„Žalgiriui“ pinigų pažadėjo, bet dar nedavė (dar papildyta)

Ketvirtadienį Kauno miesto taryba nutarė „Žalgirio" klubą remti ir toliau. Miesto politikai iš pradžių įsivėlė į diskusijas, o paskui beveik vienbalsiai priėmė sprendimą, kuriuo numatyta klubą remti ir 2009-2011 metais.

Pinigų neskyrė, o tik pažadėjo

Taryba pavedė administracijos direktoriui 2009, 2010 ir 2011 metų Savivaldybės biudžeto projektuose numatyti po 6,5 mln. litų viešosios įstaigos „Krepšinio perspektyvos" veiklos ir lėšų panaudojimo programai įgyvendinti, taip pat įpareigoti viešosios įstaigos „Krepšinio perspektyvos" direktorių Vytautą Mikėną parengti 2008-2009 metų veiklos ir lėšų panaudojimo programą ir numatytas lėšas paskirstyti pagal sprendimo projekto priedą.

Dabar „Krepšinio perspektyvos" turės parengti 2008-2009 metų veiklos ir lėšų panaudojimo programą, kuri bus teikiama tvirtinti Kauno miesto savivaldybės tarybai numačius lėšas 2009 metų Savivaldybės biudžete.

Kauno „Žalgirio" vyrų krepšinio komandos reikmėms 2008-2009 metų sezonui projekto priede numatyta skirti 5,250 mln. litų, iš jų 250 tūkst. litų - įsiskolinimams už halės nuomą.

„A.Sabonio krepšinio mokykla" įsteigė krepšinio klubą „Kaunas", kuriame žais jaunimas nuo 18 iki 23 metų amžiaus.  Pirmajame sezone savivaldybė šiam klubui numatė skirti 500 tūkst. litų.

Tiesa, tarybos sprendimu nusivylė „Žalgirio" sirgaliai. „Dabar tik numatyta skirti pinigų, tačiau jie neskirti. Taryba turės dar kartą svarstyti šį klausimą, kad duotų pinigų", - sakė sirgalių klubo „Žalioji mirtis" vadovas Ričardas Petrauskas.

Kauno meras Andrius Kupčinskas teigė, kad šiandien taryba negalėjo skirti pinigų, nes tai galima padaryti tik skirstant biudžetą.

Politikai blaškėsi

Miesto tarybos nariai daugiau kaip valandą ginčijosi dėl rengiamo sprendimo.

Marijus Panceris paprašė visiems priminti, kiek savivaldybė kasmet skiria „Žalgiriui". Jis buvo informuotas, kad nuo 2003 metų savivaldybė „Žalgiriui" skiria po 3 mln. litų, o šiemet papildomai skirti dar 2,6 mln. litų.

„Galbūt dėl to šiemet kilo ažiotažas, nes šie pinigai nebuvo iš savivaldybės pervesti", - svarstė Socialinių reikalų departamento direktorius Gediminas Jankus.

„Žalgirį" tie pinigai pasiekė, nes klubas gavo banko kreditą, dabar liko savivaldybės įsipareigojimai bankui", - teigė meras A.Kupčinskas, tačiau nepaminėjo, kad klubas už paskolą turi mokėti palūkanas.

Gediminas Žukauskas siūlė rengti apklausą ir paklausti gyventojų, ar jie sutinka, kad iš mokesčių mokėtojų pinigų būtų remiamas „Žalgiris". „Galbūt miestiečiai tam pritartų, o gal pasiūlytų lėšas duoti kitiems reikalams?", - svarstė tarybos narys.

Edita Gudišauskienė teigė, kad visuomenė yra klaidinama dėl „Žalgirio" rėmimo. „Juk ir dabar iš anksto buvo parengtas projektas, kad dar tris metus savivaldybė rems „Žalgirį". Statome sporto rūmus, kurie skirti būtent „Žalgiriui". Klubo atstovai elgiasi negarbingai, sakydami, kad savivaldybė nerems komandos. Tačiau savivaldybė turi žinoti, kaip naudojami „Žalgiriui" skirti pinigai", - sakė E.Gudišauskienė.

Raimundas Kaminskas mano, kad buvo padaryta klaidų viešųjų ryšių srityje. „Mes dabar klubą finansuojame daugiau, tačiau žiniasklaidoje to nesimato", - teigė jis.

Erikas Tamašauskas sakė nepritariąs dabartiniam komandos rėmimo metodui. „Tai primena sovietmetį, kai pinigai buvo skiriami lengva ranka. „Žalgiriui" savivaldybė jau yra skyrusi 20 mln. litų. Ar krepšininkai atidirbo už tuos pinigus? Jie galėtų dalyvauti švietėjiškose jaunimui skirtose programose", -  mano E.Tamašauskas.

Posėdyje „Žalgirio" fanai informavo, kad jau surinkti 3000 parašų po kreipimusi savivaldybei. Sirgaliai prašo nuolat remti krepšinio klubą.

„Ažiotažas kilo todėl, kad artėja rinkimai. „Žalgirio" viceprezidentas elgiasi nedorai. Manau, kad būtų geras sprendimas, jeigu dalį klubo akcijų valdytų sirgaliai, kurie kontroliuotų, kaip panaudojamas kiekvienas centas", - sakė A.Kupčinskas.  

Vadino dideliu žingsniu į priekį

„Žengtas didelis žingsnis į priekį, tačiau tarybos priimtas sprendimas neleidžia klubui nei pasiimti pinigų iš savivaldybės, nei gauti kreditą iš banko. Laukia dar daug darbo",- sakė  „Krepšinio perspektyvų" vadovas Vytautas Mikėnas.

Tarybos spendimas: duodame šiandien, gausite kada nors vėliau, „Žalgiriui" - ne naujiena. Klubas įpratęs imti kreditus, kuriuos dengia pažadėtos ir anksčiau ar vėliau savivaldybėje atsiradusios lėšos. Šį kartą politikų sprendime remti komandą atsirado žodžių junginys „numatyti biudžete".

„Pagal tai, kaip taryba balsavo šiandien, nemanau, kad yra pagrindo abejoti, jog po dviejų savaičių ji nepatvirtins lėšų panaudojimo programos. Aiški tarybos valia atrišo rankas",- optimizmo nestokojo V.Mikėnas.

Lemiamas, „Žalgiriui" pinigus gauti garantuojantis sprendimas, bus priimtas tik po to, kai kitais metais taryba patvirtins biudžetą.

G.Navikauskas: mums reikalingi pinigai

„Žalgirio" klubo viceprezidentas Gediminas Navikauskas „Kauno dienai“ sakė, kad taryba priėmė sprendimą, kuris yra kur kas geresnis, nei buvo planuota.

„Tik niekaip negalime suprasti, kodėl to nebuvo galima padaryti vasarą? Mums reikalingi ne sprendimai, o pinigai", - sakė G.Navikauskas.

Ar savivaldybė iš tiesų priėmė geriausią sprendimą? Ar nebuvo galima „Žalgiriui" jau dabar skirti finansinę paramą? Apie tai skaitykite rytoj „Kauno dienoje".

Daugiau šia tema:

„Žalgirio" likimas - žodžių žaismeNAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių