiedų ir pašventintą ją laikydavo už šventų paveikslų užkišę – kad saugotų nuo negandų.

Nors šiandien nevengiama ir itin ekstravagantiškų puokščių, dauguma puokščių pardavėjų tradicijoms ištikimi. Nesuspėję surišti savų žolynų vilniečiai galėjo čia pat susikurti puokštę iš rugių varpų, avižų stiebų, ramunėlių, melisų, čiobrelių. Jau surištos puokštės vidutiniškai kainavo 10-15 litų.

Keletas prekeivių siūlė įsigyti paveikslų iš sausų žolynų, nertų servetėlių ar pintų krepšelių. Portalo diena.lt kalbinta vilnietė Zofija, pardavinėjusi ir vaistažolių arbatas, apgailestavo, kad sostinėje nėra Žolinės "kermošiaus". Sakė, jis ne tik tradicijas palaikytų, bet ir sunkiai besiverčiantiems pardavėjams padėtų prisidurti. “Būtų mugė – būtų šventė visiems. Net kaimuose būna simbolinis kermošius su saldainiais vaikams ir kitokiais saldumynais, o didesniuose miesteliuose ir tautodailininkai suvažiuoja, ir ūkininkai skilandžių atveža. Gal Vilniuje tuščia, kad kitos mugės rengiamos”, - svarstė moteris.

Tokios pat nuomonės ir nertų servetėlių pardavėja, prisistačiusi Janina. Moteris tik pridūrė, kad Žolinės mugė ne tik miestą pagyvintų, bet ir jaunimą į Šv.Mišias galėtų labiau patraukti.


Šiame straipsnyje: Žolinėsmugė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių