Žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2013“ prasidėjo įspūdingomis spūstimis

Ketvirtadienį nuo ankstyvo ryto Kauno rajone esantį Akademijos miestelį, kur įsikūręs A. Stulginskio universitetas, okupavo ūkininkai. Čia tris dienas vyks tradicinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi ...2013“. Tai didžiausia paroda Lietuvoje ir viena didžiausių parodų Baltijos šalyse.

Chaosas keliuose

Prastas oras nesugadino nuotaikos ir noro apsilankyti parodoje, todėl nuo ryto link Akademijos nusidriekė kilometrinės automobilių eilės. Žmonėms ant Č. Radzinausko tilto teko prastovėti visą valandą, kol pasiekdavo posūkį į miestelį.

Dar daugiau problemų lankytojų laukė tik privažiavus parodą. Žmonės tikėjęsi, kad šiemet organizatoriai bus išsprendę automobilių statymo klausimą, klydo – pagalbinis personalas vairuotojus tik nukreipdavo sukti tai į dešinę, tai į kairę.

Visi kiemai prie daugiabučių, aplinkui esančios gatvelės buvo nepravažiuojamos, todėl į parodą atvykę žmonės automobilius palikinėjo kur papuola, netgi autostradoje.

„Čia statyti automobilio negalima, nes nubaus policija, vieną vairuotoją jau nubaudė, todėl jis vis tiek paliko savo automobilį čia stovėti“, – teisinosi apsaugos darbuotojas.

Vyrų rojus

Šiemet tradicinėje parodoje dalyvauja 275 firmos, įstaigos, organizacijos, apie 300 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų – kiekvienas apsilankęs tikrai turi kur paganyti akis.

„Ši paroda – visų vyrų rojus“, – juokavo į parodą su sutuoktiniu užsukusi Rimantė.

Parodos organizatoriai apgailestavo, kad universiteto miestelis nebesutalpina visų norinčių dalyvauti šioje parodoje, todėl šiemet vyko atranka.

Be gerai žinomų Kauno rajone aktyviai veikiančių bendrovių: „Dojus agro“, „Lytagra“  „Rovaltra“, „Litgenas“, „Santera“, „Šalvis“, „Konekeskos Lietuva“, „Agrosistemos“, „Agrovartai“, „Baltko“, „East West agro“, parodoje dalyvauja 12 bendrovių iš užsienio –  Lenkijos, Danijos, Latvijos, Italijos.

Ypač gausios vandentvarkos ir šilumos ūkio įrangos, trąšų ir augalų apsaugos priemonių, daržininkystės, sodininkystės, gėlininkystės ekspozicijos.

Vyks suvirintojų varžytuvės

Žemės ūkio srityje dirbantys žmonės turi turėti daugybę gebėjimų, todėl „Ką pasėsi...“ parodose vyksta įvairios varžybos ir net šou. Šiemet parodoje savo gebėjimus galės pademonstruoti suvirinimo įgūdžių turintys žmonės.

Lankytojų laukia turininga švietėjiška programa: 31 seminaras apima įvairiausias temas nuo gerosios patirties sklaidos iki Lietuvos kaimo plėtros perspektyvų 2014-2020 metais. Bus seminarų, paskaitų, gvildenančių šilto būsto, kompiuterinio raštingumo, verslo finansavimo aktualijas. Žymus profesorius iš Šveicarijos Michaelas Jakobas pasakos apie šios šalies kraštovaizdžio architektūrą.

Parodos lauko scenoje kasdien vyks koncertai. Aplink sceną įsikursiame maitinimo komplekse galima ne tik  pavalgyti, bet ir įsigyti maisto produktų iš gamintojų rankų.

Parodos vyks balandžio 4-6 dienomis, nuo 9 – 17 val.

Visų renginių lankymas nemokamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

info LIETUVOS ŽEMĖ

info LIETUVOS ŽEMĖ   portretas
Visiems visiems visiems Vengrijos įstatymų leidėjai gruodžio 17 dieną didele persvara nubalsavo už konstitucijos pataisą, uždrausiančią užsieniečiams pirkti žemės ūkio sklypus. Išsaugokim protėvių palikimą Lietuvą savo vaikams. Burkimės ir organizuokim referendumą. Nes ... Lietuvos žemių išpardavinėjimas užsieniečiams yra sukčių sumanytas Lietuvos naikinimas. Registracija: tel. 8 698 02118 pranciskus.sliuzas@kaisiadorys.lt

Luka

Luka portretas
Gerb.Pranciškau kodėl Jūs galvojate kad reikia išsaugoti žemę? ir tik žemę? Lietuva kaip nepriklausomas veinetas nebeegzistuoja, mes ES nariai, besąlygiškai politiškai ir ekonomiškai paklūstantys ES direktryvoms ir ES politiniams sprendimamas. Lietuva ne tik žemė, tai žmonės , kurių šita šalis taip džiaugsmingai atsikratė. Tai jeigu visos šalys taip darys, mūsų emigravę broliai, vaikai gyvens kitose šalyse kaip bedaliai, neturės teisės nusipirkti žemės šalyje, kurioje visą gyvenimą gyveną. Ar Jūs tikrai suprantat ką Jūs rašot?

gjhku

gjhku portretas
i tokias parodas tik buozes- kulokai renkasi, paprastam kaimo darbsciam zmogeliui ner ka ten veikt...
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių