Žmonės neišleido D.Kedžio dukros į susitikimą su mama

Prie Venckų namų Garliavoje budintys žmonės pirmadienio ryte neišleido Drąsiaus Kedžio dukros ir ją lydinčio senelio Vytauto Kedžio į susitikimą su mama. Apie 300 žmonių apsupo kiemą ir skanduodami „gėda pedofilams“ neleido V.Kedžiui išvažiuoti iš kiemo.

Pagal ankstesnį teismo sprendimą mergaitė su mama turi matytis kiekvieną pirmadienį ir ketvirtadienį  po kelias valandas.

Papildyta 9 val.: Namuose anūkę prižiūrinti Laima Kedienė teigė, kad mergaitė supranta, jog prie namų jau tris paras budintys žmonės kovoja dėl jos. Po to, kai minia neleido jos išvežti į susitikimą su motina, mergaitė į namus grįžo strykčiodama.

"Pažiūrėkite, mergaitė jaučiasi visai kitaip. Čia ji atsigauna, veidelis prašviesėja", - tvirtino L.Kedienė.

Mergaitės neišleido

Papildyta 8.30 val.: Susirinkusieji susikibę rankomis skanduoja: "Dieve gelbėk Lietuvos vaikus. Ačiū emigrantams. Gėda teisėjams, gėda prokurorams, gėda Seimui, gėda Prezidentei."

Po skanduočių pasigirdo giesmė "Lietuva brangi".

Drąsiaus Kedžio tėvas Vytautas Kedys, išvydęs tokį žmonių palaikymą, teigė esąs jiems dėkingas ir nebetvardė akyse ašarų.

"Prokurorai suėdė visą mano gyvenimą ir mano šeimą. Jau nebenoriu gyvent", - kalbėjo vyras.

Susirinkusieji pasiryžę neišleisti V.Kedžio automobilio iš kiemo. Jis mergaitę turi nuvežti į Chemijos prospekte esantį Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatą, kur vyksta mergaitės susitikimai su motina.

Žmonių minia prie Kedžių ir Venckų namų Garliavoje ėmė gausėti jau nuo paryčių. Apie 8 val. jų gretose jau buvo apie trys šimtai žmonių.

"Jeigu išleis žmonės iš kiemo, vešiu atiduoti anūkėlę", - verkdamas kalbėjo V.Kedys, matydamas už savo kiemo tvoros susibūrusią didžiulę minią žmonių.

Apie 8.26 val. mergaitę iš namų išvedė seneliai. Jie susėdo į automobilį, tačiau iš kiemo taip ir nepajudėjo.

V.Kedžio automobiliui artėjant vartų link, kitoje jų pusėje stovėję žmonės atsiklaupė ant kelių. Lemtingu momentu jie ėmė kalbėti maldas.

Išlipusi iš automobilio mergaitė pasakė nenorinti vykti pas mamą. Matydami, kad pro susirinkusiuosius prasibrauti nepavyks, seneliai parvedė mergaitę atgal į namus.
"Mes laimėjom. Tiesa laimės", - pasigirdo skanduojančios minios žodžiai.

Pasigirdus kalboms esą aplink namus sukinėjasi keli teisėsaugininkų automobiliai, žmonės puolė gyva grandine juosti Kedžių ir Venckų namus.

"Apsaugokime, kad mūsų neužpultų iš pasalų. Nesiskirstykime, neretinkime gretų, nes tuomet bus tik blogiau", - pasigirdo komandos žmonių būryje.

Minioje matyti iškeltas plakatas "Prienai", bylojantis, kad čia atvyko žmonės ir iš kitų miestų.

Nepraleido antstolio

"Kauno diena" jau rašė, kad šį pirmadienį susitikusi su mama Laimute Stankūnaite mergaitė į savo globėjos Neringos Venckienės namus nebegrįš, nes globėjai bus įteiktas Kėdainių teismo sprendimas, įpareigojantis šešiametę D.Kedžio dukrą grąžinti motinai.

Šis sprendimas mergaitės laikinai globėjai galėjo būti įteiktas jau penktadienio vakarą, tačiau prie Kedžių ir Venckų namų susirinkę žmonės nepraleido jo įteikti atvykusio antstolio.

Išnagrinėjusi teismo nutartį, N.Venckienė žada ją skųsti Panevėžio apygardos teismui. Tačiau mergaitę, iki skundas bus neišnagrinėtas ir visos apskundimo procedūros nebaigtos, turėtų auginti L.Stankūnaitė.

N.Venckienė norėjo vykti į ligoninę dėl itin suprastėjusios sveikatos, tačiau šiuo metu gydosi namuose.


Šiame straipsnyje: KedysKedytėStankūnaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kauniečius šildė maltiečių sriuba
  Kauniečius šildė maltiečių sriuba

  Kalėdinio miestelio atidarymo šventės sūkuryje atsirado vietos atjautai. Jau 10 metų vykstanti akcija „Maltiečių sriuba“ abejingų nepalieka. Skelbiama, kad šiemetinėje akcijoje siekiama surinkti 250 tūkst. eurų. ...

 • Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje
  Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje

  Šeštadienį paskelbtas oficialus kalėdinio miestelio Rotušės aikštėje atidarymas. ...

 • Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija
  Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija

  Minint tarptautinę žmonių su negalia dieną, gruodžio 3-iąją, kauniečiai Rotušės aikštėje įgyvendino iniciatyvą „Aš ir tu – tai mes!“. ...

  2
 • „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos
  „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos

  Po metus trukusių plėtros darbų, tapusi didžiausiu prekybos ir laisvalaikio centru Vidurio Lietuvoje, „Mega“ lankytojus pasitiko dovanomis, žaidimais, koncertais. ...

  12
 • A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto
  A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto

  Andrius Palionis, aktyvus kaunietis, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys ir visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius taip pat prisijungė prie visuomenės sąmoningumo didinimo akcijos „Kauno vyrai už visuomenę be smu...

  5
 • Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai
  Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiemet apdovanojo 46 piliečius Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, vokiečių okupacijos metais gelbėjusius žydus. Tik du jų gelbėtojai sulaukė šių dienų, o kitų apdovanojimus atsiėmė jų vaikai. Tarp ...

  2
 • Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia
  Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia

  Šiandien Ramybės parko pietinėje dalyje, šalia Kristaus Prisikėlimo cerkvės, stovi Apreiškimo Švč.Dievo Motinai katedra. Jos istorija siekia XX a. ketvirtąjį dešimtmetį: šventovė pašventinta ir atidaryt...

 • Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose
  Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose

  Siekiant prisidėti prie vaikų saugumo keliuose, visą šią savaitę Kauno technikos kolegijos studentai rytais, pusvalandį prieš pasidedant pamokoms, budėjo prie ugdymo įstaigos mokyklos-darželio „Rūtelė“ esančios pėsčiųj...

  2
 • Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje
  Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje

  Teatro režisierius, aktorius ir pedagogas Gytis Padegimas įsitikinęs, kad Kaune tradicijos puikiai dera su naujovėmis, ir dėl to miestas gali būti įdomus labai plačiam žmonių ratui. Pokalbis su projekto „Kaun...

  1
 • Kaune – antroji „H&M“ banga
  Kaune – antroji „H&M“ banga

  Šeštadienį į Kauną drabužių parduotuvė „H&M“ žengė antra koja. Šis žingsnis sulaukė ne ką mažesnio kauniečių susidomėjimo. Parduotuvės atidarymas teikia džiaugsmo ir  „H&M” darbuotojams...

  6
Daugiau straipsnių