Žiema Kaune: avarijos, traumos ant ledo, oras šils (dar papildyta)

Žiemiškos vairavimo sąlygos sukelia nemažai nepatogumų, kai kurie, deja, baigiasi avarijomis. Pirmadienio rytą vienoje judriausių miesto gatvių - Birštono gatvėje - susidūrė du lengvieji automobiliai ir vienas mikroautobusas.

Per avarijas sužaloti žmonės

Kauno policijos atstovė spaudai Ramunė Tarandė „Kauno dienai“ pasakojo, kad per praėjusį savaitgalį dėl prastų vairavimo sąlygų mieste įvyko 7 eismo avarijos, per kurias sužaloti 8 žmonės.

„Sužaloti 5 keleiviai, du pėstieji ir vienas vairuotojas. Šeštadienį buvo 5 avarijos, sekmadienį - dvi“, - vardijo policijos atstovė.

Pirmadienį apie pietus Kovo 11-osios ir Partizanų gatvių sankryžoje įvykusioje avarijoje sužaloti dar du žmonės.

„Kiek techninių įvykių - negalime pasakyti, nes daugumoje atvejų dėl tokių avarijų žmonės į policiją nesikreipia. Kelių policijos pareigūnai pasakojo, kad automobiliai miesto gatvėmis tiesiog slidinėja, dėl to avarijų tikrai daug. Raginame vairuotojus būti itin atsargius“, - pridūrė R.Tarandė.

Barstyti neleidžia komunalininkai?

Pasak savivaldybės konkursą miesto gatvėms barstyti laimėjusios bendrovės "Kelių remonto grupė" (KRG) generalinio direktoriaus Vidmanto Norkaus, technika ir darbuotojai žiemai pasirengę, tačiau kiauras miesto biudžetas vairuotojų nepaguos.

Pirmadienio naktį KRG mašinos miesto gatves barstė druska. "Išvažiavome 3 val. nakties, galiu patikinti, kad visas gatves iki ryto spėjome apvažiuoti. Įkalnėse papylėme smėlio", - pasakojo V.Norkus.

Jis priminė, kad esant nemažam šalčiui, druska per ledo sluoksnį asfalto taip lengvai nepasiekia. Todėl vairuotojai turėtų būti atsargūs ir nesitikėti, kad ledas ant gatvių greitai nutirps.

"Jeigu komunalininkai būtų leidę pabarstyti du kartus, padėtis gatvėse būtų geresnė, tačiau Miesto tvarkymo skyrius taupo, todėl antrąkart gatvių barstyti nevažiavome. Kaip mums pasako, taip ir dirbam", - aiškino KRG vadovas.

Pasak jo, šeštadienį Miesto tvarkymo skyrius bendrovei gatves barstyti leido tik 10 val. ryto.

"Iki to laiko ledas gatvėse jau buvo gerokai "primuštas", todėl barstyk nebarstęs", - fizikos dėsnius priminė pašnekovas.

Valys naktį

Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis ragina vairuotojus nepanikuoti ir suprasti kelininkus. Jie esą daro viską, kad gatvės neatrodytų lyg apsnigti laukai.

"Šeštadienį miesto gatvės buvo nuvalytos, sekmadienį vėl pabarstytos. Pirmadienio naktį KRG pribėrė visur druskos, o pirmadienio pavakarę vėl planuojam valyti. Kai toks šaltis, per dieną druska sniegą patirpdina, todėl į vakarą šlapią sniego masę speciali technika nustumia", - pasakojo A.Pakalniškis. Jis pažadėjo, kad antradienio naktį nuo sniego gatvės bus išvaduotos.

Skyriaus vedėjas tvirtino, kad šiemet pinigų gatvėms barstyti ir valyti užteks: "Labai stengiamės rasti balansą, kad ir gatvės būtų švarios, ir kad nebūtų per daug pinigų išleista", - strategiją įvardijo pašnekovas.

Iki metų pabaigos kovai su sniegu ir ledu gatvėse kelininkai dar gali išleisti 300 tūkst. litų. Vienam barstymui visoms gatvėms reikia 40-50 tūkst. litų. "Šį sezoną sniego dar nebuvo daug, todėl labai didelių sumų kol kas neišleidome", - tvirtino A.Pakalniškis. 

Nušalo antrąkart

Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinėje ligoninėje šeštadienį skubios medikų pagalbos ir operacijos prireikė dviem nušalimus patyrusiems nuolatinės gyvenamosios vietos neturintiems kauniečiams.

"Šeštadienio naktį atvežtas sušalęs benamis, dar vienas vyras pas mus atgabentas nušalęs antrą kartą", - pasakojo Traumatologijos punkto vedėjas Raimondas Kunickas.

Kojų neturintis vyras į Raudonojo Kryžiaus ligoninę pateko prieš tai pabuvęs Kauno apskrities ligoninėje. "Jam dėl nušalimo jau amputuotos kojos, dabar vėl reikės operacijos", - apgailestavo gydytojas.

Pasak R.Kunicko, jo vadovaujamos įstaigos darbuotojai daug darbo turėjo naktį iš penktadienio į šeštadienį ir šeštadienio dieną.

"Atvyko ir vyresnio amžiaus kauniečių, ir jaunimo. Oras buvo neblogas, visi puolė į gamtą, todėl traumų patyrė daugiau", - tvirtino gydytojas. Pasak jo, griūdami ant sniego ar ledo dažniausiai žmonės susižaloja čiurnas, riešus, peties arba alkūnės sąnarius. Vyresnio amžiaus žmonėms itin pavojingos traumos - klubo sąnarių lūžiai.

"Sekmadienį, spėju, žmonės jau buvo atsargesni. Todėl traumų buvo mažiau", - pridūrė pašnekovas.

Į šios ligoninės Traumatologijos punktą darbo dienomis vidutiniškai kreipiasi apie 150 nukentėjusiųjų, savaitgaliais - apie 50. Tuo tarpu šį savaitgalį apie 150 susižalojusių žmonių kreipėsi per parą.

Per Kalėdas atšils

Sinoptikai prognozuoja, kad šaltas oras po kelių parų trauksis, prasidės šlapdribos, galimos lijundros, oras sušils iki 0.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, antradienį Lietuvoje dar išliks šalti orai, snigs nedaug. Trečiadienį numatomas sniegas, šlapdribos, kai kur pūga bei lijundra, staigiai šils.

Kaune antradienio naktį oras šals iki 12, dieną bus apie 5 laipsnius šalčio. Bus saulėta ir giedra. Trečiadienio naktį Kaune pasnigs, bus apie 7 laipsnius šalčio, dieną jau galima ir šlapdriba, oro temperatūra svyruos apie 1 laipsnį šalčio.

Kūčių dieną, ketvirtadienį, bus apie 1 laipsnį šalčio. Naktį dar galima šlapdriba, tuo tarpu dieną turėtų išsigiedryti.


Šiame straipsnyje: avarija Kaunežiemasniegas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių